تاثیر کود 10X بر روی پالونیا

درخت پالونیا دارای گل‌های زیبا و خوشه‌ای شکلی است. این درخت زینتی محبوبیت خاصی دارد. از آن در بسیاری از باغ و پارک‌ها استفاده می‌شود. حتی بسیاری از افراد برای بخشیدن جلوه‌ای خاص به حیاط خود از این درخت استفاده می‌کنند. اما نکته حائز اهمیت این است که پالونیا برای گل‌دهی و شادابی بیشتر باید به خوبی تغذیه شود. استفاده از کود ۱۰ ایکس بهترین گزینه برای افزایش طراوت و شادابی در این درخت است. طبیعتاً هر کودی تاثیرات اختصاصی و ویژه خود را بر روی درختان دارد. کود ده ایکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله قصد داریم به تاثیر کود ۱۰X بر روی پالونیا بپردازیم پس با ما همراه باشید.

کود ۱۰X پالونیا چیست؟

کود ۱۰ ایکس یکی از محصولات وارداتی به کشور است. این کود توسط کشاورزان و افراد فعال در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کشور سازنده کود ده ایکس آمریکا بوده و آن را با فناوری‌ نانو تولید کرده است.  این کود به‌صورت مایع تولید شده و قابلیت انحلال در آب را دارد. متقاضیان می‌توانند بعد از حل کردن کود ۱۰X در آب گیاه را با آن آبیاری و آبپاشی کنند. مواد آلی و مغذی موجود در این کود بسیار زیاد است. از جمله این موان می‌توان به کلسیم، فسفر، پتاسیم، عصاره جلبک دریایی اشاره کرد.

تاثیر کود 10X بر روی پالونیا

تاثیرات کود ۱۰X  بر روی پالونیا چیست؟

کود ده ایکس تاثیرات شگفت‌انگیزی بر روی پالونیا دارد. این کود می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز این درخت را برای رشد و گل‌دهی در اختیار آن قرار دهد.  بهتر است قبل از استفاده از هر کودی ابتدا تاثیرات آن را به‌طور دقیق مطالعه کنید. شما با آگاهی از تاثیرات کود‌ها بر روی درختان از آن‌ها بهتر استفاده خواهید کرد. با توجه به اینکه کود ده ایکس از مواد و ترکیبات مختلفی ساخته شده است تاثیرات این کود بر روی درخت پالونیا بسیار زیاد است. اکنون برای آشنایی بیشتر به چند مورد از این تاثیرات اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰X بر روی انار

رفع مشکلات ریشه پالونیا

ریشه تاثیر قابل‌توجهی در رشد و تغذیه درخت دارد. طبیعتاً اگر درخت دارای ریشه محکم و سالمی نباشد به‌خوبی رشد نخواهد کرد. کود ۱۰ ایکس دارای ترکیباتی است که می‌تواند میزان مقاومت ریشه را افزایش دهد. فسفر موجود در این کود سبب ریشه‌زایی در  خواهد شد. توجه داشته باشید که هر چقدر میزان ریشه‌زایی در درخت بیشتر باشد شما شاهده طراوت و سرسبزی بیشتر آن خواهید بود. همچنین این کود منجر می‌شود که ریشه بهتر بتوانند مواد آلی و معدنی مورد نیاز گیاه را جذب کند.

افزایش مقاومت پالونیا

یک درخت ممکن است در برابر تنش‌های کم‌آبی، هجوم حشرات، باکتری‌ها قرار بگیرد. طبیعتاً اگر درخت میزان مقاومت کمی داشته باشد در برابر این عوامل خیلی سریع ضعیف شده و خشک می‌شود. اگر شما علاقمند هستید که درخت پالونیا سرزنده‌ای داشته باشید باید آن را تغذیه کنید. تغذیه گیاه با کود ده ایکس سبب می‌شود مقاومت آن افزایش یابد. درختی که با کود ده ایکس تغذیه شده در برابر عوامل متعدد محیطی کمتر دچار آسیب خواهد شد. بعد استفاده از این کود حتی در برابر بیماری‌های متعدد گیاهان نیز درخت پالونیا مقاوم است.

  •  رفع مشکلات برگ پالونیا

درختان پالونیا به برگ‌های سرسبز و سالم نیاز دارند.  برگ‌ها با فتوسنتز مواد مورد نیاز گیاه را در اختیار آن قرار می‌دهند. اگر برگ‌های درخت پالونیا سالم و بیمار باشد درخت به خوبی رشد نمی‌کند. آهن موجود در کود ده ایکس سبب افزایش ساخت کلروفیل می‌شود. این آهن باعث سرسبز شدن برگ‌های گیاه خواهد شد. بعد از تغذیه درخت پالونیا با کود ده ایکس شما به وضوح سرسبز شدن آن را مشاهده خواهید کرد.  همچنین فسفر موجود در این کود نقش بسزایی در افزایش سرسبزی برگ پالونیا دارد.  بعلاوه این کود می‌تواند میزان استحکام و دوام برگ را در برابر عوامل متعدد افزایش دهد.

تاثیر کود 10X بر روی پالونیا

  • رفع مشکلات خاک پالونیا

بعضی کودهای شیمیایی آسیب‌های بسیاری را به خاک درخت پالونیا تحمیل می‌کنند. به‌کاربردن این کود منجر به از بین رفتن املاح آلی و معدنی خاک می‌شود. به‌دنبال این امر گیاه نمی‌تواند به خوبی رشد کند. اما مزیت قابل‌توجه کود ده ایکس این است که منجر به اصلاح خاک می‌شود. این کود عناصر درشت موجود در خاک را ریز کرده تا سلول‌های ریشه بتوانند به خوبی آن‌ها را جذب کنند. همچنین میزان ماندگاری آب در خاک بعد استفاده از کود ده ایکس به حد چشمگیری افزایش می‌یابد. این ویژگی  از نظر اقتصادی نیز برای متقاضیان به‌صرفه خواهد بود.

  • افزایش گل‌دهی پالونیا

گیاه پالونیا گل‌های خوشه‌ای و زیبایی دارد. داشتن همین گل‌های زیبا و خاص سبب شده که از این گیاه زینتی برای ایجاد منظره‌های زیبا در مکان‌های مختلف استفاده کنند. افراد تلاش دارند که از کود مناسب برای افزایش میزان گلدهی این محصول استفاده کنند. کود ده ایکس با ترکیباتی که دارد میزان گل دهی درخت پالونیا را دو چندان می‌کند. کافیست فقط برای مدتی از این کود برای تغذیه درخت استفاده کنید. قطعا متوجه افزایش گل‌های درخت خواهید شد. البته این کود علاوه‌بر افزایش تعداد گل‌ها، منجر به افزایش شادابی آن‌ها نیز می‌شود‌.

درصد مواد آلی و مغذی موجود در کود ۱۰X  پالونیا

ترکیبات و مواد آلی و مغذی کود است که تعیین می‌کند چه ویژگی‌هایی داشته باشد. کود ده ایکس دارای ۵ درصد بور است. این کود فوق‌العاده از ۵ درصد نیتروژن تشکیل شده است. میزان پتاسیم به‌کاررفته شده در این کود برابر ۲۰ درصد است. این پتاسیم سبب افزایش ایمنی درخت پالونیا می‌شود. آهن که در ساخت کلروفیل و سرسبز شدن گیاه نقش دارد به میزان ۱۰ درصد در این کوه استفاده شده است. میزان عصاره جلبک دریایی که ریشه‌زایی را تحریک می‌کند برابر ۱۰ درصد است.

تاثیر کود 10X بر روی پالونیا

زمان مناسب کود دهی درخت پالونیا

 علاوه‌بر خرید این محصول مهم است که شما چه زمانی از آن برای تغذیه درخت استفاده کنید. اگر صاحب یک درخت پالونیا هستید، هر زمان که احساس می‌کنند درخت شادابی و سرزندگی همیشگی خود را ندارد می‌تواند از این کود برای تغذیه آن استفاده کنند. قبل از گل دهی نیز می‌توانید برای افزایش گل دهی درخت پالونیا از کود ده ایکس استفاده کنید. همچنین در هنگام گل دهی نیز برای افزایش طراوت و شادابی گیاه می‌توانید از این کود بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای گوجه فرنگی

گیاه پالونیا دارای ظاهری زیبا و منحصربه‌فرد است.  برای افزایش زیبایی این درخت می‌توانید از کود ۱۰ ایکس استفاده کنید. این کود مقاومت گیاه را بالا می‌برد و گل دهی آن را افزایش می‌دهد.  اگر قصد خرید کود ۱۰X را دارید حتما توجه داشته باشید که آن را از مراکز معتبر تهیه کنید. شما با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد می‌توانید از تاثیرات فراوان آن بر روی درخت پالونیا بهره‌مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *