تاثیر فروت ست بر روی مرکبات

در این مقاله می‌خواهیم به تاثیر فروت ست بر روی مرکبات و ویژگی های این کود شیمیایی بپردازیم. پیش از آن می خواهیم در مورد مرکبات و چگونگی به عمل رسیدن درختان آنها صحبت کنیم. مرکبات جزو محبوب ترین محصولات و میوه های جهان هستند و مرکبات آن از دسته از میوه هایی که پوست ضخیم دارند و میوه های پر آبی هستند. مرکبات از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر های غذایی زیادی تشکیل شده و تمامی آن ها سرشار از ویتامین سی هستند. ویتامین سی می تواند سیستم ایمنی افراد را تقویت کند و به کاهش طول و شدت سرماخوردگی اشخاص کمک کند. میوه های زیادی شامل مرکبات می شود اما معروف ‌ترین آنها شامل پرتقال، نارنگی، لیمو، گریپ فروت، لیمو ترش، بالنگ و کامکوات می شود.

کاشت درخت مرکبات

به طور کلی کاشت درخت مرکبات در ظاهر سخت و دشوار است اما نتیجه ای که پرورش و برداشت میوه های آن می دهد با این سختی برابری می کند. به سه روش می توان انواع درخت مرکبات را کاشت و پرورش داد. این سه روش شامل کاش با استفاده از پرورش و جوانه زنی دانه ها، کاشت با استفاده از پاجوش ها و کاشت با استفاده از نهال درخت مورد نظر می شود. برای مثال کاشت مرکبات با استفاده از دانه صبر و حوصله زیادی را می طلبد.

تاثیر فروت ست بر روی مرکبات

اگر قصد دارید که درختان مرکبات خود را با استفاده از این روش بکارید. باید حداقل ۷ سال برای باردهی درختان خود منتظر بمانید. در این روش ابتدا هسته های مرکبات را جمع آوری می کنید و بعد از ۲۴ ساعت هسته ها را با آب خیس می کنید. پس از آن آنها را درون دستمال کاغذی بپیچید و دو الی سه روز دستمال و مرطوب نگه می دارد و بعد از آن پوسته روی دانه ها را جدا کنید. این فرآیند بسیار حساس است و باید با احتیاط آن را انجام دهید تا بخش نرم دانه آسیبی نبیند. بعد از این مرحله دانه ها را با فواصل پنج سانتی متری روی دستمال می چیند و دستمال را تا میزند و در آخر جوانه ها را درون گلدان می کارید.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی انبه

کود درختان مرکبات

تاثیر فروت ست بر روی مرکبات باعث شده تا این کود برای نگهداری و پرورش انواع درخت مرکبات استفاده شود. مرکبات از محصولات کشاورزی هستند و باغداران و کشاورزان زیادی هر ساله این میوه ها را کشت می کنند. میوه های نیمه گرمسیری ویژگی های مخصوص به خود را دارند و منبع مهم ویتامین سی برای بدن انسان است. بسیاری از درختان مرکبات نیاز به مواد غذایی پرمصرف به خاک دارند. هر ساله عناصر زیادی به شکل کود به آنها اضافه می گردد برای همین توصیه می‌کنیم که اگر شما قصد کاشت هر نوع درخت مرکبات داری از تاثیر فروت ست بر روی مرکبات غافل نشوید و از این کود شیمیایی برای درختان خود استفاده کنید.

تاثیر فروت ست بر روی مرکبات

کود فروت ست برای مرکبات

همان طور که می دانید گیاهان و درختان میوه زیادی به غذا نیاز دارند و لازم است که این غذا طبق یک برنامه مشخص به آنها داده می شود. امروزه انواع و اقسام مختلفی از کودها در بازار وجود دارد که از مهم ترین آنها که به درختان کمک زیادی در میوه دهی می کند کود فروت ست است. همچنین این کود در بسته بندی های مختلف به مشتریان به فروش میرسد. فروت ست بعد از برداشت محصول و پیش از فرا رسیدن فصل پاییز می تواند تخمک را کامل کند و موجب افزایش اندازه گرده افشانی گیاهان و درختان شود.

 

این محصول به شکل محلول روی گیاهان پاشیده می شود و بعد از برداشت موجب می شود تا جوانه ها در برابر سرما زمستان مقاوم باشند که این فرآیند موجب رشد بیشتر درختان نیز می گردد. کوددهی برای باغداران و کشاورزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا باعث تشکیل و زیاد شدن میوه برای آنها می گردد. سرمای فصل زمستان باعث میشود دمای خاک کم شود در نتیجه انتقال شیره در گیاهان به کندی صورت می گیرد و در این دوره تغذیه درختان اهمیت بیشتری پیدا می کند. پیش از این هم گفته شد تاثیر فروت ست بر روی مرکبات مثبت است و مهم ترین اثر آن گلدهی درختان، تشکیل میوه، رویش جوانه های درختان، پایداری و مقاومت گیاه در برابر سرمای زیاد در باران برف و تگرگ است.

تاثیر فروت ست بر روی مرکبات

شیوه کوددهی درختان مرکبات با کود فروت ست

باغداران و کشاورزان روش های مختلفی را برای کوددهی به گیاهان و درختان خود انتخاب می کنند. کوددهی که از طریق محلول پاشی انجام می گیرد توسط بسیاری از باغداران انتخاب می شود. این روش باعث می‌شود تا محلولی که مواد مغذی در آن وجود دارد از روزنه های برگ به گیاه نفوذ کند. برای انجام این شیوه باید کود و آب را با یکدیگر مخلوط کنید و زمانی که به شکل محلول درآمد به طور مستقیم روی برگ گیاه اسپری کنید.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰X shock برای انجیر

محلول کود فروت ست باید به اندازه ای روی برگ درخت مرکبات قرار بگیرد که سطح آن را کامل بپوشاند اما نباید به گونه‌ای باشد که از روی برگ ها سرازیر شود. همچنین دقت کنید که اگر قطرات کود به صورت ریزتری اسپری بشوند سطح وسیع تری را شکل می دهد و بازدهی آن هم در نتیجه بیشتر میشود. همچنین دقت کنید که به هیچ عنوان کود فروت ست نباید با روغن های معدنی و کود هایی که در آن گوگرد است ترکیب شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *