بهترین کود جلبک دریایی برای کشاورزان

بهترین کود جلبک دریایی

از جمله بهترین کود جلبک دریایی و غیر شیمیایی و ارگانیک که مورد توجه کشاورزان است و تاثیر خوبی بر گیاهان می‌گذارد کود جلبک دریایی می‌باشد. در هنگام تهیه یک کود باید به عواملی چون قیمت، انتخاب کود و نحوه استفاده از آن توجه نمود. در این مقاله از سایت اسید هیومیک بر آنیم تا بهترین کود جلبک دریایی را به معرفی کرده و شما را از مزایای منحصر به فرد این کود مطلع نماییم.

کشاورزان و باغداران زیادی هستند که دوست دارند در طول مراحل رشد گیاه خود کودهای طبیعی و ارگیک برای داشتن گیاهی سالم‌تر و محصولی با کیفیت‌تر استفاده نمایند. یکی از کودهایی که با داشتن خواص فوق العاده جای خود را در میان کشاورزان باز کرده است کود جلبک دریایی می‌باشد. این کود در انواع مختلف در بازار وجود دارد. اما یکی از بهترین نوع حال حاضر آن در بازار که طرفداران بسیاری دارد کود جلبک دریایی شوک است.

این کود بر روی ریشه و قسمت‌های مختلف گیاه تاثیر بسیاری داشته، خاک را اصلاح کرده، می‌تواند مواد مغذی لازم را به گیاه تزریق کند. از آنجا که کود جلبک دریایی ارگانیک است نه تنها می‌توانید از تاثیر بی‌نظیر آن بر گیاه خود استفاده کنید، بلکه مطمئن خواهید بود که این کود برای موجودات زنده و گیاهان هیچ ضرری ندارد.

کود جلبک دریایی دارای هورمون‌ها، ویتامین‌ها، املاح و آنزیم‌های مورد نیاز گیاه است که می‌تواند در رشد مطلوب گیاه تاثیر زیادی داشته باشد.

این کود سرشار از موادی چون: نیتروژن، فسفر، ید، آهن، پتاسیم، مس، منیزیم، روی و کلسیم است که هر کدام از آنها بر روی گیاهان تاثیرات مثبتی خواهند گذاشت.

برای دریافت مشاوره و خرید بهترین کود جلبک دریایی با مهندس شرفیان ۰۹۱۲۰۹۶۳۹۷۸ تماس بگیرید.

استفاده از کود جلبک دریایی چه مزایایی برای گیاهان دارد؟

از کودهایی که به اتفاق نظر تمامی کارشناسان و کشاورزان برجسته در دوران رشد می‌توانید برای تمامی گیاهان استفاده کنید کود جلبک دریایی است، زیرا این کود در تمامی دوران رشد می‌تواند به گیاه شما کمک کند و از آنجا که کودی ارگانیک است کمترین میزان آسیب را به گیاهان، جانوران، انسان‌ها و خاک خواهد رسانید.

جلبک Ascophyllum nodosum که از انواع جلبک دریایی به حساب می‌آید به عنوان یک کود طبیعی، ارگانیک و غیر شیمیایی عمل کرده و توانایی این را دارد که سلامتی گیاه را تضمین کند و در کشاورزی ارگانیک مورد استفاده قرار بگیرد.

متاسفانه در حال حاضر میزان مصرف کود جلبک دریایی در میان کشاورزان کم است، اما برای داشتن میوه‌ای با کیفیت‌تر و کشاورزی پایدار از کود جلبک دریایی استفاده کنید، زیرا این کود دارای حلال هایی که باعث سوختگی گیاه می‌شوند نیست، در نتیجه شما می‌توانید بدون ضرر و با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

همانطور که می‌دانیم کود جلبک دریایی بالای ۷۰ نوع آنزیم، ویتامین و مواد معدنی که مورد نیاز گیاه است را در خود دارد. در نتیجه تاثیرش بر گیاه بی‌نظیر خواهد بود. چنانچه در زمان قلمه زنی از کود جلبک دریایی استفاده کرده و قلمه‌ها را به این کود آغشته کنید، میزان رشد ریشه زنی افزایش یافته و رشد قلمه‌ها با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد.

از آنجایی که هورمون‌های مورد نیاز رشد گیاه در کود جلبک دریایی وجود دارد، در نتیجه میزان رشد گیاه را نیز افزایش خواهد داد. ریشه گیاهان و ساز برگ‌های آنها را افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید میزان ماندگاری محصول برداشتی افزایش پیدا کند۱۰۱ روز قبل از برداشت میوه‌ها و سبزیجات از کود جلبک دریایی استفاده کنید‌. در مورد گیاهان گلدار نیز تا ۲ روز قبل از اینکه گل‌ها از شاخه بریده شود از محلول کود جلبک دریایی بر روی آنها اسپری کرده در نتیجه باعث افزایش ماندگاری گل‌ها شوید.  کود جلبک دریایی برای گیاهان مزایای بسیار زیادی دارد.

انواع مختلف کود جلبک دریایی

همانطور که می‌دانیم کود جلبک دریایی دارای انواع مختلفی است که هر کدام تاثیر مشابهی بر گیاهان می‌گذارند. کود جلبک دریایی به رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای و سبز قابل یافت است. این کود مسافری از دل دریاها، اعماق اقیانوس‌ها و دریاچه‌ها بوده که مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد. از روش‌های مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید.

شما باید از کود جلبک دریایی با توجه به نوع گیاه، شرایط محیطی، سن گیاه، روش استفاده و خاک مورد نظر خود استفاده نمایید. چنانچه به این عوامل توجه نکنید نتیجه استفاده از کود جلبک دریایی عالی نخواهد بود.

کود جلبک دریایی به شکل ریز جلبک‌ها و ماکرو جلبک‌ها وجود دارند.

ریز جلبک‌ها یا میکرو جلبک‌ها موجودات تک سلولی فتوسنتز کننده می‌باشند. این ریز جلبک‌ها در صنایع مختلفی چون: داروسازی، محصولات آرایشی و بهداشتی، کشاورزی و تولید پروتئین‌ها و چربی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماکرو جلبک‌ها به سه دسته جلبک‌های سبز، جلبک‌های قرمز و جلبک‌های قهوه‌ای تقسیم می‌شوند.

جلبک‌های سبز: این جلبک‌ها مسافری از اعماق کم اقیانوس‌ها و دریاها به حساب آمده و حتی در سواحل نیز می‌توان آن را یافت کرد.

جلبک‌های قرمز: جلبک‌هایی که در اعماق اقیانوس‌ها و دریاها رشد می‌کنند جلبک‌های قرمز هستند.

جلبک‌های قهوه‌ای: جلبک‌های قهوه‌ای نیز از جمله جلبک‌هایی هستند که  در سواحل اعماق کم اقیانوس‌ها و دریاها یافت می‌شوند.

جلبک‌های دریایی در انواع: مارمارین، وکوزیم، استیمپلکس، فیلگیرین جما، فیلگیرین کوما و آکادین از جلبک Ascophyllum nodosum وجود دارند و جز جلبک‌های قهوه‌ای به حساب می‌آیند.

کود جلبک دریایی وکوزیم

این نوع از جلبک‌ها مواد تحریک کننده رشد، مواد آلی و پروتئین‌هایی در خود دارند که جوانه زنی و سرعت آن را در گیاه افزایش می‌دهند. این نوع از جلبک‌ها باعث افزایش میزان رشد گیاه، گل و میوه، کاهش ریزش برگ‌ها و بهبود فعالیت میکروارگانیسم‌های مفید خاک خواهند شد. کیفیت و کمیت محصول برداشتی را نیز افزایش می‌دهند.

کود جلبک دریایی آکادین

این نوع کود از جلبک‌های قهوه‌ای باعث می‌شود که میزان استرس گیاه کاهش پیدا کرده،  گیاه در برابر تنش‌های محیطی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد، همچنین توان رشد رویشی و زایشی گیاه را نیز بالاتر می‌برد و وظیفه تحریک هورمون‌های گیاه را به عهده دارد.

کود جلبک دریایی مارمارین

از جمله کودهای جلبک دریایی که میزان جوانه زنی و مقاومت گیاه را افزایش می‌دهد کود جلبک دریایی مارمالین است. این کود می‌تواند باعث افزایش تبدیل گل به میوه. افزایش سطح برگ، توسعه ریشه و افزایش گلدهی در گیاه شود.

کود جلبک دریایی استیمپلکس

این کود باعث افزایش میزان رشد در گیاه می‌شود، زیرا دارای محرک‌های رشدی گیاه در خود است. همچنین مقاومت گیاه را در برابر تنش‌های محیطی و خاکی افزایش داده و باعث افزایش کمیت و کیفیت محصولات خواهد شد.

کود جلبک دریایی فیلگیرین کوما

کود جلبک دریایی فلگرین کوما ۴۰ درصد جلبک دریایی در خود دارد. به دلیل داشتن آمینو اسیدهای مفید در خود میزان رشد گیاه را افزایش می‌دهد. تحریک فتوسنتز گیاه، رشد و نمو طبیعی و ارگانیک گیاه و کمک به گیاه در زمان تنش‌های محیطی از دیگر ویژگی‌های این کود است.

کود جلبک دریایی فیلگیرین جما

دارای عناصری چون:  نیتروژن، پتاسیم و فسفر است که رشد گیاه را تحریک کرده و آن را افزایش خواهد داد.

از چه روش‌هایی می‌توان از کود جلبک دریایی استفاده کرد؟

شما می‌توانید از روش‌های مختلف برای مصرف کود جلبک دریایی استفاده کرده و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید. یکی از روش‌های کم کاربرد اما بسیار عالی که نتیجه بسیار فوق العاده‌ای برای گیاه دارد روش بذر مال است.

در این روش شما ۱ تا ۲ روز قبل از کاشت بذر را در کود جلبک دریایی بخوابانید. این کار باعث می‌شود که مقاومت بذرها در تنش‌ها و شرایط بد محیطی افزایش پیدا کرده و بذرها بدون مشکل به رشد خود ادامه دهند.

از روش‌های دیگری که می‌توانید برای مصرف کود جلبک دریایی استفاده کنید روش پخش سطحی است. از آنجا که استفاده از این نوع از کوددهی به مهارت خاصی احتیاج ندارد در نتیجه انجام آن بسیار راحت است. در این روش باید از نوع پودری کود جلبک دریایی استفاده کرد و به صورت مساوی بر روی زمین پخش کنید.

چنانچه قبل از کاشت گیاه از کوددهی به روش پخشی استفاده می‌کنید بعد از آن می‌توانید زمین را شخم بزنید‌ اما اگر پس از کاشت گیاه از به روش پخشی استفاده می‌کنید، بعد از آن زمین را شخم نزنید، زیر مخلوط شدن خاک و کود باعث آسیب رساندن به گیاه می‌شود.

پس از اینکه بهترین نوع کود جلبک دریایی یعنی کود مایع را انتخاب کردید می‌توانید به روش محلول پاشی از آن استفاده کنید. در این روش باید مقدار مناسبی از کود را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کرده و به تمامی قسمت‌های گیاه کود را اسپری کنید تا گیاه به اندازه کافی خیس شود. با روش محلول پاشی گیاهانی سالم‌تر و شاداب‌تر خواهید داشت، زیرا این روش بیشترین تاثیر را بر روی گیاه شما می‌گذارد.

روش چالکود از روش‌های دیگریست که می‌توانید از کود جلبک دریایی استفاده کنید. در این صورت که باید در کنار درخت چاله‌هایی با عمق کافی بکنید، سپس کود را آسیاب کرده و داخل چاله بریزید‌. روی آن را با خاک پوشانده با مقدار مناسبی آب آبیاری کنید تا ریشه بتواند مواد را به راحتی جذب کند. در روش چالکود کود آرام آرام جذب گیاه خواهد شد.

روش آبیاری روش دیگریست که می‌توانید از کود جلبک دریایی استفاده کنید. در این روش کوددهی، گیاه از طریق ریشه مواد را جذب خواهد کرد. در روش آبیاری از نوع پودری و مایع استفاده می‌کنید. به این صورت که قبل یا بعد از آبیاری می‌توانید محلول را پای درخت ریخته تا کود توسط ریشه جذب و بتواند تاثیر فوق العاده خود را بر گیاه بگذارد.

استفاده از پودر جلبک دریایی برای گیاهان چه مزایایی دارد؟

از مزایای استفاده از کود جلبک دریایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کود جلبک دریایی کود ارگانیکی به حساب می‌آید.
 • کود جلبک دریایی میزان جوانه زنی و میوه را افزایش می‌دهد.
 • کود جلبک دریایی باعث می‌شود بذر باربری بیشتری داشته باشد‌.
 • از کود جلبک دریایی می‌توانیم به عنوان یک کود ریشه زنی استفاده کنیم.
 • کود جلبک دریایی افزایش پروتئین و قند در گیاه را به عهده داشته و کیفیت میوه برداشتی را افزایش می‌دهد.
 • کود جلبک دریایی جذب آب توسط گیاه را بالا خواهد برد.
 • کود جلبک دریایی باعث افزایش میزان تنفس خاک می‌شود.
 • استفاده از کود جلبک دریایی می‌تواند انبارداری میوه محصول را افزایش دهد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی میزان حاصل خیزی و نرمی خاک را افزایش می‌دهد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی باعث جلوگیری از ریزش برگ‌ها خواهد شد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی می‌تواند کرولوفیل و سبزینگی در گیاه را نیز افزایش دهد.
 • کود جلبک دریایی میزان ماندگاری محصولات را حتی پس از برداشت نیز افزایش می‌دهد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی باعث از بین بردن شوری خاک می‌شود.
 • استفاده از کود جلبک دریایی علف‌های هرز را از بین می‌برد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی می‌تواند گیاه را در برابر تنش‌های محیطی چون: بیماری‌ها، سرمازدگی، آفات، کم آبی و خشکسالی مقاوم کند.
 • استفاده از کود جلبک دریایی میزان رشد ریشه و حجم آن را چندین برابر افزایش می‌دهد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی جذب عناصر توسط گیاه را افزایش داده در نتیجه محصولات سالم‌تری خواهید داشت.
 • استفاده از کود جلبک دریایی تواند میزان ظرفیت نگهداری آب در خاک را افزایش دهد.

توجه به چه نکاتی در هنگام خرید کود جلبک دریایی ضروری است؟

قبل از اینکه کود جلبک دریایی را تهیه کنید بهتر است اطلاعات خوب و جامعی در مورد آن داشته باشید تا با یک انتخاب درست بتوانید بیشترین تاثیر را بر گیاه خود بگذارید. زیرا آگاهی نداشتن باعث به وجود آوردن مشکلاتی چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ آسیب به گیاه خواهد شد.

باید با شناخت نیاز گیاه خود و همچنین بررسی برندهای ایرانی و خارجی و اینکه آیا می‌خواهید آنلاین یا حضوری خرید کنید و همچنین میزان خرید محصول شما به چه اندازه است و برند مورد نظرتان توجه داشته باشید.

نیازهای گیاه و مشخصات خاک زمین چیست ؟

اگر می‌خواهید میزان مناسبی از کود خریداری کنید ابتدا باید با آزمایش خاک و آنالیز آن به میزان کود جلبک دریایی مورد نیاز زمین خود واقف شوید. آزمایش خاک می‌تواند PH خاک، میزان شوری خاک، نوع بافت آن، درصد اشباع خاک، میزان حاصل خیزی آن و همچنین میزان عناصر مهم و اساسی موجود در آن را به شما نشان دهد.

چنانچه این آزمایش را انجام دهید به میزان مناسبی از خرید کود جلبک دریایی دست پیدا می‌کنید.

چنانچه با مشاورین باغبانی و متخصص این امر نیز مشورت کنید می‌توانید نتیجه مناسبی به دست آورید. می‌توانید با کارشناسان سایت اسید هیومیک مشورت کرده و از میزان خرید کود جلبک دریایی مطلع شوید.

برای خرید کود جلبک دریایی و دریافت مشاوره کلیک کنید.

استفاده از کدام نوع از کود جلبک دریایی مناسب‌تر است؟

گفتیم که بهترین کودهای جلبک دریایی در انواع مختلف وجود دارند. جلب های قرمز در اعماق اقیانوس‌ها رشد می‌کنند. نوع سبز و قهوه‌ای آن در مناطق کم عمق‌تر رشد خواهد کرد. اما مهم است که قبل از خرید بدانید کدام نوع کود برای شما مناسب‌تر است.

چنانچه می‌خواهید با روش محلول پاشی از کود جلبک دریایی استفاده کنید باید از نوع مایع آن استفاده شود.  در غیر این صورت نوع پودری آن برای کوددهی مناسب است.

از کودهای ایرانی استفاده کنیم یا از کودهای خارجی؟

یکی از عواملی که تاثیر مستقیمی بر قیمت کود جلبک دریایی دارد خارجی یا داخلی بودن آن است. شما باید بدانید که چه میزان هزینه‌ای برای خرید کود در نظر گرفته‌اید. با توجه به هزینه‌ای که دارید می‌توانید کود مورد نظر را تهیه کنید. کودهای داخلی از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشند اما اگر می‌خواهید یک کود وارداتی و خارجی که دارای تمامی مزایای گفته شده برای گیاه شماست مسلماً قیمت بالاتری باید پرداخت کنید.

چنانچه نمی‌خواهید هزینه زیادی برای خرید کود جلبک دریایی پرداخت کنید از نوع داخلی آن استفاده نمایید. اما ما به شما توصیه می‌کنیم با خرید بهترین کود وارداتی حال حاضر موجود در بازار ایران یعنی برند شوک خیال خود را خود را از بابت خرید کودی با کیفیت  که می‌تواند تمامی مزایا و تاثیرات گفته شده در بالا را در اختیار گیاه شما بگذارد راحت نمایید. زیرا این کود میزان برداشت محصول شما را نیز افزایش خواهد داد.

چه برندی برای خرید کود جلبک دریایی مناسب است؟

وقتی که تصمیم گرفتید که کود ایرانی یا خارجی بخرید سعی کنید بهترین برند را انتخاب نمایید کع مناسب و با کیفیت باعث می‌شود. و کود تمامی مزایا و ویژگی‌های خود را بر گیاه شما بگذارد. سعی کنید از خرید کودهای ناشناخته و نامرغوب که باعث آسیب به گیاهان شما می‌شود خودداری کنید.

در نتیجه از برندی استفاده کنید که در بین کشاورزان و باغداران محبوبیت داشته باشد. همانطور که گفتیم یکی از بهترین نوع برندهای حال حاضر ایران که میزان رضایت بالایی از مصرف آن وجود دارد که با تهیه آن می‌توانید شاهد تاثیرات بی‌نظیر این کود بر گیاهان باشید.

مطالب خواندنی : کود ۱۰ ایکس شوک چیست؟

آیا می‌خواهید اینترنتی خرید کنید یا حضوری؟

یکی از موارد دیگری که می‌تواند در خرید کود مهم باشد به خرید به صورت حضوری یا آنلاین است. چنانچه از یک فروشگاه معتبر کود را خریداری کنید می‌توانید به صورت آنلاین و با خیال راحت این کار را انجام دهید و در این صورت نه تنها از هزینه رفت و آمد جلوگیری کرده بلکه در زمان خود نیز صرفه‌جویی نمایید.

بهترین فروشگاه خرید اینترنتی برای کود جلبک دریایی کدام است؟

نکته دیگر اینجاست که در زمان خرید کود جلبک دریایی فروشگاهی را انتخاب کنید که معتبر بوده و کیفیت، هزینه و قیمت آن نیز مناسب باشد. از سایت‌های معتبری که می‌توانید با خیال راحت کود جلبک دریایی را خریداری کرده و در محل مورد نظر تحویل بگیرید خرید از سایت اسید هیومیک است. برای این کار می‌توانید با کارشناسان متخصص اسید هیومیک در تماس باشید.  زیرا سایت اسید هیومیک توانسته با داشتن سابقه بی ‌نظیر جای خود را در میان کشاورزان و باغداران باز کند.

برای دریافت مشاوره از کارشناسان اسیدهیومیک با شماره ۰۹۱۲۰۹۶۳۹۷۸ تماس بگیرید.

استفاده از کود جلبک دریایی برای چه گیاهانی مناسب است؟

شما می‌توانید از کود جلبک دریایی برای تمامی گیاهان استفاده کنید، زیرا دارای کربوهیدرات‌های پیچیده و مواد معدنی حیاتی مورد نیاز گیاه است که باعث افزایش رشد آن خواهد شد.

کود جلبک دریایی گیاه را تقویت کرده و اثرات مثبتی بر آن می‌گذارد، کیفیت خاک را افزایش داده و فعالیت‌های باکتری‌های مفیدی که در خاک هستند را نیز بالا می‌برد.

نحوه مصرف انواع کود جلبک دریایی

برای تمامی گیاهان آپارتمانی، گلخانه‌ای، گیاهان باغی و مزرعه‌ای  می‌توانید از کود جلبک دریایی استفاده کنید. تقریباً در تمامی دوران شما می‌توانید از کود جلبک دریایی استفاده کنید اما بهترین موقع زمان رشد گیاه است.

کود جلبک دریایی در انواع پودری، مایع و گرانول وجود دارد که محبوب‌ترین نوع آن در میان کشاورزان نوع مایع آن است زیرا عملکرد بسیار سریع بر گیاه می‌گذارد زیرا نیاز به تجزیه شدن ندارد و توسط گیاه به سرعت جذب خواهد شد.  اما نوع پودری آن ابتدا باید تجزیه شده و سپس توسط گیاه جذب خواهد شد که این پروسه زمانبر است.

البته به یاد داشته باشید که استفاده از هر کود به صورت زیاد باعث آسیب به گیاه می‌شود در نتیجه باید در مصرف کود جلبک دریایی نیز زیاده‌روی نکنید زیرا ممکن است به گیاه شما آسیب وارد کند. برای تهیه بهترین کود جلبک دریایی می‌توانید از سایت اسید هیومیک کمک گرفته و با کارشناسان آن مشاوره نمایید.

بعضی از کشاورزان دوست دارند که روش تغذیه ریشه استفاده کرده اما تجربه نشان می‌دهد که بهترین روش استفاده از کود جلبک دریایی روش محلول پاشی است، زیرا ۸ تا ۲۰ برابر نسبت به روش‌های دیگر تاثیر بیشتری بر گیاه می‌گذارد.

این تاثیر به گونه‌ای است که شما از روز دوم محلول پاشی می‌توانید تاثیر کود بر گیاه را مشاهده کنید. همچنین محلول پاشی بر روی برگ ها از حمله مگس سفید بر روی آن جلوگیری خواهد کرد.

سخن پایانی

در این مقاله از سایت اسید هیومیک به بررسی مزایا، ویژگی‌ها و همچنین انواع کود جلبک دریایی پرداختیم. دانستیم که این کود با داشتن خواص منحصر به فرد و آلی خود می‌تواند تاثیر زیادی بر گیاهان داشته و مصرف آن افزایش رشد و کیفیت محصول را به دنبال خواهد داشت. اما خرید آن از مکانی معتبر بسیار حائز اهمیت است. ما به شما توصیه می‌کنیم که بهترین کود جلبک دریایی را از سایت اسید هیومیک تهیه کرده و از مشاوره کارشناسان ما نیز استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *