کود کامل شوک‌ ده ایکس برای خربزه

خربزه از دسته میوه جات می باشد که عموما  به رنگ زرد روشن و سبز تیره راه راه می باشد که در کاهش وزن ، مشکلات قلبی، کاهش فشار خون، و ترمیم و بازسازی سلول ها تاثیر بسزایی ایفا می کند. خربزه یکی از پرطرفدارترین میوه های تابستان می باشد که در طبقه خانواده ملون ها جای می گیرد این میوه دارای آب فراوان می باشد و زمان برداشت آن از اردیبهشت تا شهریور می باشد.این میوه بسیار لذیذ دارای مواد مغذی و معدنی فراوانی می باشد و در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. این میوه از دسته کدوئیان می باشد و دارای طبع گرم و خشک می باشد. خربزه یک میوه بوته ایست که دارای بوته ی کوتاهی می باشد و ظاهری کشیده و بیضی شکل دارد که دارای مزه شیرین و آب فراوان می باشد. در این مقاله میخواهیم بدانیم که چگونه می توان میوه های بهتری از این گیاه پرورش داد از این رو به موضوع کود کامل شوک‌ ده ایکس برای خربزه پرداخته ایم.

کود کامل شوک‌ ده ایکس برای خربزه

کود کامل شوک ده ایکس کودی مایع  می باشد و به دو صورت محلول پاشی و آبیاری می توان مورد استفاده قرار داد.این کود با ترکیبات بی نظیری که دارد تمام نیاز های درختان و گیاهان را در کوتاه ترین زمان تامین می کند. کود کامل شوک ده ایکس محصول کشور آمریکا می باشد که به دلیل ترکیبات بی نظیری که در ساختار آن وجود دارد اثربخشی فوق العاده آن  بر روی خربزه به اثبات رسیده است و کمتر کودی را با چنین خواص و مزایایی می توان بیابید.

کود کامل شوک‌ ده ایکس برای خربزه

این کود علاوه بر خواص شگفت انگیزی که بر روی خربزه دارد هزینه ی بسیار مناسبی نیز دارد و کشاورزان نیاز به صرف هزینه های بسیار بالا برای تهیه این کود نمی باشند و با کمترین هزینه، بهترین محصول را پرورش می دهند و می توانند سود بسیار عالی از فروش این محصول بدست آورند.

اثرات و مزایای کود کامل شوک ده ایکس بر روی میوه خربزه آنقدر زیاد می باشد که با کمترین میزان استفاده از آن در کوتاه ترین مدت نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک ده ایکس برای کاهو

استفاده از کود کامل شوک ده ایکس برای خربزه سبب می شود تا ریشه های بوته خربزه حجیم شوند و این میوه در برابر عوامل آسیب زا بیرونی مقاومت بالایی از خود نشان دهند.عوامل بیرونی شامل حشرات موذی، باد و باران و غیره اثرات نامطلوبی بر روی بوته خربزه دارند.

چنانچه بوته خربزه را با این کود مغذی و سرشار از مواد آلی تغذیه کنید می توانید آنها را بسیار قوی و مقاوم کنید تا از هرگونه آسیب های درونی نیز در امان بماند. این‌کود برخلاف دیگر  کود های شیمیایی از شوری خاک و سوختن ریشه خربزه جلوگیری می کند.

عناصر موجود در کود کامل شوک ده ایکس

کود کامل شوک ده ایکس شامل ترکیبات بی نظیر و عناصر مغذی فراوانی می باشد از قبیل:

■مقدار۵درصد نیتروژن

■مقدار۲۰ درصد فسفات

■مقدار۱۰ درصد پتاسیم

■مقدار ۱۰درصد فولیک اسید

■مقدار۱۰ درصدهیومیک اسید

■مقدار ۱۰درصد آهن

■مقدار ۵درصد آمینواسید

■مقدار۵ درصد کلسیم

■مقدار ۵درصد بور

■مقدار ۱۰درصد جلبک دریایی

مزیت های استفاده از کود کامل شوک ده ایکس برای خربزه

■ با استفاده از کود کامل شوک ده ایکس برای خربزه تمامی کمبود های این میوه برطرف خواهد شد و شما خربزه هایی بسیار باکیفیت و درشت خواهید داشت.

■این کود از پوسیدگی ریشه بوته خربزه جلوگیری میکند

■استفاده از کود کامل شوک ده ایکس برای خربزه باعث سرعت بخشیدن به عمل فتوسنتز می شود.

■کود کامل شوک ده ایکس با بالا بردن مقاومت گیاه در برابر حمله آفات،حشرات و بیماریها موجب حفظ سلامتی بوته خربزه می شود.

■این کود با ترکیب بی نظیری که دارد مانع از رشد علف های هرز در اطراف بوته خربزه می شود.

■کود کامل شوک ده ایکس انواع آفات وبیماری ها را از بین می برد.

کود کامل شوک‌ ده ایکس برای خربزه

نقش مواد موجود در کود کامل شوک ده ایکس برای خربزه:

  • اسید هیومیک

 اسید هیومیک موجود در کود کامل شوک ده ایکس باعث اصلاح خاک خربزه،افزایش ریشه زایی در خربزه ،افزایش جذب عناصر غذایی و سایر مواد مغذی در خربزه می شود.

همچنین این عنصر سبب نگهداری آب درخاک می شود که این عمل به نوبه خود سبب صرفه جویی در مصرف آب می شود و در نتیجه نیاز به آب کمتری برای کاشت خربزه می باشد.

  • فولیک اسید

فولیک‌ اسید موجود در کود کامل شوک ده ایکس وظیفه هدایت عناصر غذایی را به درون ریشه خربزه به عهده دارد و در نتیجه باعث بهبود و تقویت رشد گیاه می شود.

  • آمینواسید

آمینو اسید باعث افزایش مقاومت خربزه در برابر عوامل مختلف بیرونی و درونی همچون تنش ،استرس های محیطی، حمله آفات و حشرات ،سرمازدگی و بیماری های مختلف می شود.

  • عصاره جلبک

عصاره جلبک دریایی در کود کامل شوک ده ایکس محرک رشد می باشد و وجود این عنصر در این کود سبب می شود که خربزه رشد عالی داشته باشد و در کوتاه مدت اندازه ی آن درشت و بزرگ شود.

  • نیتروژن

نیتروژن موجود در کود کامل شوک ده ایکس باعث تولید کلروفیل، تسریع در فرایند فتوسنتز و تولید پروتئین در خربزه می شود.

کود کامل شوک‌ ده ایکس برای خربزه

  • پتاسیم

پتاسیم موجود در ساختار کود کامل شوک ده ایکس سبب خوش رنگ شدن و خوش طعم شدن خربزه می شود و همچنین سبب افزایش سیستم ایمنی و دفاعی محصول شما می شود.

  • فسفر

فسفر موجود در ساختار کود کامل شوک ده ایکس سبب ریشه زایی و افزایش کیفیت و باردهی محصول می شود.

  • کلسیم

این عنصر سبب استحکام بخش های مختلف محصول شما می شود.

  • بور

بور موجود در ساختار کود کامل شوک ده ایکس  در افزایش تولید گل و ساخت دیواره سلولی در خربزه نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

 بیشتر بخوانید: کود اسید هیومیک در کشاورزی چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

کود کامل شوک ده ایکس یکی از بهترین کود های مایع می باشد که قابل استفاده برای انواع گیاهان و درختان در باغات، مزارع ، گلخانه و گیاهان آپارتمانی می باشد. با استفاده از این کود محصولات شما بسیار پربار و حجیم می شوند و این به نوبه خود سبب سود بسیار عالی کشاورزان از فروش محصولات خود، علی الخصوص میوه خربزه می شوند.

پیشنهاد ما به شما این است که باخیال راحت و بدون هیچ‌گونه تردیدی این کود راسفارش دهید و با این کار نتایج شگفت انگیز این کود را بر روی‌ محصولات خود در کوتاه مدت مشاهده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *