بهترین کود برای درخت زردآلو

 کودهای شیمیایی – مصنوعی و ارگانیک (مشتق شده به طور طبیعی) – اصلاحات خاک با “تجزیه و تحلیل تضمینی” مواد مغذی مانند نیتروژن، فسفات و پتاس. در عوض، اصلاحات، خاک ارگانیک مانند کمپوست و بهترین کود برای درخت زردآلو پوسیده قدیمی وجود دارد. آنها مانند کود استفاده می شوند، اما از نظر فنی کود نیستند. شما می توانید اصلاحات ارگانیک خاک خود را مانند کمپوست، مواد غذایی خارج از خانه یا زباله های باغچه ایجاد کنید، یا حتی کمپوست، کود و سایر مواد آلی را از یک منبع محلی قابل اعتماد تهیه کنید. در حالی که این مواد غذایی به حمایت از مواد مغذی موجود در خاک کمک می کنند تا درختان زردآلو را حمایت کنند، آنها “تجزیه تضمین شده” نخواهند داشت. به طور کلی، درختان زردآلو زمانی رشد می کنند که مواد مغذی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم وجود داشته باشد.

نیتروژن، فسفر،پتاسیم

 نیتروژن به تشویق رشد رویشی (برگ ها و شاخساره ها) کمک می کند. فسفر رشد ریشه و گل را تشویق می کند. پتاسیم مسئول اثربخشی مقاومت طبیعی درخت زردآلو در برابر بیماری ها و سیستم هایی است که از سلامت کلی آن حمایت می کند، نوعی از سیستم ایمنی بدن. بهترین کود شیمیایی محلول در آب درخت زردآلو، که به طور خاص برای استفاده در درختان زردآلوی جوان فرموله شده است، مواد مغذی این درختان را در سال های اولیه زندگی خود در زمین و به محض استقرار آنها فراهم می کند.

بهترین کود برای درخت زردآلو

بیش از حد کود ندهید، یا ممکن است درختی نامتعادل تولید کنید، این می تواند بر تولید میوه تأثیر بگذارد و درخت را مستعد آفات و بیماری ها کند. مواد مغذی: نیتروژن، فسفر/فسفات و پتاسیم/پتاسیم از مواد مغذی بزرگ برای درختان زردآلو هستند. کسانی هستند که نیاز به رشد طبیعی دارند. آنها در خاک سالم وجود دارند، اما در صورت کمبود خاک ممکن است اضافه شوند. نیتروژن ماده مغذی مورد استفاده در رشد درختان زردآلو است. در سراسر خاک حرکت می کند، با رشد طبیعی شسته می شود و باید با ترکیبات مصنوعی یا آلی جایگزین شود.

بیشتر بخوانید: علت زرد شدن برگ گیاهان

منبع اصلی نیتروژن مواد آلی در حال پوسیدگی است. علائم کمبود مواد مغذی در درختان زردآلو شامل برگ های قرمز یا کم رنگ، برگ های باریک یا کوچک شده و لکه های مرده روی برگ ها است. ریز مغذی ها: درخت زردآلو نیز به ریز مغذی های موجود در خاک نیاز دارد که می تواند باعث شود ریز مغذی ها در دسترس این درخت باشد. به عنوان مثال، مولیبدن به تثبیت نیتروژن در خاک کمک می کند.

مس و روی از ایجاد لکه های رنگی و ایجاد اشکال در برگ ها جلوگیری می کند. کلسیم یکی دیگر از ریزمغذی های ضروری است که درختان زردآلو رشد می کنند و کیفیت برگ ها و میوه ها را بهبود می بخشد. ساده ترین راه برای افزودن ریزمغذی ها افزودن کمپوست قدیمی یا کود درخت زردآلو میوه ای متعادل است که می گوید ریزمغذی ها بخشی از فرمول هستند.

بهترین کود برای درخت زردآلو

چه زمانی باید به درختان زردآلو کود داد؟

 در خاک غنی از مواد مغذی. مغذی است، می توانید تا زمانی که درختان زردآلو شروع به میوه دادن کنند، از بهترین کود برای بچه درخت زردآلو اجتناب کنید (به طور متوسط: ۲-۵ سال پس از کاشت). اگر درختان زردآلو جدید شما در طول فصل رشد چندین اینچ رشد سبز ندارند، کوددهی را در بهار بعد شروع کنید. به طور معمول برای درختان زردآلو، می توانید کوددهی را پس از شکستن جوانه ها شروع کنید، اما هرگز بعد از آن. از ژوئیه انجام نشده است. همیشه به اطلاعات چاپ شده بر روی برچسب محصول خود برای دستورالعمل های خاص استفاده از کود مراجعه کنید. توجه داشته باشید که توصیه های لقاح محلی ممکن است در زمان های خاصی از سال موثر باشد. به خاطر محیط محلی خود، لطفاً این محدودیت ها را دنبال کنید. بسیاری از درختان میوه به محض شروع به میوه دهی به نیتروژن بیشتری نیاز دارند. هر سال خاک را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی مورد نیاز است و اگر سطح نیتروژن کم است، مقدار کمی از بهترین کود درخت زردآلو با نیتروژن کم را چند هفته قبل از شکستن جوانه در اوایل بهار اعمال کنید. درختان خود را مالچ پاشی کنید و علف های هرز را دور نگه دارید، زیرا علف های هرز برای مواد مغذی با درختان زردآلو شما رقابت می کنند.

بهترین کود برای درخت زردآلو

انواع بهترین کود برای درخت زردآلو

کمپوست درختان زردآلو به خاک مرطوب و با زهکشی خوب نیاز دارند و نسبت به حفره های آب یا خاک رس در زمین واکنش ضعیفی نشان می دهند. آنها همچنین در خاک غنی از مواد آلی بهترین رشد را دارند. افزودن کمپوست یا سایر مواد آلی مانند کود دامی پوسیده یا برگ های خرد شده به خاک تمام این نیازهای رشد را با بهبود ساختار خاک، ایجاد سطح رطوبت پایدارتر خاک و افزودن مواد مغذی مهم مانند نیتروژن و فسفر پوشش می دهد. برای بهترین نتیجه، ۳ تا ۴ اینچ ماده آلی قرار داده شده در ۸ تا ۱۲ اینچ خاک سطحی در زمان کاشت، پایه خوبی برای این درختان فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای خرمالو

 مالچ ارگانیک درختان زردآلو

 به چند دلیل به مالچ پاشی واکنش نشان می دهند. اول، مالچ علف های هرزی را که در غیر این صورت با درختان برای یافتن مواد معدنی و مواد مغذی از خاک مبارزه می کنند، از بین می برد. دوم، مالچ به خنک شدن ریشه درخت زردآلو کمک می کند و با کاهش تبخیر، سطح رطوبت خاک را بهبود می بخشد، که به ویژه در آب و هوای گرم که درختان زردآلو اغلب رشد می کنند مفید است. در نهایت، مالچ درختان زردآلو را تغذیه می کند و به آرامی تجزیه می شود و نیتروژن و مواد آلی را در خاک زیر آزاد می کند. مالچ های ارگانیک مانند تراشه های چوب، تراشه های پوست یا پوست خرد شده که در یک لایه به ضخامت ۴ اینچ در اطراف درخت زردآلو پخش می شوند، بهترین کار را دارند. اما، مالچ را ۱۲ اینچ از تنه درخت زردآلو دور نگه دارید، زیرا تماس مداوم با سطح درخت می تواند باعث پوسیدگی و بیماری های قارچی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *