کود مخصوص شامادورا

 تغذیه مناسب برای رشد گیاهان سالم ضروری است. برخلاف باغچه های بیرونی، که در آن طبیعت باران فراهم می کند و گیاهان می توانند ریشه های جدیدی را برای جستجوی غذا بفرستند، مواد مغذی موجود برای یک گیاه آپارتمانی به شدت محدود شده است. این امر به ویژه در مورد خاک های مدرن و غنی شده در گلدان ها صادق است، که اغلب دارای کود و سایر مواد افزودنی مخلوط هستند. با این حال، پس از حدود دو ماه، گیاه مواد مغذی موجود در خاک را مصرف می کند، بنابراین اگر می خواهید گیاهان آپارتمانی خود را به روش صحیح پرورش دهید باید کوددهی کنید و به نوع کود و مقدار آن در اضافه کردن به خاک گیاهانتان دقت کنید. کود مخصوص شامادورا موجب می شود که بتوانید گیاه سالم و شاداب تری داشته باشید. برای استفاده از این کد کافیست در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 نکاتی در رابطه با نحوه کوددهی به گیاه شامادورا

 • همیشه دستورالعمل های روی برچسب کود را دنبال کنید.
 • کود بیش از حد می تواند گیاه را بکشد یا برگ های آن را بسوزاند، و نگرانی های زیست محیطی زمانی وجود دارد که از کودها بیش از حد استفاده شود زیرا این محلول های غنی از مواد مغذی به منابع آب زیرزمینی راه پیدا می کنند.
 • کود آهسته رهش را امتحان کنید.
 • گلوله‌های جداگانه دارای پوشش‌هایی با ضخامت‌های مختلف هستند که با سرعت‌های متفاوتی حل می‌شوند، بنابراین آزادسازی واقعی کود در طول زمان به‌تدریج انجام می‌شود.

کود مخصوص شامادورا

نکاتی در رابطه با خرید کود مناسب برای گیاه شامادورا

توجه داشته باشید که، هر درشت مغذی عملکرد خاصی دارد:

۱) نیتروژن رشد سالم شاخ و برگ را تشویق می کند.

۲) فسفر باعث شکوفه های بزرگتر و سالم تر می شود.

۳) پتاسیم یک سیستم اتاق قوی را تشویق می کند.

علاوه بر این درشت مغذی‌هایی که در بالا گفته شد، کودهای با کیفیت بهتر حاوی ریزمغذی‌هایی مانند بور، منیزیم و منگنز هستند که گیاه را به سوی رشد سالم‌تری تشویق می‌کنند.

همه کودها مواد مغذی را برای تغذیه گیاهان در چشم انداز شما فراهم می کنند، اما هر کدام مزایایی را ارائه می دهند که با دقت و کارایی بیشتری پروژه های خاصی مانند باغ سبزیجات یا چمن را هدف قرار می دهند.

نگهداری از چمن و باغ می تواند لذت بخش باشد، اما تقریباً همیشه به تعهد زمان و کار فیزیکی نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: کود مخصوص ساکولنت

معرفی چهار نوع کود کاربردی در کوددهی به گیاه شامادورا

در این قسمت ما چهار نوع کود مختلف و کاربرد آنها را بررسی کردیم تا به شما در انتخاب بهترین کود برای پروژه پرورش گیاه شامادورای سبز خود کمک کنیم.

 • کود مصنوعی : کودهای با قدرت کامل آماده استفاده هستند، یا می توانید کنسانتره را برای مخلوط کردن در خانه خریداری کنید. کودهای مصنوعی به راحتی قابل استفاده هستند و می توانند قبل و بعد از کاشت به خاک اضافه شوند. اشکال مایع اغلب با آب رقیق می شوند یا زمانی که خاک خیس است پس از آبیاری یا بارندگی اضافه می شوند. زمان برای تغذیه طولانی تر و مداوم. کودهایی برای تغذیه گوجه فرنگی، گل رز، پیاز گل، درختان و درختچه ها، گیاهان آپارتمانی و غیره وجود دارد. سایر محصولات ممکن است باعث شکوفایی یا حمایت از رشد ریشه در نهال ها شوند. علف های موجود را خفه می کند و می کشد.

کود مخصوص شامادورا

 • کمپوست: برخی از کودها هستند که برخی از محصولات اسیدی یا قلیایی خاک را افزایش می دهند در حالی که برخی دیگر عنصر خاصی را اضافه می کنند. توسط بو دفع می شود امولسیون ماهی یک محلول پاشی عالی برای تغذیه نهال ها ایجاد می کند و آرد استخوان دارای فسفر بالایی است که باعث رشد ریشه برای حمایت از گیاهان سالم تر می شود.
 • مالچ: مواد زیادی به نام مالچ وجود دارد که حاوی هیچ ماده مغذی برای گیاهان شما نیست و در واقع ممکن است اصلا برای باغچه های شما ایده آل نباشد.این نوع مالچ معمولاً حاوی تراشه‌های چوب، بریده‌ها و سایر مواد طبیعی است، این نوع مالچ تقریباً همیشه مجموعه‌ای از مواد زائد جمع‌آوری‌شده از حیاط‌ها یا پروژه‌های کارهای عمومی است. هر چند به خاطر داشته باشید که مالچ رایگان با برچسب مواد تشکیل دهنده ارائه نمی‌شود. بنابراین ایده خوبی است که در مورد نحوه و مکان استفاده از آن انتخابی باشید.

و اما در این میان بهترین کود برای پرورش گیاه شامادورا چیست؟

کمپوست مخلوطی است که اغلب با شخم زدن یا کندن آن در خاک موجود استفاده می شود. کمپوست باید قبل از اینکه مواد مغذی در اختیار گیاهان قرار گیرد در خاک تجزیه شود، که باعث شود این کود به یک کود کند عمل با نتایج طولانی مدت تبدیل شود.

کود مخصوص شامادورا

مزایای استفاده از کمپوست

کمپوست نیتروژن را تامین می کند، بافت خاک شما را بهبود می بخشد و موجودات و میکروارگانیسم های مفید را جذب می کند. مواد مغذی باید دائماً دوباره پر شوند که افزودن سالانه کمپوست آلی را به کود ایده آل برای محصولات خوراکی تبدیل می کند. کمپوست را می توان در خاک برای گلخانه های جدید کار کرد، در زمان کاشت به آن اضافه کرد، یا به عنوان یک پانسمان جانبی برای گل ها و محصولات غذایی در طول فصل رشد استفاده کرد. در حالت کلی مواد معدنی اولیه مورد نیاز گیاهان برای رشد نیتروژن، فسفر و پتاسیم است.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود شوک ۱۰X بر روی کاکتوس

انواع دیگری از کودها برای کوددهی به گیاه شامادورا

 • کود گیاهی همه منظوره داخلی و خارجی: غذای همه منظوره Miracle-Gro
 • کود گیاهی Smart-Release: غذای گیاهی اسموکوت هوشمند
 • کود گیاهی خاک اسیدی: کود آلی هالی تون اسپوما
 • کود گیاهی آلی: سنبله های کود آلی همه منظوره Jobe’s Organics
 • کود گیاهی ظرف: غذای گیاهی Osmocote “PotShots”
 • غذای همه منظوره Miracle-Gro

اما دراین میان غذای گیاهی محلول در آب یک تنوع همه منظوره است که خاک گیاهان شما را با تمام مواد مغذی مورد نیاز در طول فصل رشد تقویت می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *