کود کامل شوک ده ایکس برای کاهو

بی شک داشتن کودی کامل رویای هر کشاورز و باغداری می باشد تا با تهیه  آن از خرید دیگر کود های شیمیایی بی نیاز شوند در این میان کودی که علاوه بر داشتن عناصر پرمصرف ،مواد آلی ضروری و ریز مغذی های مورد نیاز گیاهان و درختان را دارا باشد بسیار کم پیدا می شود. کود کامل شوک ده ایکس محصولی بی نظیر وارداتی از کشور آمریکا می باشد که دارای ده نوع ماده مغذی و آلی ضروری که گیاهان برای رشد نیازمند می باشند،است. اثرات و مزایای کود کامل شوک ده ایکس بر روی کاهو آنقدر زیاد است که با کمترین میزان استفاده از آن در کوتاه ترین مدت شاهد نتایج شگفت انگیز آن خواهید بود.

ویژگی های کود کامل شوک ده ایکس برا کاهو

کود های شیمیایی بسیار‌گران می باشند و علاوه بر هزینه ی بالا به دلیل وجود عناصر مضر در ساختار این کود ها باعث به خطر افتادن سلامت گیاه می شوند.عناصر سدیم و کلر موجود در کود های شیمیایی سبب شوری خاک می شوند و شوری خاک نیز موجب نابودی و سوختن  ریشه سبزیجات مختلف از جمله کاهو می شود.مواد آلی که در کود کامل شوک ده ایکس وجود دارد شامل اسید هیومیک، اسید فولیک و جلبک دریایی می باشد و کمتر کودی را با این همه مواد مفید و متنوع می توانید بیابید.هرکدام از این مواد به تنهایی به رشد و پرورش گیاه کاهو کمک بسیار شایانی  می کند.کود کامل شوک ده ایکس علاوه بر اینکه برای رشد و پرورش گیاه کاهو می تواند بسیار حیاتی و مفید باشد برای خاک نیز بسیار مفید می باشد و سبب تقویت خاک می شود و میزان شوری خاک را متعادل میکند. استفاده از کود شوک ده ایکس برای کاهو بسیار ضروری می باشد زیرا این کود باعث بالا بردن سیستم ایمنی و دفاعی این گیاه می شود بنابراین گیاه کاهو در برابر بیماری های مختلف و آسیب های بیرونی بسیار مقاوم می شود.

کود کامل شوک ده ایکس برای کاهو

کود کامل شوک ده ایکس شادابی و باردهی فوق العاده زیاد را در گیاه کاهو بوجود می آورد. این کود به دلیل عناصر بسیار مفیدی که در ساختارآن وجود دارد طراوت و شادابی را در کاهو بوجود می آورد.همچنین افزودن این کود به خاک سبب حاصلخیزی خاک می شود.کود کامل شوک ده ایکس به صورت مایع می باشد و انحلال پذیری فوق العاده ای دارد

این کود از غلظت بالایی برخوردار می باشد لذا بهتر است در هنگام استفاده آن را با مقداری آب مخلوط کنید تا رقیق شود همچنین این کود را به دو صورت محلول پاشی و آبیاری می توان مورد استفاده قرار داد.

کود کامل شوک ده ایکس را در همه طول فصل  ها ،هر زمانی که احساس کردید گیاه کاهو ضعیف و شکننده شده است و یا از لحاظ تغذیه ای ضعیف شده است می توانید به گیاه کاهو اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰X بر روی کدو

نقش عناصر موجود در کود کامل شوک ده ایکس در تغذیه و شادابی گیاه کاهو

 • هیومیک اسید

هیومیک اسید موجود در ساختار این کود سبب هرچه پربار تر شدن و درشت تر شدن گیاه کاهو می شود و باعث می شود که عناصر درشت مولکولی که در خاک وجود دارند و به این صورت برای گیاه قابل جذب نیستند به مولکول های ریز مغذی قابل جذب توسط گیاهان مبدل شوند. این ماده ریشه زایی در گیاهان را تحریک می کند و باعث حجیم و بزرگ شدن ریشه ها می شود حجیم شدن ریشه ها به نوبه خود باعث می شود که ریشه ها برای مدت زمان طولانی تری حجم بیشتری از آب را در خود ذخیره نگه دارند  و نیاز کاهو به آب کمتر می شود و لذا در مصرف آب صرفه جویی می شود.

 • فولیک اسید

فولیک اسید موجود در کود کامل شوک ده ایکس باعث میشود که تقسیمات سلولی در گیاه کاهو بهبود یابد و همچنین سبب می شود هدایت و‌انتقال عناصر غذایی به درون ریشه گیاه کاهو آسان تر صورت پذیرد.فولیک اسید موجود در کود کامل شوک ده ایکس برای کاهوبسیار مفید است و در رشد و باردهی این گیاه بسیار موثر می باشد.

 • آمینواسید

آمینو اسید موجود در کود کامل شوک ده ایکس یکی از بهترین ترکیبات جهت  جلوگیری از وارد شدن تنش و استرس به گیاه کاهو می باشد همچنین این ماده باعث افزایش مقاومت گیاه کاهو در برابر تنش های محیطی ، سرمازدگی، حمله آفات و حشرات می شود و سرعت انتقال و جذب عناصر و مواد مغذی را در گیاه افزایش می دهد.

کود کامل شوک ده ایکس برای کاهو

 • عصاره جلبک‌دریایی

عصاره جلبک دریایی موجود در کود کامل شوک ده ایکس هورمون های تحریک کننده رشد را در اختیار گیاه کاهو قرار می دهد و منجر به بزرگ شدن محصول و رشد بسیار سریع آن می شود.

 • نیتروژن

این عنصر باعث  ساخته شدن کلروفیل ،تقویت فرایند فتوسنتز،افزایش رشد رویشی در اوایل فصل رویش و در تولید پروتئین، نقشی بسیار اساسی ایفا می کند.

 • فسفر

فسفر موجود در کود کامل شوک ده ایکس باعث ریشه زایی بسیار عالی گیاه کاهو، بلوغ کاهو، تشکیل پروتئین ها  وافزایش کیفیت  این محصول می شود.

 • پتاسیم

پتاسیم موجود در ساختار کود کامل شوک ده ایکس سبب رنگ آوری بهتر گیاه کاهو، درشت و حجیم شدن این گیاه وطعم بسیارعالی در گیاه کاهو می شود وهمچنین در افزایش سیستم‌ ایمنی و دفاعی گیاه کاهو نقشی بسیار اساسی ایفا می کند.

 • آهن

آهن موجود در کود کامل شوک ده ایکس برای کاهو بسیار مفید است و سبب می شود که سبزینگی گیاه بیشتر شود. در نتیجه سبب افزایش مشتری و در نتیجه سود بسیارعالی کشاورزان از فروش این محصول می شود.

 • کلسیم

این‌عنصر در افزایش استحکام تمامی بخش های گیاه کاهو نقش داشته‌ و منجر به ترد شدن و خوش طعم شدن گیاه کاهو می شود.

کود کامل شوک ده ایکس برای کاهو

 • آهن

این عنصر ریزمغذی در ساخت کلروفیل و سبزینگی گیاه کاهو نقشی اساسی را ایفا میکند و در ساخت آنزیم های موردنیاز گیاه کاهو بسیار تاثیر گذار می باشد.

 • بور

بور موجود در کود کامل شوک ده ایکس در ساخت دیواره سلولی و افزایش تولید گل در گیاهان علی الخصوص گیاه کاهو نقش بسیار مهم و اساسی  دارد.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای درخت شلیل

 کامل ترین و بهترین کود برای کشاورزان و باغداران کود کامل شوک ده ایکس می باشد که به کمک این کود معجزه آسا و ترکیبات شگفت انگیزی که در ساختار آن وجود دارد می توان به بالاترین و بیشترین بهره وری دست پیدا کرد

پس پیشنهاد ما به شما این است که این کود را باخیال راحت و بدون هیچ گونه تردیدی سفارش دهید تا از خواص فوق العاده این کود محصولات شما بهره منده شوند.

۲ دیدگاه

 • سلام من گلخانه دار هستم و به نشاهای کاهو جلبک دریایی زدیم و همه ویروسی شده و فر و بد حالت شدن. چجور شما اینجا میگین که جلبک برا کاهو خوبه!

  • سلام بر شما.
   اول به سوال من پاسخ بدید که آیا از کود شوک یا جنریت استفاده کردید؟
   دوم اینکه ابتلا به ویروز از کود ها نیست بلکه به شکل معمول یا از آب هست یا از عوامل خارجی دیگه مثلا به واسطه عدم رعایت بهداشت و ورود و خروج غیر کنترل شده و غیر بهداشتی عوامل ویروسی منتقل میشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *