تاثیر کود شوک ۱۰ ایکس بر گوجه سبز

در این مقاله به مبحث تاثیر فروت ست بر روی درخت گوجه سبز پرداخته و شما را با این درخت و  ویژگی های کود فروت ست آشنا می کنیم. درخت گوجه سبز یا همان گوجه فرنگی مانند هر درخت دیگری نیاز به کود دهی مناسب دارد تا نیاز درخت به درستی تامین شود. کود فروت ست به طور کل برای درختان تاثیرات مثبتی به همراه دارد برای همین همواره متخصصان به استفاده از آن بر روی درختان توصیه می کنند. برا دانستن خواص و مزیت های کود فروت ست در ادامه مطلب همراه ما باشید.

درخت گوجه سبز

گوجه‌فرنگی قرمز که هنوز نرسیده است و برخی از انواع (معمولاً ارثی‌ها) که پس از رسیدن به طور طبیعی رنگ سبزی دارند. این مدل گوجه را می توان خورد و طعم خوشمزه ای دارد، اما هم گوجه سبز و هم گوجه فرنگی مشخصات طعم و بهترین کاربرد خود را دارند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گوجه سبز

معمولاً می توانید تفاوت بین گوجه فرنگی نارس قرمز و گوجه فرنگی رسیده را از روی رنگ و حس میوه تشخیص دهید. گونه های رسیده هنگام فشار دادن نرم می شوند، معمولاً دارای نوارهای عمودی یا رنگ های دیگر هستند و طعمی شبیه گوجه فرنگی های قرمز رسیده دارند. از طرف دیگر، گوجه‌فرنگی‌های قرمز که هنوز نرسیده‌اند، در لمس سفت‌تر خواهند شد. آنها یک رنگ سبز کم رنگ یکنواخت دارند و طعم ترش و اسیدی بیشتری نسبت به گوجه فرنگی های قرمز رسیده دارند.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت انار

در بیشتر موارد، وقتی اصطلاح «گوجه سبز» را می شنوید یا آن را در منوی رستوران می بینید، معمولاً به گوجه فرنگی قرمز نارس اشاره می کند که طعم و بافت کاملاً متفاوتی نسبت به زمان رسیده دارد. در حالی که برخی از گوجه‌فرنگی‌های سبز عمداً قبل از رسیدن چیده می‌شوند، برخی دیگر میوه‌هایی هستند که به سادگی در پایان فصل رشد نرسیده‌اند. شما معمولاً آنها را در بازارهای کشاورزان در اواخر تابستان خواهید دید. با این حال، می توانید گوجه سبز های حیاط خلوت خود را در حالی که هنوز نرسیده اند در هر زمانی برداشت کنید.

کاشت گوجه سبز

گوجه‌ سبز محصولی لطیف در فصل گرم است که آفتاب را دوست دارند و نمی‌توانند سرما را تحمل کنند. مهم است که گیاهان را خیلی زود در زمین قرار ندهید. در اکثر مناطق، خاک به اندازه کافی گرم نیست که گوجه سبز را تا اواخر بهار و اوایل تابستان در فضای باز کاشت کند.

برداشت گوجه سبز بسته به نوع آن از ۶۰ روز تا بیش از ۱۰۰ روز طول می کشد. با توجه به نیازهای فصل رشد نسبتاً طولانی (و تاریخ کاشت دیرهنگام)، اکثر باغبانان پس از گرم شدن هوا در بهار، «گیاهان آغازگر» کوچک یا نشاها را به جای بذر می کارند. همچنین شما می توانید بذر خود در داخل خانه پرورش دهید.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گوجه سبز

کود دهی گوجه سبز

کود دادن به گوجه سبز را هر ۳ تا ۴ هفته یکبار تا زمان یخبندان ادامه دهید. از مصرف کودهای سریع رهش خودداری کنید و از کودهای با نیتروژن بالا خودداری کنید. نیتروژن بیش از حد باعث ایجاد شاخ و برگ سرسبز اما تعداد کمی گل و میوه کم یا بدون میوه می شود. تاثیر فروت ست بر روی درخت گوجه سبز را دست کم نگیرید زیرا هم مقدار نیتروژن آن به اندازه است و هم از این درخت در برابر سرما محافظت می کند.

کود فروت ست

اگر شما جز باغداران و کشاورزان با تجربه باشید حتماً می دانید که استفاده از کود فروت ست بر روی درختان اهمیت بسیاری دارد زیرا این کود نیازهای درخت را برای افزایش باردهی تعیین میکند. در زمانی که باید کود بهاره یا همان فروت ست به درختان برسد این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند.

هنگامی که درختان بیدار می شوند و برای جوانه زنی آغاز به کار می‌کنند بهترین زمان است که شما از کود فروت ست برای محلول پاشی آنها استفاده کنید زیرا در این زمان شرایط به گونه‌ای است که جذب از ریشه بسیار ضعیف بوده و درخت مجبور به استفاده از ذخایر موجود در ریشه دارد. اگر به هر علتی این ذخیره ها کافی نباشد درخت رشد خوب و مناسبی نخواهد داشت در نتیجه حتماً باید در ابتدای جوانه زنی از کود فروت ست بر روی درخت گوجه سبز استفاده کنید.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گوجه سبز

کود فروت ست حاوی مواد و عناصر زیادی مثل ازت، فسفر، بور، روی، نیتروژن و اسیدهای آمینه است که این عناصر باعث می‌شود تا مقاومت درخت در برابر استرس و تنش های محیطی مثل سرما افزایش پیدا کرده، گلهای راندمان تبدیل گل به میوه افزایش پیدا کند و رشد و توسعه اندام سبز در ابتدای دوره بیشتر شود.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای درخت انار

نحوه عملکرد کود فروت ست به این شکل است که از برگ هایی که در حال ریزش هستند خارج می‌شود و به سلول‌های ریشه و پوست درخت انتقال پیدا می کند و در این اندام ها ذخیره می شوند تا مواد مغذی درخت را تامین کند. عناصر این کود ذخیره می شود تا وقتی گیاه وارد مرحله گل هایی شده تا از ریشه خارج شوند و برای جوانه دهی گل و برگ درخت مورد استفاده قرار بگیرند.در این مطلب به طور خلاصه تاثیر فروت ست بر روی درخت گوجه سبز را برای شما عزیزان بیان کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *