اثر محلول پاشی کود 10X shock بر روی پسته

کود ۱۰X shockبرای پسته از کودهای کامل و مقوی به شمار می آید. کوددهی به درخت پسته از کارهای مهمی است که هر باغدار باید با آن آشنایی داشته باشد تا بتواند درختان را به خوبی بارور سازد. امروزه کودهای بی شماری به بازار وارد شده است. به همین دلیل انتخاب یک کود مناسب ممکن است کمی سخت باشد. لازم است بدانید کود ده ایکس شوک محصول کشور آمریکا است. این کود دارای ده نوع ماده مغذی است. همه این مواد می توانند به نوبه در ثمردهی درختان پسته به خوبی نقش داشته باشند. استفاده از کود ده ایکس شوک بسیار ساده است. این کود حاوی نیتروژن، فسفر، آمینو اسید، کلسیم، فولیک اسید، اسید هیومیک، عصاره جلبک دریایی، آهن، پتاسیم، بور و غیره است. در تهیه این کود از فن آوری نانو استفاده شده است. با اولین استفاده از این کود شاهد نتایج شگفت انگیز خواهید بود. در ادامه این مقاله به اثر محلول پاشی کود ۱۰X shock بر روی پسته اشاره کرده ایم.

روش مصرف کود ۱۰X shock برای پسته

برای تغذیه درختان پسته لازم است تا آزمایش خاک را انجام دهید. با این تست متوجه خواهید شد که خاک از چه نظراتی کمبود دارد. سپس بر اساس جواب آزمون می توانید کار کوددهی را شروع نمایید. معمولا کود ۱۰X shock برای پسته را می توان با روش آبیاری و محلول پاشی به درختان داد. چون این کود به شکل مایع است. لازم است بدانید که کود ده ایکس شوک دارای غلظت بالایی است. لذا استفاده از آن موجب می شود تا ریشه و برگ درختان دچار سوختگی شود. همچنین کود ده ایکس شوک می تواند به خوبی شوری خاک را نیز برطرف نماید. استفاده از این کود جلوی رشد علف های هرز را می گیرد. برای استفاده از کود ده ایکس شوک نیاز است تا آن را با مقداری آب ترکیب نمایید و سپس برای درختان مورد مصرف قرار دهید. در روش محلول پاشی نیاز است تا با بهره گیری از یک تانکر یا آب پاش به برگ ها و شاخه های درختان کود را اسپری نمایید. ولی در روش آبیاری لازم است تا محلوب را مستقیما در بخش سایه انداز درخت بریزید تا مواد مغذی از راه ریشه به بخش های متفاوت درخت برسد.

اثر محلول پاشی کود 10X shock بر روی پسته

بهترین موقع برای کود دادن به درختان پسته

 برای این که به یک نتیجه مطلوب برسید لازم استتا یک برنامه مدون برای کود دادن به درختان پسته داشته باشید. کود ۱۰X shock برای پسته را لازم است تا در زمان های مختلفی استفاده نمایید. چون درختان در همه دوره ها برای رشد خوب به این کود نیاز دارند. درختان پسته در آغاز فصل بهار لازم است تا تغذیه خوبی داشته باشند. اگر این عنصرها را به قدر کافی به درختان ندهید باروری آن ها کم می شود و محصولات مرغوب تولید نمی شود. لذا لازم است تا سعی نمایید تا این کود را به صورت منظم در دوره های متفاوت استفاده کنید و عمل کود دادن را تنها به یک زمان کوتاه محدود نکنید.

بیشتر بخوانید: کاشت درختان هلو

مزیت های کود ۱۰X shock برای پسته

 • کود شوک برای رشد و پرورش درختان پسته لازم است. این کود کمک می کند تا تمام مواد معدنی به خوبی در اختیار گیاه قرار بگیرد.
 • استفاده از این کود بسیار ساده است. شما می توانید در زمانی کوتاه به نتایج دلخواه بر روی درختان برسید.
 • کود شوک را می توانید در همه فصل رشد درختان استفاده نمایید و هیچ محدودیتی جهت انجام این کار ندارید.
 • با بهره گیری از کود شوک می توانید رشد درختان را صعودی کنید و محصولات خوشمزه و مرغوب را ایجاد نمایید. در این صورت مغزهای پسته بازار پسندی خوبی پیدا می کنند.
 • قیمت کود شوک ارزان است. با استفاده از این کود مقوی دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی زیان بار ندارید. کودهای شیمیایی به نسبت گران هستند.
 • کود شوک انحلال پذیری بسیار بالایی دارد.
 • کود ده ایکس شوک را می توانید برای اصلاح خاک به کار ببرید و خاک حاصلخیز و غنی ایجاد نمایید.
 • کود ده ایکس شوک از درختان پسته در شرایط پر تنش و آسیب زا حفاظت می کند. این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی در گیاهان افزایش یابد و در مقابل انواع بیماری ها و باکتری ها بتوانند به خوبی مقاومت نمایند.

اثر محلول پاشی کود 10X shock بر روی پسته

مواد معدنی مفید در کود ۱۰X shock برای پسته

 •  اسید فولیک

 اسیدفولیک ماده ای آلی در کود ده ایکس شوک است که وظیفه هدایت و منتقل ساختن مواد غذایی به داخل ریشه را بر عهده دارد. این مواد بایستی با سهولت هر چه بیشتر به گیاهان برسد. همچنین تقسیمات سلولی و رشد بهتر گیاه با اسید فولیک انجام می شود.

 • آمینواسید

 آمینو اسیدها از ترکیبات خوب برای جلوگیری از وارد آمدن استرس به درختان پسته هستند. این مواد سبب می شوند تا درختان در برابر سرما، آفت ها مقاومت کنند. همچنین این ماده سبب سوخت و ساز بهتر در درختان می شود.

 • عصاره جلبک دریایی

 عصاره جلبک دریایی که در کود کامل ده ایکس شوک موجود است سبب می شود تا هورمون های محرک رشد به خوبی به گیاه برسد و محصولات با رشد انفجاری مواجه شوند.

 • نیتروژن

 نیتروژن سبب می شود تا کلروفیل در گیاهان ساخته شود. همچنین این ماده سبب می شود تا پروسه فتوسنتز و رشد رویش درختان و ساخت پروتئین در گیاه صورت گیرد.

اثر محلول پاشی کود 10X shock بر روی پسته

 • پتاسیم

 پتاسیم در ساختمان کود ده ایکس شوک سبب می شود تا رنگ آوری محصول بهتر شود. همچنین مزه عالی، یکنواختی در اندازه و افزایش سیستم ایمنی در درختان مهیا شود.

 • فسفر

 فسفر در ساختار کود ده ایکس شوک سبب می شود تا ریشه زایی در گیاه بهتر صورت پذیرد. همچنین گیاهان شروع به گل دهی می کنند و میوه ها پر بار تر می شود.

 • کلسیم

 کلسیم موجود در کود ده ایکس شوک سبب می شود تا ساقه ، برگ و ریشه مستحکم شود. همچنین این ماده سبب می شود تا مغزهای درختان پسته پر شود. کیفیت این محصولات به علت وجود کلسیم سبب می شود تا انبارداری در محصول بالا رود.

 • آهن

آهن در ساختن کلروفیل و سبزینگی در گیاه نقشی اساسی را ایفا می کند. این ماده سبب می شود تا میوه ها طعم شیرین تری داشته باشند.

 • بور

 بور سبب میشود تا گرده افشانی گیاهان نیز بهتر انجام شود. همچنین تولید گل افزایش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *