بهترین کود برای درخت گردو

 درختان گردو در مقایسه با بسیاری از درختان میوه به زمان طولانی برای باردهی نیاز دارند، بنابراین استفاده از کود برای رشد سریع درختان گردو زمان بلوغ را کوتاه می کند و شما را با درختان گردوی پرمحصول هیجان زده می کند. برای تامین بهترین کود برای درخت گردو، نباید از هیچ منبع و محصولی استفاده کرد و بدون اطلاع از شرایط باغ به آن آبیاری کرد.

 برای رشد موثر درخت گردو چه کاری باید انجام دهیم؟

از آنجایی که این مقاله به بررسی تاثیر و تمامی جوانب کود مورد نیاز برای رشد سریع درخت گردو می پردازد، یکی از نکات مهم در انتخاب کود مورد نیاز درخت خود توجه به گونه، نوع خاک و میزان آن است. مواد معدنی موجود در آن بر اساس آزمایش خاک است.

بهترین کود برای درخت گردو

بهترین کود برای رشد سریع نهال گردو چیست؟

 نهال گردو موجودی ضعیف و کوچک است که برای رشد ریشه به مواد مغذی و آب در زمان مناسب نیاز دارد. ، گسترش سلول های ریشه و تولید شاخه و برگ و به عبارت دیگر شروعی قوی از سر گرفته شود. از آنجایی که کود هیومیک اسید شوک به صورت مایع بوده و از منابع طبیعی و ارگانیک تهیه می شود، نه تنها هیچ ضرری برای نهال گردو ندارد. نمی کند، اما ریشه زایی را تقویت می کند و مقاومت گیاه را در برابر بسیاری از تهدیدات محیطی افزایش می دهد. اسید هیومیک برای رشد سریع نهال گردو است که خاک را با مواد مغذی غنی می کند و نیاز درخت به بسیاری از کودهای شیمیایی را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت زردآلو

 بهترین کودها برای تسریع باردهی درخت گردو

زمانی که نهال رشد کرد و آماده میوه دهی شد تا زمانی که به بلوغ برسد. و سپس به کودهای مختلفی نیاز دارد که شامل کودهای آلی و در صورت لزوم کودهای شیمیایی می باشد. این کودها دارای مواد مفید و ضروری هستند که باید از طریق سیستم ریشه یا برگ در اختیار درخت گردو قرار گیرد. تامین کود برای رشد سریع درخت گردو کمک زیادی به بهبود کیفیت، طعم و مزه مغز گردو و درشتی آن می کند. در زیر به معرفی بهترین کودهایی که برای درخت گردو توصیه می شود آورده شده است:

جلبک دریایی برای درخت گردو

 اگر می خواهید محصول ارگانیک، سالم و با کیفیت را در کمترین زمان به دست آورید، از عصاره جلبک دریایی شوک غافل نشوید! این محصول منحصر به فرد سرشار از عناصر ریزمغذی، عصاره جلبک آسکوفیلوندوزوم، بیش از ۶۰ نوع هورمون محرک رشد و سایر اجزایی است که منجر به رشد انفجاری درخت گردو می شود. بنابراین، این کود یک گزینه عالی برای رشد سریع درخت گردو است.

بهترین کود برای درخت گردو

کود نیتروژن دار

 نیتروژن یکی از عناصر دخیل در کلروفیلیزاسیون برگ درختان است و تامین آن بر سرعت فتوسنتز، رشد برگ ها، جوانه ها و تشکیل قند تاثیر دارد. از طرفی درختان گردو برای ساخت پروتئین نیاز مبرمی به نیتروژن دارند، بنابراین مصرف کود نیتروژن دار را در ابتدای رشد جدی بگیرید و برای بهره وری بهتر از مقدار و دوز مناسب استفاده کنید. گردو برای باروری بهتر به آن نیاز دارد زیرا فسفر باعث تقویت ریشه ها و بهبود مقاومت آن ها در برابر شرایط سخت محیطی، استحکام دیواره برگ و سلول های بنیادی و افزایش تبادل انرژی در گیاه می شود. جای گرفتن کود پر فسفر در برنامه کوددهی درختان گردو به دلیل نیاز میوه به این عنصر برای پرکردن مغز و جلوگیری از سیاه شدن مغز و رشد بهتر درخت است. محلول پاشی کود با فسفر بالا راه را برای داشتن گردو بازارپسند هموار می کند.

زمان لازم برای بهترین کوددهی

تاکنون مطالبی در مورد اهمیت انتخاب بهترین کود برای درختان گردو و همچنین تعیین میزان کوددهی مورد نیاز و روش صحیح استفاده از کود کشاورزی برای این محصولات بیان شده است. . علاوه بر آنچه گفته شد، زمان کوددهی درختان گردو نیز بسیار مهم است.

بهترین کود برای درخت گردو

زمان مصرف کود برای افزایش رشد درختان گردو

استفاده از کودهای توصیه شده در زمان مناسب جایگاه ویژه ای در امر تغذیه درختان گردو دارد زیرا بدون اطلاع از احتمال آسیب به درختان گردو. درخت رشد می کند و اثر معکوس دارد. بنابراین، اکنون چند زمان برای کوددهی درختان گردو به شما نشان می دهم. یکی از مواقع ابتدای فصل رشد زمانی است که باید از کودهای نیتروژن استفاده کنید. همچنین پس از چند روز می توانید برای تسریع رشد درخت گردو، جلبک دریایی شوک بزنید. انجام دهید. پس از آن تا زمان برداشت درخت در دوره های مختلف به کود نیاز دارد تا بتواند با اطمینان میوه زیادی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای سیب

همچنین پس از برداشت، انجام میوه‌دهی پاییزی در تغذیه جوانه‌های میوه‌ای که در سال آینده به بار می‌آیند، اولویت دارد. همچنین بعد از برداشت اگر آخرین آبیاری شوک با اسید هیومیک باشد برای درخت گردو فوق العاده خواهد بود. یکی دیگر از موارد کوددهی درختان گردو بسته به نیاز درخت و خاک، کوددهی پاییزه است تا درخت در فصل بهار رشد بسیار قوی داشته باشد و به دلیل گرم بودن محیط ریشه در برابر سرما مقاومت خوبی داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *