تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر

در این مقاله می خواهیم در مورد تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر صحبت کنیم تا شما با مزایای استفاده از این کود شیمیایی برای درخت انجیر آشنا شوید.

درباره درخت انجیر

انجیر در مناطقی با تابستان‌های طولانی و گرم رشد می‌کند، اگرچه اگر به‌درستی از دمای انجماد عایق شده باشد یا در ظروف رشد کرده و در داخل خانه آورده شود، می‌توان آن‌ها را در مناطق سردتر نیز کشت کرد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر

درخت انجیر معمولی محبوب ترین گونه انجیر برای باغداران خانگی است زیرا گل های آن برای تولید انجیر نیازی به گرده افشانی ندارند. گونه های زیادی از درخت انجیر معمولی وجود دارد، از جمله ارقام مقاومی که می توانند در فضای باز در آب و هوای کمی خنک تر رشد کنند. سایر گونه‌های انجیر یا میوه خوراکی تولید نمی‌کنند یا نیازهای گرده افشانی بسیار خاصی دارند (مانند نیاز به گرده‌افشانی توسط نوع خاصی از زنبور)، که باعث می‌شود باغبان‌های خانگی رشد آن‌ها را با مشکل مواجه کنند.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

انجیر را می توان بدون دردسر زیاد در منطقه گرم در فضای باز کاشت. در مناطقی که دمای زمستان برای دوره‌هایی از ۱۰ درجه فارنهایت (-۱۲ درجه سانتیگراد) سردتر می‌شود، حتماً یک نوع انجیر مقاوم انتخاب کنید. همچنین ممکن است کمی محافظت در زمستان نیز مورد نیاز باشد. از طرف دیگر، انجیر را می توان در ظروف بزرگ پرورش داد و برای زمستان به داخل آن آورد.درختان انجیر را در اوایل بهار یا اواخر پاییز که درخت خواب است در فضای باز بکارید. حتماً هر ۴ هفته یک بار در بهار و تابستان یک کود با نیتروژن بالا اضافه کنید و درخت را به میزان متوسط ​​آبیاری کنید. از انجایی که کود فروت ست سرشار از نیتروژن است و برای مقاومت درختان در برابر مناسب توصیه می کنیم از تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر غافل نشوید. در زمستان درخت را به داخل خانه منتقل کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.

برای درختان انجیر در فضای باز، درخت را در بهار یا اوایل پاییز در آفتاب کامل بکارید. درختان انجیر می توانند در اکثر انواع خاک رشد کنند، به شرطی که خاک به خوبی زهکشی شده و حاوی مقدار زیادی مواد آلی باشد.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر

کوددهی درخت انجیر

کود دهی درختان انجیر بخش مهمی از رشد درختان سالم است و باید حداقل دو بار در سال انجام شود، یا هر زمان که متوجه شدید درخت شما نیاز به تغذیه اضافی دارد. درختان انجیر معمولاً در اواخر زمستان یا اوایل بهار و دوباره در اواخر تابستان کود داده می شوند. درختان شما مستعد ابتلا به بیماری خواهند بود و اگر به طور منظم با نوع تغذیه مناسب آنها را تغذیه نکنید، میوه های کمتری تولید خواهند کرد.

اولین کوددهی باید در زمان کاشت باشد. اگر انجیر خود را در زمین می کارید، باید همزمان به آن نیز غذا دهید. پس از آن، سالانه در اواخر زمستان یا اوایل بهار دوباره درخت را تغذیه کنید. یک بار دیگر در اواخر تابستان که میوه ها در حال رسیدن هستند این کار را انجام دهید.

در هر قسمت دیگر از سال، اگر متوجه شدید که برگ‌ها زرد یا خشک می‌شوند، دوباره درخت را تغذیه کنید، مخصوصاً اگر خاک شما فاقد مواد مغذی باشد. از آنجایی که انجیر اغلب به تغذیه منظم نیاز دارد، ایده خوبی است که در طول فصل رشد، تغذیه را به قطعات کوچک تقسیم کنید.

تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر

کود فروت ست و تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر

تا اینجای مطلب در مورد نیاز های کود دهی و ویژگی های این درخت صحبت کردیم. در ادامه می خواهیم به مبحث خواص کود فروت ست برای درخت انجیر بپردازیم. فروت ست در واقع یک واژه انگلیسی به معنای تنظیم میوه است. یعنی زمانی که تغییرات نهنج در گل اتفاق می افتد تا میوه اولیه تشکیل شود باید از این کود استفاده کنید. بهترین زمان برای محلول پاشی درختان انجیر در طول فصل رشد آن است که در سه نوبت بهتر است انجام بگیرد. این سه نوبت شامل بلافاصله پس از برداشت میوه، زمان تورم جوانه ها و باز شدن اولین برگ ها در بهار و بعد از تشکیل میوه ه است. به طور کلی مشخص شده که سهم یا ارزش مراحل سم پاشی کود فروت ست درخت انجیر باید به چه مقدار باشد.

بیشتر بخوانید: تاثیر کود ۱۰X بر روی پالونیا

برنامه غذایی درخت انجیر با استفاده از کود فروت ست چند مرحله‌ محلول پاشی دارد که هر کدام از این مراحل دلیل خاصی برای مصرف داشته و باعث تولید مواد فتوسنتزی و انتقال مواد به جوانه ها برای تقویت جوانه ها دارد. شما باید پس از برداشت میوه قبل از ریزش برگ ها در بین ماه های مرداد تا مهر ۱۰ درصد، در زمان تورم جوانه ها باز شدن برگ های اولیه تا قبل از تشکیل گل از ماه اسفند تا اردیبهشت ۶۰ درصد و بعد از تشکیل میوه ها از اردیبهشت خرداد ماه ۳۰ درصد از محلول فروت ست بر روی این درخت استفاده کنید.

عناصری که در ترکیبات کود فروت ست استفاده شده است باعث تاثیر فروت ست بر روی درخت انجیر می شود. این تاثیرات شامل عدم ریزش برای میوه در مراحل بزرگ شدن، زایش و تشکیل جوانه ی زایشی قوی، تلقیح و تشکیل میوه با کیفیت و بزرگ شدن میوه می شود.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *