علت زرد شدن برگ زاموفیلیا

شما همه چیزهایی را که باید در مورد گیاهان ZZ بدانید و چرا ممکن است در حال حاضر شروع به افتادگی کنند، را نیز بدانید. اجازه ندهید اتفاقی که برای گیاه ZZ شما می افتد شما را بیش از حد بترساند زیرا مطمئناً می توانید اوضاع را تغییر دهید و به وضعیت مطلوب برسانید. این گیاهان ZZ به قدری بادوام هستند که با برداشتن گام‌های صحیح، می‌توانند به راحتی به خود بازگردند. تنها چیزی که نیاز است معمولاً ایجاد یک یا دو تغییر است تا آنها دوباره ظاهر بهتری داشته باشند. اما علت زرد شدن برگ زاموفیلیا در چیست؟

در مواقعی ممکن است متوجه شوید که گیاه ZZ شما یک روز در حال افتادن است، و اگر بی‌تجربه باشید، تعیین اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است ممکن است سخت باشد. آیا باید نگران باشید که گیاه میمیرد؟

مهم ترین ویژگی های گیاهان زاموفیلیا

  • بازگشت به حالت اولیه : گاهی اوقات ممکن است لازم باشد نحوه آبیاری گیاهان ZZ خود را تنظیم کنید، اما ممکن است لازم باشد وضعیت نور را نیز در نظر بگیرید. بعید به نظر می رسد که بیماری گیاهی مقصر باشد، اما شما می توانید به سطح رطوبت در خانه خود فقط برای ایمن بودن توجه داشته باشید. هنگامی که مشخص کردید که در تولید و پرروش گیاه ZZ خود اشتباه کرده اید، بازگشت آن به حالت عادی آسان خواهد بود.
  • مقاومت زیاد در برابر آسیب : مراقبت از این گیاهان همیشه بسیار رضایت بخش خواهد بود و اصلاً نیازی به نگرانی در مورد کشتن تصادفی گیاه نخواهید داشت. همانطور که گیاه ZZ شما از افتادگی متوقف می شود، به شما کمک می کند تا نسبت به خود اعتماد بیشتری داشته باشید. دانستن مسائل بالقوه ای که باید از آنها اجتناب کنید به شما کمک می کند تا گیاه ZZ را در آینده دوباره از بین نرود.

برای بررسی علل شایع افتادگی و ضعیف شدن گیاه زاموفیلیا در ادامه مطلب توضیحاتی داده شده است تا بتوانید بهترین اقدام را انجام کنید.

علت زرد شدن برگ زاموفیلیا

برخی از علل افتادگی گیاه زاموفیلیا

  • کمبود نور

رایج ترین دلیلی که گیاهان ZZ شروع به افتادن می کنند این است که نور کافی دریافت نمی کنند. نکته ی بسیار جالب این است که گیاهان ZZ  می توانند در شرایط کم نور زنده بمانند، اما در نور کم به خوبی رشد نمی کنند. وقتی نور زیادی در اطراف گیاه برای استفاده گیاه ZZ وجود نداشته باشد، گیاه زاموفیلیا مستقیما نمی ایستد. در حضور نور غیر مستقیم و بسیار روشن، گیاه ZZ که پرورش می‌دهید بسیار صاف‌تر می‌شود و افتادگی گیاه متوقف می‌شود. بنابراین، تنها با تغییر وضعیت نور گیاه می توانید مشکل افتادگی را برطرف کنید. اگر به گیاه ZZ خود نور زیادی نداده اید، نور بیشتر به آن می تواند همان چیزی باشد که برای به دست آوردن نتایج خوب لازم است.

بیشتر بخوانید: بهترین کود جایگزین کود حیوانی

نکات مهم در رابطه با نوردهی به گیاه زاموفیلیا

شما در واقع باید مراقب نوع نوری که به گیاه ZZ می دهید باشید. گیاهان ZZ به خوبی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، اما اگر آنها را در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید، خوب عمل نمی‌کنند. نور مستقیم خورشید پتانسیل سوختن برگ های گیاه ZZ را دارد و حتی می تواند به مرور زمان باعث کم رنگ شدن گیاهان ZZ شود. اگر شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد، راه حل این است که از نور غیرمستقیم خورشید برای نوردهی به گیاه زاموفیلیای خود استفاده کنید.

تقویت گیاه زاموفیلیا با کود شوک چگونه است؟

علت زرد شدن برگ زاموفیلیا

بهترین شرایط نوردهی به گیاه زاموفیلیا چیست؟

کارشناسان گیاه ZZ بهترین شرایط روشنایی برای رشد گیاهان ZZ را نور غیرمستقیم خورشید که روشن نیز می باشد بیان می کنند. اگر می توانید یک نقطه مناسب در خانه خود برای گیاه ZZ خود پیدا کنید، و توجه کنید که در صورت مشاهده افتادگی گیاه خود باید بتوانید مشکل افتادگی را خیلی سریع کاهش دهید تا به نتایج مطلوبی در پرورش گیاه زاموفیلیای خود برسید. گاهی اوقات پیدا کردن مکان مناسب در خانه برای نور خورشید ممکن است سخت باشد، اما باید ببینید چه کاری می توانید انجام دهید. ممکن است بتوانید برخی از چیزها را در خانه خود مرتب کنید، و همچنین می توانید سعی کنید پنجره هایی را پیدا کنید که نور خورشید خیلی تند نباشد.

 آبیاری بیش از حد گیاهان زاموفیلیا

در واقع حتی نیازی به آبیاری زیاد این گیاهان ندارید، و دادن آب کافی به آنها برای حفظ آنها اقدامی مفید و در حین حال بسیار ساده است. هر زمان که متوجه شده اید که گیاه ZZ شما دارای برگ های زردی هستند، در این صورت ، ممکن است شما بیش از حد به آن آبیاری کرده باشید. آبیاری بیش از حد گیاه ZZ یکی از دلایل اصلی و مهم در زرد شدن برگها است. بسیاری از مردم هنگام آبیاری این گیاهان به دلیل نیاز به آبیاری بیش از حد سایر گیاهان آپارتمانی، در ابیاری این گیاه صرفه جویی می کنند تا آبیاری سایر گیاهانی که به آب بیشتری نیاز دارند به خوبی صورت بگیرد.

اطمینان از مرغوب بودن خاکی که گیاه زاموفیلیا را در آن پرورش می دهیم

گیاهان ZZ نیازی به داشتن نوع خاصی از خاک ندارند، اما این بدان معنا نیست که شما نباید به خاکی که استفاده می کنید توجه کنید. اگر زهکشی شما وجود نداشته باشد، ممکن است متوجه زرد شدن برگ ها یا مسائل دیگر شوید. یک گیاه ZZ باید گلدانی داشته باشد که دارای زهکشی مناسب و همچنین خاکی باشد که با سرعت معقول زهکشی کند.

علت زرد شدن برگ زاموفیلیا

نحوه آب دهی به گیاه زاموفیلیا

در این جا هم توجه کنید که آبیاری بیش از حد می تواند باعث پوسیدگی ریشه گیاه ZZ شما شود. قبل از اینکه دوباره گیاه ZZ خود را آبیاری کنید، دو اینچ بالای خاک باید خشک شود. گیاهان ZZ ممکن است به اندازه سایر گیاهان آپارتمانی شما نیازی به آبیاری نداشته باشند، و ممکن است برای ایمن بودن نیاز به آبیاری خود در برنامه داشته باشند. در برخی از مواقع ممکن است شما  گاهی کار اشتباهی انجام دهید که برای گیاه ضرر دارد، در این صورت اضافه کردن و افزایش مواد مغذی می تواند به گیاه ZZ شما کمک کند تا به سلامتی خود بازگردد.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای گیاهان آپارتمانی

نحوه کوددهی به گیاه زاموفیلیا

وقتی به گیاه ZZ کود می‌دهید، می‌تواند به دادن مواد مغذی مورد نیاز برای رشد قوی به آن کمک کند، اما شما اصلاً نباید  این کار را اغلب انجام دهید زیرا این کار به گیاه زاموفیلیای در حال رشد شما آسیب جدی می رساند.  شما حتی لزوماً نیازی به انجام کوددهی زیاد ندارید زیرا گیاهان ZZ به اندازه کافی برای زنده ماندن بدون کود مقاوم هستند. هنگامی که کود گیاهی ZZ را انتخاب می کنید، بهتر است از یک نوع کود مایع معمولی گیاه آپارتمانی که از فروشگاه خریداری می کنید استفاده کنید. کود را حدود ۵۰% رقیق کنید تا با خیال راحت از آن در گیاه ZZ خود استفاده کنید و نتایج خوبی بگیرید. در پایه توسط خاک کوددهی کنید تا بتوانید به روشی بسیار مفید گیاه زاموفیلیای خود را پرروش دهید و نتایج مطلوبی را  داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *