کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی

نخود فرنگی یک محصول بسیار مفید است که شرایط پرورش راحتی دارد و از این‌ رو کشاورزان زیادی اقدام به کشت آن می‌کنند. شما نیز اگر اقدام به کشت این گیاه پرخاصیت کرده‌اید و می‌خواهید محصولاتی باکیفیت داشته باشید، بهتر است با استفاده‌ از کودهای غنی هر چند وقت یک ‌بار کار کوددهی را انجام دهید. کود کامل ۱۰Xshock برای نخود فرنگی یکی از بهترین کودهایی است که می‌توانید تهیه کنید زیرا این کود تمام مواد معدنی و غذایی مورد نیاز برای رشد نخود فرنگی را تامین می‌کند و اجازه نمی‌دهد گیاه با کمبود تغذیه مواجه شود.

به طور معمول برای تولید محصولاتی سالم و باکیفیت باید یک برنامه کوددهی مناسب داشته باشید و با توجه به آن به‌ صورت اصولی کار تغذیه رسانی را انجام دهید. دقت داشته باشید نخود فرنگی یک گیاه حساس است و اگر کوددهی آن را با احتیاط انجام ندهید، محصولات‌تان آسیب می‌بینند و از بین می‌روند.

بنابر این اگر می‌خواهید محصولاتی مرغوب و پربار داشته باشید، بهتر است در ادامه مقاله نیز همراه ما بمانید تا اطلاعات بیشتری درباره کود شوک ۱۰ ایکس و نحوه مصرف آن برای نخود فرنگی به دست آورید.

بیشتر بخوانید: کود اسید هیومیک برای نخود فرنگی

نحوه کوددهی نخود فرنگی با استفاده از کود شوک ۱۰X

کود شوک ۱۰X یک کود فوق العاده مفید است که به صورت مایع تولید می‌شود و غلظت بسیار بالایی دارد. از این رو نیز می‌توانید آن را به روش آبیاری یا محلول پاشی مصرف کنید. کود کامل ۱۰Xshock برای نخود فرنگی قبل‌ از مصرف باید حتما با مقدار مناسبی آب مخلوط شود تا محلولی یکنواخت به دست آید.

پس‌ از آماده شدن محلول مورد نظر، می‌توانید کود را با استفاده از سم‌پاش به بوته نخود فرنگی اسپری کنید و یا این‌ که آن را پای بوته بریزید تا از طریق ریشه جذب گیاه شود. دقت داشته باشید روش‌های محلول پاشی و آبیاری هر دو مزایای خاص خود را دارند و هر کدام نیز به نوبت خود مفید هستند.

به همین علت سعی کنید کار کوددهی را در دوره‌های مختلف با استفاده از هر دو روش انجام دهید تا ریشه و قسمت‌های مختلف گیاه به بهترین شکل ممکن تغذیه شوند و مقاومت محصولات نیز در برابر شرایط محیطی پرتنش کاهش نیابد.

کود کامل 10Xshock برای نخود فرنگی

مزایای کود شوک ۱۰ ایکس برای نخود فرنگی

همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، کود کامل ۱۰Xshock برای نخود فرنگی مزایای زیادی دارد و افرادی که از آن به‌ صورت صحیح استفاده کنند، می‌توانند نتایج شگفت انگیزی به دست آورند. این کود مغذی می‌تواند تمام مواد معدنی ضروری را به گیاه نخود فرنگی برساند و اجازه ندهد رشد محصولات دچار اختلال شود.

کود شوک ۱۰ ایکس سرشار از آهن، پتاسیم، اسید هیومیک، بور، اسیدفولیک، روی، جلبک دریایی، کلسیم، نیتروژن و آمینواسید است و علاوه‌بر گیاهان می‌تواند بر روی خاک نیز نتایج مطلوبی به‌ جای بگذارد.

از این‌ رو اگر خاک زمین کشاورزی‌تان شور است، حتما پیش‌ از کشت محصولات کار کوددهی را به‌ صورت اصولی با کمک این کود مغذی انجام دهید تا شوری و ناخالصی‌های موجود در آن از بین بروند و خاکی حاصلخیز داشته باشید.

این کود غنی برخلاف کودهای تقلبی موجود در بازار، هیچ‌ گونه شوری در خاک ایجاد نمی‌کند و همچنین موجب سوختگی برگ یا ریشه گیاهان نیز نخواهد شد. کود کامل ۱۰Xshock برای نخود فرنگی مانند یک محافظ عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد گیاه در برابر سرما یا گرما دچار آسیب شود.

این کود بی‌نظیر را می‌توانید به‌ راحتی با کودهای دیگر مخلوط کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید. کود شوک ۱۰X رشد گیاه نخود فرنگی را افزایش می‌دهد و سیستم دفاعی و ایمنی محصولات را نیز به خوبی تقویت می‌کند.  این کود فوق العاده اجازه نمی‌دهد گیاه نخود فرنگی دچار استرس یا آسیب شود.

کود شوک ۱۰ ایکس حجم ریشه گیاه را افزایش می‌دهد و ظرفیت نگهداری آب در خاک را نیز چندین برابر می‌کند. در واقع باغدارانی که از این کود برای تغذیه کردن گیاهان خود استفاده می‌کنند، اجازه نمی‌دهند ریشه دچار خشکی شود و یا این که شادابی برگ گیاهان کاهش یابد.

با مصرف کود ۱۰X می‌توانید از رشد علف‌های هرز در کنار بوته‌ نخود فرنگی جلوگیری نمایید و اجازه ندهید آن‌ها از تغذیه گیاهان استفاده کنند. این کود غنی، فعالیت باکتری‌های مضر موجود در خاک را کاهش می‌دهد و به جای آن‌ها فعالیت باکتری‌های مفید را چندین برابر می‌کند.

نکات مهم درباره کوددهی نخود فرنگی

  • اگر می‌خواهید نتیجه مطلوبی از مصرف کود کامل ۱۰Xshock برای نخود فرنگی به دست آورید، باید در میزان کوددهی گیاه تعادل ایجاد کنید و کار کوددهی را بیش‌ از حد انجام ندهید.
  • در روش محلول پاشی باید ۵ لیتر کود شوک ۱۰X را در ۱۰۰۰ لیتر آب مخلوط کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید.
  • تا حد امکان سعی کنید کوددهی نخود فرنگی به روش محلول پاشی را در روزهای بارانی انجام ندهید زیرا در صورت بارش باران، ممکن است کود موجود بر روی شاخه و برگ‌ها شسته شود و دیگر عملکرد مناسبی از خود نشان ندهد.
  • اگر زمانی قصد مخلوط کردن چند کود را به‌ صورت هم‌ زمان داشتید، بهتر است حتما تست حساسیت را انجام دهید و مطمئن شوید گیاه از خود واکنش منفی بروز نمی‌دهد و دچار آسیب نمی‌شود.
  • دقت داشته باشید بهترین زمان برای تغذیه کردن نخود فرنگی با استفاده از کود ۱۰ ایکس، هنگام رشد محصولات است زیرا گیاهان در این زمان بیشتر به مواد غذایی احتیاج دارند و اگر املاح مورد نیاز را به طور کامل دریافت کنند، می‌توانند رشد عالی‌تری داشته باشند.
  • اگر زمانی متوجه وجود آفات و حشرات مضر در اطراف بوته نخود فرنگی‌تان شدید، بهتر است سریعا با استفاده از کود شوک ۱۰X کار کوددهی را انجام دهید. دقت داشته باشید کوددهی در چنین شرایطی باید تا زمانی که تمام علائم از بین برود، ادامه داشته باشد.

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید کود ۱۰ ایکس در مقایسه با کودهای دیگر، مزایای بیشتری دارد. از این رو اگر قصد تهیه کردن کود کامل ۱۰Xshock برای نخود فرنگی را دارید، بهتر است با کارشناسان و مشاوران بخش فروش ما در تماس باشید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را نیز در اختیارتان قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *