تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

پیش از پرداختن به مبحث تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی بهتر است که اطلاعات بیشتری در مورد این درخت بدست بیاورید تا تاثیرات این کود را بهتر متوجه شوید.

کاشت درخت گلابی

این درخت میوه، مانند اکثر درختان، بهتر است در پاییز برای رشد ریشه قبل از زمستان کاشته شود. اگر قصد دارید در بهار یا تابستان بکارید، به خصوص در ابتدای کار آبیاری منظم تری را انجام دهید. درختان گلابی زمین های زهکشی شده را دوست دارند. برای میوه دادن به آفتاب نیاز دارد. افزودن کود در هنگام کاشت مانند کود فروت ست به ریشه دار شدن و رشد درخت گلابی کمک می کند. پس از کاشت، مراقبت از درخت گلابی بسیار آسان است و تنها خطر واقعی که باید در نظر گرفت، قارچ های مختلفی است که نیاز به درمان خاصی دارند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

به منظور هدایت درخت به سمت تولید گلابی های زیبا، انجام هرس میوه ای قبل از شروع رشد بهاره بسیار مهم است. هرس سالانه تضمین می کند که شما برداشت گلابی بهتری خواهید داشت. درختان گلابی مانند بیشتر درختان میوه در برابر چندین بیماری رایج به ویژه قارچ آسیب پذیر هستند. یکی از شایع ترین بیماری های درخت گلابی دلمه است. درختان گلابی که به دلیل عمر طولانی (گاهی نزدیک به ۲۰۰ سال) مشهور هستند، درختانی بومی اروپا و آسیا هستند. معمولاً با اندازه متوسط، برخی از نمونه ها تا ۵۰ فوت (۱۵ متر) می رسند.

بیشتر بخوانید: تاثیر فروت ست بر روی درخت آلبالو

کوددهی درخت گلابی

هم در گیاهان و هم در انسان، نیتروژن برای ساخت اسیدهای آمینه که پروتئین‌های سازنده سلول‌ها را می‌سازند استفاده می‌شود و یکی از بلوک‌های سازنده DNA است. همچنین برای رشد گیاه ضروری است زیرا جزء اصلی کلروفیل است، ترکیبی که گیاهان از انرژی نور خورشید برای تولید قند از آب و دی اکسید کربن استفاده می کنند. نیتروژن و پتاسیم برای رشد برگ، گلدهی و تشکیل میوه بسیار مهم هستند. کلسیم، منیزیم، منگنز، روی و بور نیز برای مراحل مختلف رشد جوانه، گلدهی و باردهی مهم هستند و هرگونه کمبود آن بر تعداد، کیفیت و سلامت عمومی درخت تأثیر منفی خواهد داشت.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

به عنوان یک قاعده کلی، درختان گلابی میوه دار بالغ نسبت به درختان جوانی که وارد دوره باردهی خود نشده اند به کوددهی بیشتری نیاز دارند. گلابی‌کاران حرفه‌ای اغلب از ۲ سالگی شروع به کوددهی درختان می‌کنند. برنامه های تغذیه برگی از بهار تا زمان برداشت انجام می شود، اما دوره بحرانی ۵-۷ هفته پس از گلدهی است.

با این حال، اینها فقط رویه های رایجی هستند که نباید بدون انجام تحقیقات خود دنبال شوند. چک کردن مواد مغذی خاک و pH قبل از اعمال هر روش کوددهی حیاتی است. علاوه بر این، اگر یک سیستم آبیاری پوشش کامل با حضور شبدر یا سایر گیاهان پوششی در یک سیستم کاشت متراکم ترکیب شود، نیاز به کوددهی درختان گلابی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، زیرا محصول پوششی معمولاً مواد آلی را تولید می‌کند که تجزیه شده و مواد مغذی مهمی را آزاد می‌کند.

کود فروت ست

پیش از این که در مورد تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی توضیح دهیم می خواهیم شما را با این کود و خواص آن آشنا کنیم. کود فروت ست در واقع یک محلول شیمیایی است که از عناصر مختلفی مثل ازت، روی، بور، پتاسیم، نیتروژن، آمینو اسید و غیره تشکیل شده است. همان طور که اشاره کردیم وجود این عناصر برای رشد درختان گلابی بسیار مفید است و این امکان را برای این درخت به وجود می‌آورد که عناصر غذایی مورد نیاز را برای سال آینده خود ذخیره کند و برای ورود به فصل جدید آماده شود.

ترکیب این عناصر در کنار همدیگر باعث می شود تا گلدهی افزایش پیدا کند و در کمک به تبدیل گل به میوه تاثیر گذار است. همچنین این کود باعث می‌شود تا کیفیت محصولات و میوه های درخت گلابی بهبود پیدا کند. توصیه می‌کنیم از کود فروت ست برای تاثیر بهتر آن در شروع فصل و زمان تورم جوانه ها استفاده کنید تا انرژی گیاه افزایش پیدا کند و از ریزش گل های آن جلوگیری شود.

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

مزایا و تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی

تاثیر فروت ست بر روی درخت گلابی بسیار بالا است که از جمله آن می توان به کاهش ریزش گل و تبدیل بیشتر آن به میوه افزایش، ذخیره عناصر غذایی بعد از برداشت برای شروع فصل جدید، کاهش شدت سال آوری برای درختان میوه، افزایش درصد جوانه‌های زمستان، افزایش مقاومت در برابر سرما در زمستان و اوایل بهار و سرعت جذب بالا از طریق برگ اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: کلات آهن و روی

نکات استفاده از این کود و تاثیر فروت ست در روی درخت گلابی

در استفاده از این کود باید نکات زیادی را رعایت کنید که این نکات شامل تکان دادن محلول و حل کردن آن به خوبی قبل از استفاده، استفاده از آن و محلول پاشی کود در ساعات اولیه صبح یا بعد از ظهر نزدیک به غروب، استفاده از آن پس از فصل سرما و هنگام تورم جوانه های برگی درختان برای اثربخشی بیشتر آن در باغات، نگهداری از این کود در انبار خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم نور خورشید، رقیق کردن آن قبل از اختلاط با سوم و کودهای دیگر و سپس اضافه کردن به مخزن سمپاش می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *