کود SEAFER STAR

کود SEAFER STAR یا کود عصاره جلبک دریایی یک محصول طبیعی منحصر به فرد است که می توانید از آن برای تقویت تمامی گیاهان و درختان استفاده کنید. این اشتراک بی نظیر دارای خواص و مزایای بیشماری است و به همین دلیل توانست نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

کود مبتنی بر عصاره جلبک برای محیط زیست و موجودات زنده مضر نیست و در صورت استفاده صحیح می تواند تمام کمبودها و کمبودهای غذایی موجود را برطرف کند. بنابراین اگر اطلاعات کافی در مورد این کود ندارید و نحوه کوددهی را نمی دانید پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فواید و ویژگی های کود SEAFER STAR

این محصول ارگانیک حاوی ۵۰ درصد مواد آلی و ۱۶ درصد اسید آلژینیک و حاوی بیش از ۷۰ نوع ماده معدنی است. کود Seafer Star کمک می کند تا مواد مغذی به راحتی در دسترس گیاهان قرار گیرد و همچنین فعالیت ریشه را به بهترین شکل ممکن تحریک می کند.

افرادی که در مرحله جوانه زنی از این کود فوق العاده برای گیاهان خود استفاده می کنند می توانند سرعت گلدهی گیاهان را افزایش دهند و همچنین به محصولات کشاورزی کمک کنند تا از شوک یا آسیب جلوگیری کنند. همچنین می توانید از کود سیفر استار آرمان بازار سپاهان برای گیاهان علوفه ای و افزایش جذب عناصر غذایی استفاده کنید.

کود SEAFER STAR

این کود منبع تولید پایدار است و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که رشد محصول تحت تأثیر قرار نمی گیرد. در ساختار عصاره جلبک تعداد زیادی املاح و عناصر کمیاب مانند فسفر، آهن، پتاسیم، منیزیم، مس و بور وجود دارد که هر کدام نقش بسیار مهمی در رشد و ظاهر گیاهان دارند.

بیشتر بخوانید: گوگرد مایع

کود Seafer Star نقش مهمی در بهبود خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی محیط کشت و افزایش توانایی ذخیره آب، افزایش تبادل کاتیونی خاک، کنترل pH و از بین بردن باکتری های مضر دارد. آنزیم ها و مواد معدنی موجود در این کود باعث افزایش کیفیت و رشد محصولات می شود و می تواند اثرات مثبتی بر خاک بگذارد.

کود سیفر استار مقاومت گیاهان را در برابر شرایط استرس زا افزایش می دهد و اجازه نمی دهد در اثر سرما و یخبندان، گرما، بیماری ها، آفات، ویروس ها، کم آبی و شوری خاک آسیب ببینند. کشاورزان و باغبانانی که از این کود فوق العاده قبل از کاشت محصولات استفاده می کنند، می توانند بستری عالی برای رشد ریشه ایجاد کنند و به رشد گیاهان خود در شرایط سخت کمک کنند.

از دیگر خواص مهم کود استخراج شده از جلبک می توان به افزایش رشد ریشه و گسترش آن اشاره کرد. این محصول پرطرفدار به دلایل مختلف اجازه خشک شدن یا پوسیدگی ریشه ها را نمی دهد و از طریق آنها تمام مواد مغذی لازم را در اختیار قسمت های مختلف گیاه قرار می دهد.

کود SEAFER STAR

نحوه استفاده از کود SEAFER STAR برای گیاهان مختلف

کود سیفر استار به صورت پودر تولید می شود و می توان از آن در سیستم آبیاری یا محلول پاشی استفاده کرد. البته اکثر کارشناسان کشاورزی استفاده از این کود را با محلول پاشی توصیه می کنند، زیرا با کمک آن اثرات مطلوب بسیار سریعتر ظاهر می شود.

در هر دو روش کود دهی دقت کنید، ابتدا باید کمپوست را با آب بدون کلر مخلوط کنید و سپس از آن استفاده کنید. در سیستم آبیاری کود تهیه شده مستقیماً به خاک اضافه می شود اما در روش محلول کودی نیاز است که با سمپاش روی قسمت های مختلف گیاهان پاشیده شود.

هر یک از این روش های تغذیه مزایای خاص خود را دارند، اما اگر از این دو روش در زمان های مختلف استفاده کنید و کمبودهای موجود را از طریق برگ و همچنین خاک برطرف کنید، می توانید محصول با کیفیت بیشتری برداشت کنید و اجازه ندهید آنها دچار مشکلات احتمالی شوند.

کود SEAFER STAR

بهترین زمان برای استفاده از کود SEAFER STAR

از آنجایی که کود SEAFER STAR ساختار طبیعی دارد، می توانید هر زمان که احساس کردید گیاهان شما نیاز به تغذیه دارند یا فاقد عناصر ضروری هستند، کوددهی کنید. البته ناگفته نماند که گیاهان در فصل رشد بیش از هر زمان دیگری به مواد مغذی نیاز دارند و اگر به خوبی نیاز آنها را تامین نکنید، ممکن است محصول با کیفیتی تولید نشود. همچنین سعی کنید در زمان استراحت گیاهان را تغذیه نکنید، زیرا در این زمان نیازی به کود دادن نیست.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای سیب

همانطور که می دانید تنوع کودهای موجود در بازار امروزه بسیار زیاد است و انتخاب یک کود مغذی از بین گزینه های موجود کار ساده ای نیست. به همین منظور در این مطلب بلیط فصلی ستاره دریایی را به شما ارائه کرده ایم تا با دانستن ویژگی های آن خرید بهتری داشته باشید. پس سعی کنید این محصول ارگانیک باکیفیت را از مراکز فروش و فروشگاه های معتبر تهیه کنید و با توجه به نکات مهم ذکر شده در این مقاله از آن لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *