سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو

تاثیرات هر کود روی درختان مختلف متفاوت است. در این مطلب به بررسی تاثیرات استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو می‌پردازیم.

کوددهی درخت هلو

درخت هلو به شکل درختچه هایی کوچک رشد می کند و باردهی نسبتا بالا دارد. برگ های این درخت باریک و سبز رنگ بوده و گل های آن به رنگ صورتی تا قرمز هستند. میوه هلو گوشتی و آبدار است و داخل آن هسته ای سفت و سخت قرار گرفته است. مدت زمانی که شکوفه های هلو به میوه تبدیل می‌شوند حدود ۳ یا ۴ ماه طول می‌کشد اما که در برخی از گونه ها به ۶ ماه هم می‌رسد.

درخت هلو برای رشد و میوه دهی به شرایطی نیاز دارد.

اولین چیزی که باید فراهم کرد، خاک مناسب است. خاک باید دارای زهکشی مناسب باشد تا عناصر مغذی، ترکیبات معدنی و همچنین آب به راحتی جذب ریشه های درخت شوند. خاک شنی برای این درخت بسیار مناسب است و نفوذپذیری بالایی دارد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو

آبیاری مناسب و منظم هم یکی دیگر از ملزومات کاشت و پرورش درخت هلو است.

کوددهی در زمان مناسب هم برای درخت هلو ضرورت دارد. کوددهی یکی از مراحل مهم برای کمک به رشد درختان است. کود مناسب موجب رشد بهتر درخت وافزایش محصول برداشتی آن می شود.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای بادام

برای تشخیص کمبودهای درخت هلو از نظر عناصر درشت مغذی و ریز مغذی، ابتدا باید خاک را آزمایش کرد تا میزان دقیق این عناصر مشخص شود. اطلاعاتی که ازاین کار به دست می‌آید به انتخاب کود مناسب کمک می‌کند.

برای کوددهی درخت هلو، فصل پاییز و زمستان که فصل خواب درختان محسوب می‌شوند، اهمیت زیادی دارد. با  کوددهی مناسب در این مراحل بازدهی درخت تا میزان زیادی افزایش می‌یابد.

یکی از مهم ترین عناصر موردنیاز درخت هلو کلسیم است. این عنصر مانع شکافت هسته هلو و شکستن آن می‌شود. همچنین از نرم شدن میوه ها نیز جلوگیری می‌کند.

پتاسیم عنصری است که باعث افزایش مقاومت درخت هلو در برابر تنش های محیطی و شرایط نامساعد مثل سرما و گرمای شدید، خشکسالی و عوامل بیماری زا می‌شود. افزایش مقاومت ریشه درخت نیز آن ها را از آسیب سرما و گرمای بیش از حد حفظ می‌کند. پتاسیم همینطور در حفاظت از درخت در برابر آفات نقش زیادی دارد.

برای درخت هلو و دیگر درختان میوه، پتاسیم تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت میوه ها دارد وبه نوعی عنصر کیفیت میوه به شمار می‌رود. درشت شدن میوه، خوش طعم شدن و بهبود رنگ آن از آثار وجود پتاسیم هستند.

سیلیسیم یکی دیگر ازعنصرهای مورد نیاز درخت هلو است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو

این عنصر نقش مهمی در افزایش فتوسنتز درختان دارد. سیلیسیم باعث می‌شود تا سبزینگی برگ های درخت در فصل رشد حفظ شود. این کار در افزایش فتوسنتز درخت تاثیر زیادی دارد. در این فصل معمولا تابش زیاد نور خورشید منجر به زردی برگ ها می‌شود.

از موارد دیگر اهمیت سیلیسم برای درختان، نقش آن در استحکام اجزای ساختاری درخت است که باعث می‌شود درخت دچار خمیدگی که بسیار شایع است، نشود.

سیلیسیم همین طور باعث بهبود مقاومت دیواره سلول های درخت می‌شود. این کار باعث می‌شود تا یک سد فیزیکی مقاوم در برابر نفوذ عوامل بیماری زا و آسیب آفت ها و حشرات ایجاد شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک یکی از کودهای باکیفیت و با تاثیرگذاری بالا است. این کود توسط شرکت شوک که از برترین تولید کنندگان کودهای شیمیایی است، به بازار عرضه می‌شود.

سیلیکات پتاسیم نوعی ترکیب شیمیایی است که از ترکیب عناصر پتاسیم و سیلیسیم به وجود می‌آید. وجود این عناصر بسیار مهم و ضروری در این کود باعث شده تا یکی از موثرترین کودها شناخته شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد مزایای مختلف و فراوانی برای درختان و همچنین دیگر گیاهان دارد. نقش موثر این کود باعث شده تا در سال های اخیر استفاده از آن در بین کشاورزان و باغداران بسیار رایج باشد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو

از جمله کودهای مفیدی که می‌توان در برنامه کوددهی درختان هلو قرار داد، کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک است. این کود به علت داشتن پتاسیم بالا برای درختان بسیار مفید واقع می‌شود.

عنصر سیلیسیم موجود در این کود هم برای رشد درخت هلو ضروری است.

در گذشته معمولا به مکمل های سیلیسیم نیازی نبوده است اما امروزه به علت مشکلات موجود در خاک و تغییرات اقلیمی و محیط زیست، مقدار سیلیسیم در خاک به شدت کاهش پیدا کرده است. این موضوع بیشتر در مناطق گرم و خشک دیده می‌شود.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو ضرورت دارد. مقادیر بالای پتاسیم باعث می‌شود تا میوه های درخت دارای بهترین کیفیت طعم و رنگ باشند. همچنین میوه دهی درخت هلو افزایش پیدا می‌کند و محصول بیشتری به دست می‌آید.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هلو

همچنین وجود دو عنصر پتاسیم و سیلیسیم در کنار هم، باعث می‌شود تا مقاومت درخت تا حد بسیار زیادی افزایش یابد. درخت هلو درمعرض بیماری های زیادی از جمله بیماری قارچی است و همینطور حشرات و آفت های مختلفی در کمین آسیب رساندن به درخت هستند. کود سیلیکات پتاسیم با حفظ مقاومت درخت باعث به حداقل رساندن آسیب ها به درخت می‌شود.

سومین موردی که استفاده از سیلیکات پتاسیم را ضروری می‌کند استحکام ساختار درخت هلو است. این موضوع باعث شکل گیری مناسب ساختار درخت و مانع خمیدگی آن می‌شود.

بیشتر بخوانید: کود برای درشت شدن سیب زمینی

اصلاح خاک تحت کشت درخت هلو هم با کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک امکان پذیر است. در واقع این کود با حذف عناصر سنگین و غیر ضروری موجود در خاک، زمینه را برای جذب بیشتر عنصرها و ترکیبات مغذی توسط درخت فراهم می‌کند.

کود سیلیکات پتاسیم را می‌توان با روش هایی از جمله محلول پاشی و کود آبیاری استفاده نمود. بهترین زمان استفاده هم در فصل رشد و همچنین بعد از برداشت محصول است.

به کارگیری کودهای مناسب برای درختان میوه، راهکار مناسبی در جهت افزایش باردهی درختان و کیفیت محصول آن ها دارد.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *