تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

تمامی درختان نیازمند مواد مغذی هستند و در این زمینه نباید از هر نوع مواد مغذی یا کود استفاده نمود و همچنین زمان بندی و شیوه تغذیه رسانی درختان نیز باید رعایت گردد. امروزه تولیدات کودی بسیار پیشرفت کرده و در بازار انواع و اقسام کودهای خارجی و داخلی، گیاهی و حیوانی مشاهده می شود و این شاید سبب سردرگمی باغ داران و کشاورزان گردد اما با کمی تحقیق می توان کودی را که بازدهی بهتری برای محصولات دارند را پیدا کرد. در این زمینه فروت ست چاره هر کشاورز و باغ داری است. استفاده از این نوع کود مختص به یک نوع محصول نیست و تمامی کشاورزان می توانند از آن بهره مند شوند.در این مقاله می خواهیم تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو را بررسی کنیم.

فروت ست چیست؟

در معرفی این نوع کود می توان گفت که پیشرفته ترین نوع کود و برنامه غذایی تولید شده تا به امروز است که از سوی کشور آمریکا تولید گردیده است و از بهترین و مواد اولیه و پیشرفته ترین دانش را در ساخت این محصول بکار گزفته اند. فروت ست به شکل مایع است و در بسته بندی بطری به بازار عرضه می گردد. اغلب زمان استفاده از آن پس از برداشت محصول صورت می گیرد که البته کشاورزان می توانند طی سه نوبت در سال از آن استفاده نمایند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

فروت ست  چگونه روی درختان تاثیر می گذارد؟

فروت ست عمل ذخیره سازی عناصر مورد نیاز درختان و گیاهان را برای سال آتی انجام می دهد و این عمل آمادگی هر چه بیشتر را برای درختان و جوانه های آن ها به سبب باروری هر چه بیشتر فراهم می آورد. همچنین خود تغییر فصل و نوسانی بودن دمای محیط، درختان را با شوک رو به رو می سازند که این یک اتفاق ناگوار برای درختان است که میوه دهی آن ها را با مشکل رو به رو می سازد. ازت، بور و پتاسیم و سایر ترکیبات موجود در این کود، از جمله عوامل مهم و برجسته ای هستند که مشکل ثمر دهی را که بیشتر باغ داران با آن رو به رو هستند را حل می کند. اگر این کود در زمان مناسب برای درختان مورد استفاده قرار گیرد، به سرعت جذب شده و نتیجه زودتر حاصل می گردد.

بیشتر بخوانید: خرید اسید هیومیک

از آنجایی که در زمان برداشت محصول عناصر غذایی در درختان کم و کم تر می شود، نیاز به یک ماده ای است که حاوی مواد مغذی باشد و آن را در درون درخت ذخیره نماید. از این رو این محلول مشهور ترین ماده در میان بازار امروزی است و در سر تا سر دنیا از آن استفاده می کنند. با محلول پاشی فروت ست در برگ درختان، این ماده به سرعت جذب شده و باعث بهبود سبزینگی نیز می گردد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

تاثیر فروت ست بر روی آلبالو

عمل محلول پاشی چندین سال است که امروزه در میان باغ داران رایج شده است و به سبب عملکرد بسیار مطلوب استفاده از آن هر روزه چندین برابر می گردد و حتی مدل های مختلفی از آن که در سایر کشور ها تولید می شود به بازار راه پیدا می کند. محلول پاشی یک فرآیند مکمل برای غذا رسانی به درختان صورت می گیرد.

پس از برداشت محصول باید به فکر این بود که محصول سال بعد چندین برابر امسال باشد و به طور حتم پس از برداشت میزان رسیدگی به درختان دو برابر گردد؛ از این رو فروت ست در این زمینه نقش بسزایی را در تشکیل تخمک برای محصول سال بعد ایفا می کند. گرده افشانی بیشتر از جمله موضوعاتی است که تمامی کشاورزان و باغ داران باید برای بازدهی بیشتر از کسب و کار خود بر روی آن متمرکز گردند. فروت ست در این جهت بیش از هر نوع ماده و کود دیگری عمل می نماید و ارزش یک بار امتحان کردن را خواهد داشت. چندین آزمایش در طی فرآیند تولید چنین کودی انجام می گردد و با ضمانت کامل به دست مشتریان می رسد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

درخت آلبالو از جمله درختانی است که در سال های اولیه و نونهالی آن به دلیل ظریف بودن ریشه نیاز به مواد غذایی کمی دارد، اما با بزرگ تر شدن آن حساسیت بیشتری نسبت به مواد غذایی پیدا می کند. بر خلاف سایر درخت ها درخت کم سن و سال آلبالو نیاز کم تری به ازت دارد و در صورت استفاده از فروت ست برای آن باید از میزان خیلی کمی استفاده نمود بخصوص در فصل تابستان. همچنین افراد پرورش دهنده درخت گیلاس اگر خواهان محصولی با ظاهر مطلوب و دارای سایز بزرگ تر هستند، استفاده از فروت ست را فراموش نکنند. این کود هم درخت را پر بار تر کرده و هم میزان سایز محصول را چند برابر خواهد کرد.

نکات استفاده از فروت ست برای درخت آلبالو

از آنجایی که درخت آلبالو یک درخت سرمایی است، ممکن است در صورت سرد شدن شدید و یخ بندان این درخت دچتار سرمازدگی شده و از بین برود. از این رو بهتر است برای پیشگیری از چنین واقعه ای، فروت ست را به میان آورد. از دیگر مزایای این محصول جلوگیری از سرمازدگی درختان است که این کار را به خوبی انجام می دهد.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر درختان میوه

دچار شدن به آفت و بیماری نیز از درختان گیلاس مستثنی نیست و از آن جایی که این درخت بسیار حساس است ممکن است در همان ابتدای دچار شدن به آفت خیلی زود از بین برود پس باید راهکاری را قبل از به وجود آندن چنین مسئله ای انجام داد. فروت ست وظیفه مراقبت و حفظ درختان و میوه را نیز بر عهده دارد و می توان با بکارگیری این محصول از ضرر و زیان حاصله از آفات جلوگیری کرد. این بخش اصلی ترین بخش در پرورش درختان آلبالو محسوب می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *