کود کامل 10Xshock برای سبزیجات

در این مقاله سعی داریم تا به معرفی کود ده ایکس شوک کامل بپردازیم. این کود حاوی انواع مواد مغذی برای رشد و پرورش سبزیجات است. کود کامل ده ایکس شوک، ساخت کشور آمریکا است و با بهره گیری از به روز ترین متدهای روز تولید شده است. یکی از تکنولوژی هایی که در ساخت این کود استفاده شده است فناوری نانو است. به علت همین فناوری جدید است که سبزیجات می توانند بلافاصبه بعد از تغذیه شدن با این کود به نهایت باروری برسند. بدون شک استفاده از یک کود کامل و مفید آرزوی هر باغدار و کشاورزی است تا بتوانند با استفاده از آن کود، دیگر از شر استفاده از کودهای شیمیایی خلاصی یابند. از این رو قصد داریم در ای مقاله به کودی که برای گیاهان مناسب تر است، به کود کامل ۱۰Xshock برای سبزیجات بپردازیم.

بیشتر بخوانید: کود شوک ده ایکس

تفاوت کود شیمیایی با کود کامل شوک ده ایکس برای سبزیجات

کودهای شیمیایی بسیار گران قیمت هستند و از طرفی می توانند مضر هم باشند. علی رغم تمام مزایایی که در جهت رفع نیازهای تغذیه ای در سبزیجات دارند اما مواد مضر هم دارند که می تواند سلامت سبزیجات را تهدید نماید. به غیر از آن بسیاری از کودهای شیمیایی در بازار وجود دارند که تقلبی هستند. در این کودهای تقلبی از کلر و سدیم زیادی استفاده شده است که می تواند برای رشد و سلامت سبزیجات بسیار مضر باشد. میزان بالای کلر و سدیم سبب می شود تا خاک شور شود و شوری خاک می تواند برای سبزیجات بسیار بد باشد و به نابودی آنها منجر شود. زیرا خاک شور سبب سوختن سبزیجات می شود. مواد آلی که در کود کامل ده ایکس شوک موجود است شامل اسید هیومیک، اسید فولیک و جلبک دریایی است. کمتر کودی را می توانید بیابید که این همه مواد مفید را در دل خود داشته باشد. هر یک از این مواد به رشد و  پرورش سبزیجات کمک شایانی می کند. کود کامل ده ایکس شوک نه تنها برای رشد سبزیجات و درختان بسیار می تواند مفید و حیاتی باشد بلکه برای خاک نیز مفید است. این کود می تواند سبب بهبود و اصلاح در خاک شود و میزان شوری در خاک را در حد اعتدال نگه دارد. همچنین این کود سبب می شود تا سیستم دفاعی در سبزیجات بالا رود. بنابراین سبزیجات می توانند در برابر هر گونه آسیب های بیرونی مقاوم شوند و برای مثال از انواع بیماری ها در امان خواهند ماند و حشرات موذی و آفات نمی توانند به آنها صدمه ای وارد کنند و آن‌‌ها را از بین ببرند. لازم است تا کود ده ایکس شوک کامل را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید تا بتوانید اثرات شگفت انگیز آن را مشاهده نمایید. چنانچه این کود را از جاهای غیر معتبر بخرید ممکن است که کود تقلبی دریافت نمایید. در صورت استفاده ازاین کود تقلبی نمی تواند نتایج خوبی برای سبزیجات داشته باشد و حتی می تواند به آنها صدمه هم بزند. امروزه بسیاری از جاها هستند که بسیاری از کودهای تقلبی را با نام کود ده ایکس شوک کامل می فروشند. بنابراین لازم است تا در این مورد دقت لازم را داشته باشید. به جرات می توان گفت کود کامل ۱۰Xshock برای سبزیجات، بهترین نوع کود است.

کود کامل 10Xshock برای سبزیجات

کود کامل ۱۰Xshock برای سبزیجات موجب شادابی و باردهی بیشتر

 این کود به علت مواد بسیار مفیدی که دارد می تواند طراوت و شادابی را در سبزیجات به ارمغان بیاورد. همچنین سبب شود تا خاک حاصلخیز گردد. برای مثال این کود حاوی پتاسیم است و همان طور که می دانید پتاسیم می تواند سبب رنگ آوری بهتر در گیاهان شود. همچنین در بالا بردن قدرت دفاعی سبزیجات نقش اساسی را ایفا می کند.

این کود به صورت مایع است و از غلظت بسیار بالایی برخوردار است. لذا لازم است تا  در موقع استفاده این کود را با میزان مناسبی از آب مخلوط نمایید. این کود انحلال پذیری بسیار بالایی دارد. کود ده ایکس شوک را می توانید به شکل محلول پاشی و آبیاری به درختان بدهید. اما لازم است تا قبل از استفاده آزمایش خاک را انجام بدهید. زیرا با تجزیه و تحلیل درستی که از خاک به عمل می آورید سبب می شوید تا به طور دقیق تمام کمبودهای خاک را بشناسید و بر طبق یک برنامه اصولی اقدام به کود دادن نمایید. ضمنا این کود کلر و سدیم ندارد و نمی تواند به هیچ عنوان موجب خشک شدن ریشه گیاه شود. چون این مواد سبب می شوند تا ریشه گیاهان سوخته شود و بعد از مدتی، خشکی سبزیجات را منجر می شوند. کود کامل ده ایکس شوک را می توانید در همه طول فصل رشد درختان به آنها بخورانید. هر زمان که احساس کردید سبزیجات از لحاظ تغذیه ای ضعیف شده اند می توانید اقدام به کود داده نمایید. آهن موجود در این کود سبب می شود تا سبزینگی گیاهان بهتر شود؛ همچنین سبزیجات بهبود طعم پیدا کنند که این خود بر بازار پسندی آنها تاثیر خاص می گذارد. اسید هیومیک موجود در این کود کامل سبب می شود تا محصولات پر بارتر و درشت تر شوند و عناصر درشتی که در خاک موجود هستند به مولکول های ریز قابل جذب توسط گیاه تبدیل شوند. همچنین این ماده سبب می شود تا ریشه زایی در گیاهان تا حد قابل توجهی بالا رود و ریشه ها حجیم و بزرگ شوند. حجیم شدن ریشه ها سبب می شود تا آنها بتوانند برای مدت زمان طولانی تری، آب را در خود نگه داری کنند و نیاز به آبیاری کمتری داشته باشند. لذا این گونه در مصرف آب صرفه جویی می شود. اسید فولیک موجود در کود کامل ۱۰Xshock برای سبزیجات سبب می شود تا تقسیمات سلولی بهتر صورت پدیرد. همچنین  این ماده کار هدایت و  منتقل ساختن عنصرهای غذایی درشت را به درون ریشه امکان پذیر می سازد؛ بنابراین سبزیجات می توانند با سهولت بیشتری اقدام به جذب نواد ریز مغذی از خاک نمایند و رشد بهتر سبزیجات امکان پذیر می شود. کود کامل ۱۰Xshock برای سبزیجات بسیار برای رشد آنها موثر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *