کود 10 52 10 برای سیب

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ که به کود مخصوص ریشه زایی معروف است یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن درختان و گیاهان مناسب و محصول فراوان است. استفاده از کود  ۱۰ ۵۲ ۱۰ مخصوصا در ابتدا رشد گیاه سبب افزایش ریشه می شود که در پی آن گیاه می تواند مواد مغذی بیشتری را از خاک جذب کند. اگر قصد دارید گلدهی گیاهتان را افزایش دهید توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید تا با معجزه کود ۱۰ ۵۲ ۱۰  و چگونگی مصرف صحیح آن آشنا شوید.

ترکیبات کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ چیست؟

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ معمولا برای ریشه افزایی به کار می رود و شامل نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. دلیل نام گذاری این کود این است که شامل ۱۰% نیتروژن، ۵۲% فسفر و ۱۰% پتاسیم می باشد. باقی ترکیبات این کود را معمولا سایر ریز مغذی ها تشکیل می دهند که بسته به کارخانه تولید کننده ممکن است متفاوت باشد، اما می توانید این ترکیبات را به دقت از روی بسته بندی محصول بخوانید.

کود 10 52 10 برای سیب

فواید استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ چیست؟

در بین کود های موجود در بازار بیشترین مقدار فسفر به کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ تعلق دارد. فسفر بعد از نیتروژن مهم ترین ماده ای است که گیاه باید دریافت کند. کم شدن مقدار فسفر در خاک سبب بی حالی گیاه می شود و باعث می شود شاخه ها رشد کمتری داشته باشند و برگ ها به سرعت زرد شوند. بنابراین با استفاده از این کود و رساندن فسفر کافی به گیاه می توانید قدرت جوانه زنی گیاهان خود را افزایش دهید و  باردهی بیشتری از مزرعه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درخت شاتوت

زمان مناسب برای مصرف کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ چه موقع است؟

پیش از مصرف این کود بهتر است نیاز خاک مزرعه و یا گلدان خود را به خوبی بشناسید. به دلیل داشتن فسفر بالا، کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ جایگاه مهمی در برنامه کوددهی گیاهان دارد، اما به هر حال توصیه می شود در استفاده از آن زیاده روی نکنید.

بهترین زمان برای استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای سیب، ابتدای فصل بهار می باشد. گفته می شود که اگر در شروع فصل رویش از این کود استفاده کنید، بهترین نتیجه را مشاهده خواهید کرد. زیرا در این صورت شاهد تقویت گیاه، افزایش رشد ریشه و گلدهی بیشتر خواهید بود.

در چه مواردی می توان کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ را بیشتر از حد معمول استفاده کرد؟

  1. گیاهانی که علائم کمبود فسفر دارند:

همانطور که پیش تر گفتیم ۵۲% از ترکیبات کود  ۱۰ ۵۲ ۱۰ از فسفر تشکیل شده است. بنابراین در صورت مشاهده علائم کمبود فسفر می توانید از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ بیشتر از حد معمول استفاده کنید.

علائم کبود فسفر شامل: کاهش رشد ریشه، تیره شدن رنگ سبز برگ گیاهان، ارغوانی شدن برگ های مسن تر،

کود 10 52 10 برای سیب

  1. پس از عوض کردن گلدان:

برای رشد بیشتر پا جوش ها می توانید یک ماه پس از تعویض گلدان گیاه شروع به استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ کنید.

چگونه باید از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ استفاده کنیم؟

کود  ۱۰ ۵۲ ۱۰ از دسته کود های محلول در آب می باشد. این کود در بازار به شکل پودری به فروش می رسد و شما برای استفاده از آن باید آن را با مقداری آب ترکیب کنید. سپس می توانید از محلول به دست آمده برای آبیاری گیاه خود استفاده کنید. معمولا می توانید مقدار لازم برای مصرف را به طور دقیق از روی بسته بندی کود بخوانید. توصیه می کنیم که بیش از مقدار معمول، مخصوصا در دفعات اول کود دهی، برای گیاه استفاده نکنید. زیرا مصرف بیش از حد آن می تواند آسیب های زیادی به مزرعه و گیاه شما برساند.

کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای درختان سیب

فسفر یکی از عناصر مهمی است که هر گیاهی برای رشد مناسب تر به آن نیاز دارد. این نیاز در رشد درخت سیب بیشتر به چشم می خورد. با استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ می توان تمام این نیاز را برطرف کرد.

در ادامه به بررسی تاثیر تک تک عناصر موجود در کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ می پردازیم که برای رشد  درخت سیب ضروری هستند.

مس:  عنصر مس برای حفظ سلامت ریشه و ساقه گیاه بسیار ضروری است. در صورت کمبود مس شاخه های درخت سیب توان تحمل وزن زیاد محصولات خود را نخواهند داشت و احتمال شکستگی ان ها افزایش می یابد.

منگنز: نقش ضروری در تولید کلروفیل دارد و در نتیجه رشد گیاه را سرعت می بخشد.

روی: روی یکی از ضروری ترین عوامل برای انجام فتوسنتز است. بدون فتوسنتز رشد سریع و منظم برای گیاهان وجود نخواهد داشت و گیاهان نمی توانند گلدهی مناسبی داشته باشند.

آهن: آهن نقش اساسی در فتوسنتز گیاه دارد و مهم تر آن که از پژمرده شدن گیاهان جلوگیری می کند. برای تولید سبزینه در گیاه وجود اهن در خاک ضروری است. پس با استفاده از کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ می تواند از پژمردگی برگ های درخت های سیب جلوگیری کنید.

کود 10 52 10 برای سیب

پتاسیم: پتاسیم تاثیر مستقیم بر کیفیت محصول های درخت سیب شما دارد. در صورت کمبود پتاسیم گل و میوه کیفیت کمتری خواهند داشت. همچنین پتاسیم سبب ایجاد پروتئین در میوه می شود. به طور کلی کمبود پیتاسیم سبب زرد شدن زود هنگام میوه و برگ های درخت می شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت نارنج

نیتروژن:  نیتروژن سبب رشد و استحکام شاخه های درختان سیب می شود.

فسفر: فسفر گیاه را در برابر تنش های محیطی مقاوم تر می کند. کمبود فسفر در خاک سبب کوچک شدن محصولات درخت و برگ ها و جوانه های آن می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *