تاثیر فروت ست بر روی درخت پسته

باغداران و کشاورزان از کودهای زیادی روی درختان خود استفاده می کنند. باید بدانید که تاثیر فروت ست بر روی درخت پسته باعث شده که به طور گسترده مورد استفاده باغداران و کشاورزان قرار می گیرد.

درخت پسته

در ابتدا باید بگوییم که درخت پسته یک محصول بسیار سودآور برای باغداران و کشاورزان است اما در عین حال پرورش دهندگان آن باید مدت زمان طولانی را برای ثمر دادن این درخت منتظر باشند. عوامل زیادی مثل نحوه کاشت، کوددهی، سمپاشی و رفع آفات این درخت بر روی کیفیت آن اثر گذار است. این محصول در مناطق معتدل و گرمسیری رشد میکند و با مناطق سردسیر میانه خوبی ندارد. ریشه های درخت پسته کاملا عمیق می‌شوند بنابراین خاکی که شما در آن پسته کاشته‌اید باید قابلیت نفوذ بالایی داشته باشد تا ریشه ها بتوانند در آن نفوذ کنند.

تاثیر فروت ست بر روی درخت پسته

درختان پسته مانند بسیاری از درختان دیگر به روش های مختلفی کاشته می شود. از جمله انواع روش کاشت درخت پسته می توان به کاشت بذر در زمین، در گلدان و در خزانه اشاره کرد که هر کدام به شیوه خاص خود عملی می شود. به عنوان نمونه در روش کاشت بذر در زمین باید جوی هایی که عرض ۵۰ الی ۳۰ سانتی متری دارند را ایجاد کنید که عمق ۵۰ الی ۷۰ سانتی متری داشته باشند. در این روش بذر باید از ۱۲ ساعت قبل خیس شده باشد و بعد از آماده سازی زمین تا عمق ۲ الی ۳ سانتی درون خاک قرار بگیرند و روی آنها را ماسه بپوشاند. برای آبیاری در این روش باید هر ۱۰ و ۱۵ روز یکبار اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: تأثیر فروت ست بر روی درخت بادام

برنامه کود درخت پسته

تمامی کشاورزان و باغداران که درخت پسته را در زمین خود پرورش می دهند باید نیاز ها و شیوه تغذیه درخت را به طور کامل بدانند زیرا یک برنامه سالانه کوددهی برای درختان پسته نیاز است و روی رشد سریع تر و بیشتر دانه های آن و سلامت درخت بسیار تاثیر گذار است. البته این نکته را هم باید به یاد داشته باشید که این کار زیر نظر متخصصین باید انجام بپذیرد اما به طور کلی اگر میخواهید اصول کوددهی انتخاب کود درختان پسته را بدانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

تاثیر فروت ست بر روی درخت پسته

 برای کاشت پسته باید یک خاک با نفوذ بالای مواد مغذی انتخاب کنید و خاک هایی که سبک و بدون لایه بندی هستند بهترین انتخاب برای کاشت پسته محسوب می شوند. همچنین باید در طول سال به خوبی از این درخت نگهداری کنید تا در فصل مناسبی که میوه می دهد باربری خوبی داشته باشد. بهترین دما برای پرورش درخت پسته ۲۰ تا ۴۵ درجه سانتیگراد است. یکی از عوامل مهمی که در مراقبت از درخت پسته باید رعایت کنید کود دادن آن است. شما باید در نظر بگیرید که این درخت عناصر زیادی را برای رشد نیاز دارد و مواد مغذی باید به درستی و مقدار مشخصی در هر دوره به آن وارد شود. تمامی این عناصر باید به مقدار کافی در برنامه کوددهی پسته قرار بگیرند و زمان درستی برای مصرف آنها در نظر گرفته شود به همین دلیل است که ما تاثیر فروت ست بر روی درخت پسته را برای باغداران و کشاورزان مهم تلقی می کنیم.

فروت ست و تاثیر آن

کود فروت ست جزو عناصر مهم برای تغذیه باغات و درختان پسته باغداران است. همانطور که گفته شد هم محلول پاشی در زمان تورم جوانه ها مهمترین مراحل نگهداری از درختان پسته است. پیش از این هم گفتیم که عناصر زیادی برای تغذیه درختان پسته نیاز است و کود فروت ست از سه عنصر بر، ازت و روی تشکیل شده که هر کدام از آنها خواص بسیاری روی درختان دارد که در ادامه برای شما بیان می کنیم.

  • بر

تحقیقات نشان داده این عنصر که در مرحله محلول پاشی به روی درختان ریخته می شود از سایر اندام های درخت به سمت جوانه ها انتقال پیدا می‌کند در نتیجه غلظت آن باید چندین برابر حد معمولی باشد. این عنصر بر روی طول عمر دانه ی گرده طول لوله گرده اثر گذار است و به عنوان عنصر کلیدی گرد افشانی و برداشت محصول شناخته می شود.

تاثیر فروت ست بر روی درخت پسته

  • ازت

اگر شما از عنصر ازت بر روی درختان خود استفاده کنید تجمع آمونیوم در جوانه ها، بیوستنز پلی آمین ها و آرژنین افزایش پیدا می‌کند و این موارد روی تقسیم سلولی و افزایش گلدهی سال اوری درخت پسته تاثیر گذار است. همچنین عنصر ازت میتواند هیدرات کربن مورد نیاز جوانه های تازه را تشکیل دهد و این کار باعث می شود تا سال آوری درختان میوه کاهش پیدا کند. به طور کلی این عنصر اگر در فصل پاییز استفاده شود، نتیجه بهتری در تشکیل میوه نسبت به فصل بهار برای درخت خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای سبزیجات

  • روی

از عناصری که نقش زیادی در رشد و عملکرد درختان دارد می توان به عنصر روی اشاره کرد. از جمله عملکردهای این عنصر می‌توان به بیدار شدن به موقع جوانه های رویشی و زایشی از خواب زمستانه و گرده افشانی آنها اشاره کرد. همچنین عنصر روی در تشکیل کلروفیل، تسریع فعالیت های آنزیمی و فتوسنتز تاثیر گذار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *