تاثیر اسید هیومیک بر سانسوریا

رشد و شادابی سانسوریا برای نگهدارندگان این گیاه زیبای آپارتمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. سانسوریا با توجه به ظاهر لوکس، زیبا و قابلیت بالای تصفیه هوای محیط، در بین علاقه مندان به گل و گیاه از محبوبیت بیشتری برخوردار میباشد. در بین عوامل مهم تعیین کننده سلامتی و رشد سانسوریا، کوددهی و خاک آن بسیار تاثیر گذار بوده به گونه ای که با استفاده از کود مناسب سانسوریا، شاهد تولید پاجوش های جذابی در گلدان خواهید بود.

اما بهترین کود برای سانسوریا کدام است؟ پاسخ قطعی اسید هیومیک می باشد زیرا دارای منشا ارگانیک، ویژگی اصلاح خاک گلدان، افزایش جذب مواد غذایی توسط سانسوریا، افزایش مقاومت گیاه در برابر آفات و ..‌. است. با توجه به اهمیت موضوع تاثیر اسید هیومیک بر سانسوریا، قصد داریم مطالب مفیدی پیرامون این موضوع خدمت شما دوستداران گل و گیاه آپارتمانی به ویژه سانسوریا ارائه دهیم.

فهرست مطالب:

۱.اهمیت استفاده از اسید هیومیک بر سانسوریا

۲. تاثیر اسید هیومیک بر سانسوریا

۱.۲. رشد بهتر گیاه سانسوریا

۲.۲. افزایش تولید پاجوش سانسوریا

۳.۲‌. طراوت و شادابی سانسوریا

۴.۲. افزایش مقاومت سانسوریا در برابر آفات

۵.۲. اصلاح خاک گلدان سانسوریا

۳. بهترین نوع اسید هیومیک برای سانسوریا کدام است؟

۱.۳.معرفی کود اسید هیومیک شوک

اهمیت استفاده از اسید هیومیک بر سانسوریا

همانطور که میدانید، کاشت سانسوریا در خاک غنی و سرشار از مواد مغذی، افزایش طول عمر و شادابی گیاه را در کنار آبیاری و تابش نور مناسب تضمین میکند. خاک عاری از عوامل بیماری زا و حاصلخیز، رشد سانسوریا را افزایش داده و در تامین احتیاجات کودی آن موثر میباشد. تبدیل بستر گلدان سانسوریا به محیط مناسب جهت رشد و طراوت این گیاه، به خودی خود ممکن نیست، مگر در اثر استفاده از اسید هیومیک برای سانسوریا!

مصرف اسید هیومیک به صورت آبیاری در گلدان سانسوریا، افزون بر تامین نیازهای غذایی این گیاه، منجر به افزایش مواد آلی، بهبود نگهداری رطوبت در خاک و عدم نیاز به آبیاری های زود به زود و هم چنین افزایش مقاومت سانسوریا در برابر عوامل قارچی و آفاتی نظیر کنه عنکبوتی می نماید.

تاثیر اسید هیومیک بر سانسوریا

با استفاده از اسید هیومیک برای سانسوریا، چندین اتفاق مفید و فوق العاده برای خاک و گیاه رخ می دهد و نگهداری آن را برای علاقه مندان به سانسوریا لذت بخش تر می نماید. از جمله:

بیشتر بخوانید: زمان مصرف هیومیک اسید

رشد بهتر گیاه سانسوریا

اسید هیومیک به عنوان محرک رشد بسیار قوی، رشد سانسوریا را تسریع کرده و منجر به جذب بهتر مواد مغذی توسط گیاه می گردد؛ همانطور که میدانید، سانسوریا برای رشد موثر تر به عناصر غذایی کافی نیاز دارد که بایستی به نحو احسن در اختیار گیاه قرار گیرد. عدم دسترسی کافی به منابع غذایی، منجر به کوتاه ماندن و ضعیف شدن سانسوریا می گردد.

اسید هیومیک‌ با ویژگی های فوق العاده خود، مواد غذایی مانند عناصر پرمصرف: نیتروژن، فسفر، پتاسیم و ریز مغذی های آهن، روی، منگنز و …را در اختیار ریشه قرار داده و منجر به رشد بهتر سانسوریا و پر پشت شدن آن می گردد.

افزایش تولید پاجوش سانسوریا

ظهور پاجوش های کوچک و زیبا در گلدان سانسوریا، اتفاق لذت بخشی است که نگهدارندگان این گیاه منحصر به فرد، در انتظار آن به سر میبرند. اگر میخواهید سانسوریا به طور قطعی اقدام به تولید پاجوش کند، استفاده از اسید هیومیک را فراموش نکنید. این کود تقویتی، با افزایش دسترسی ریشه به فسفر، منجر به رشد و گسترش بهتر آن و جذب بهتر مواد غذایی جهت تولید پاجوش می گردد. هر چه فسفر به میزان کافی در اختیار سانسوریا قرار گیرد، تعداد پاجوش تولید شده نیز بیشتر خواهد بود.

نکته ۱: مصرف کود اسید هیومیک را طبق دستورالعملی که کارشناس به شما توصیه می کند انجام دهید و از زیاده روی در استفاده از آن بپرهیزید.

نکته ۲: برای تولید و رشد بهتر پاجوش های سانسوریا، از مناسب بودن اندازه گلدان مطمئن باشید و از انتخاب گلدان بسیار بزرگ خودداری نمایید.

تاثیر اسید هیومیک بر سانسوریا

طراوت و شادابی سانسوریا

اسید هیومیک از چند طریق بر افزایش طراوت و شادابی سانسوریا تاثیر دارد که اکنون اشاره خواهد شد.

یکی از مهم ترین موارد تاثیر اسید هیومیک بر سانسوریا، افزایش توانایی گیاه در استفاده از عنصر آهن میباشد. اسید هیومیک تنه تنها از شسته شدن آهن و دیگر عناصر جلوگیری میکند، بلکه آهن را به شکل کلاته و قابل جذب برای ریشه سانسوریا در می آورد؛ در نتیجه تولید کلروفیل و سبزینگی گیاه افزایش می یابد.

  • دیگر نحوه تاثیر اسید هیومیک بر طراوت سانسوریا، افزایش ماندگاری رطوبت در خاک و جلوگیری از خشکی زود هنگام آن است در نتیجه خیال شما را از بابت آبدهی در زمان هایی که مسافرت می روید، راحت می کند.

افزایش مقاومت سانسوریا در برابر آفات

اسید هیومیک برای سانسوریا، آن را به خوبی در برابر آفات تهدید کننده نظیر کنه عنکبوتی مقاوم می نماید؛ این کود میزان مواد مغذی، عناصر پر مصرف و آب را در اندام های هوایی افزایش داده و منجر به جریان بهتر شیره در آوندها می گردد. هم چنین منجر به بالا رفتن وزن غده ریشه و بهبود ریشه زایی سانسوریا شده و از ضعف و آسیب رسیدن به این گیاه جلوگیری می نماید.

کنه عنکبوتی آفات تهدید کننده جدی برای سانسوریا می باشد که با تغذیه از شیره گیاهی سانسوریا، منجر به از دست دادن طراوت و شادابی آن می گردد؛ لذا با مصرف اسید هیومیک برای سانسوریا، از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری نمایید‌.

بیشتر بخوانید: افزایش رشد زامیفولیا با استفاده از اسید هیومیک

اصلاح خاک گلدان سانسوریا

اسید هیومیک بستر گلدان سانسوریا را اصلاح نموده و از سفت بودن آن می کاهد. این کود منجر به افزایش تخلخل پذیری، اکسیژن رسانی به گیاه، نفوذ بهتر ریشه درون خاک و زهکشی عالی خاک می گردد.

بهترین نوع اسید هیومیک برای سانسوریا کدام است؟

بین دو گزینه اسید هیومیک پودری و مایع، نوع مایع دارای حلالیت و قابلیت ترکیب بهتری با آب می باشد لذا برای سانسوریا بسیار مناسب است. با توجه به محصولات تقلبی در بازار، بهتر است در خرید اسید هیومیک اصل دقت نموده و از منابع معتبر و با سابقه رضایت مشتری خریداری نمایید.

معرفی کود اسید هیومیک شوک

اسید هیومیک شوک برای گیاهان آپارتمانی به ویژه سانسوریا چندین سال است که از آزمون استفاده نگهدارندگان گیاهان آپارتمانی سربلند بیرون آمده و بهترین گزینه برای کوددهی سانسوریا به شمار می آید. جهت تهیه اسید هیومیک شوک برای سانسوریا، با ما در ارتباط باشید‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *