بهترین کود برای درختان مرکبات

باغداران محترم بایستی توجه داشته باشند که برای کود دادن به درختان مرکبات تنها به دنبال یک کود خاص نباشند. بسیاری از کشاورزان فکر می کنند که کودهای دامی می تواند گل دهی و باروری درختان مرکبات را به بیشترین مقدار خود برساند. چنانچه سه الی چهار سال، برنامه غذایی منظم و مدونی داشته باشید که آن خود نیز به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد می توانید اطمینان حاصل کنید که درختان مرکبات به بیشترین رشد و باروری خود خواهند رسید. این میوه‌ها می توانند بسیار بازار پسند باشند. بنابراین از فروش این محصولات سود بسیار خوبی به دست آورید. این گونه محصولات بالاترین کیفیت و مرغوبیت را دارا هستندو کشاورزان نمونه هر منطقه این راه را در پیش می گیرند. درختان میوه نمی توانند مثل صیفی جان به سرعت باروری داشته باشند و ثمردهی آن‌ها نیاز به صرف زمان طولانی دارد. اما یک راه پیشنهادی وجود دارد که بتوانید درختان مرکبات را در عرض یک سال بارور نمایید و آن استفاده از کود اسید هیومیک مایع است. کود اسید هیومیک بهترین کود برای درختان مرکبات است که می تواند منجر به افزایش عملکرد درختان میوه شود ؛ تا جایی که کارایی آن‌ها را تا ۴۰ درصد افزایش دهد. این کود به دلیل اینکه ساختار متفاوتی دارد و از فرمول خاصی تبعیت می کند می تواند باعث عملکرد سریع باروری در درختان مرکبات شود.

اما همان طور که در قبل توضیح دادیم هر درختی که از یک برنامه منظم به طور ممتد پیروی کند می تواند ثمر دهی عالی داشته باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات دقیق جهت نحوه کود دادن به درختان مرکبات دارید لازم است تا با کارشناسان کشاورزی زبده و با تجربه مشورت نمایید تا راهنمایی‌های لازم در خصوص کود دادن به درختان مرکبات را برای شما به طور کامل توضیح دهند. رعایت دقیق دستورالعمل‌ها سبب می شود تا بهترین باروری را در درختان خود مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای ذرت

کود کامل ده ایس شوک برای مرکبات

توصیه دیگری که می توان در خصوص نوع کود به درختان مرکبات در نظر گرفت کود کامل ده ایکس شوک است. این کود بسیار کامل و مقوی است. به طوری که شامل ده نوع ماده مغذی در دل خود است. این کود آمریکایی است و با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی‌های روز ساخته شده است. فناوری نانو یکی از تکنولوژی‌هایی است که در تولید این کود به کار گرفته شده است. این فناوری سبب می شود تا درختان بتوانند به سرعت مواد غذایی مورد نیاز را از خاک جذب نمایند و به بالاترین سرعت رشد خود برسند. رعلائه بر مواد ریز مغذی که در این کود وجود دارد مواد آلی نیز در این کود به کار رفته است. این کود نه تنها می تواند برای رشد و پرورش درختان مرکبات بسیار مفید فایده باشد بلکه برای اصلاح و بهبود و تقویت خاک نیر بسیار مفید است. برای مثال می تواند تمام کمبودهای خاک را جبران نماید و هر مشکلی که در خاک وجود دارد را برطرف نماید. اگر خاک شورباشد می تواند این مورد را برطرف سازد. شوری خاک برای رشد درختان بسیار مضر است و زیرا باعث خشکی درختان مرکبات می شود.  یکی از دلایل شوری خاک این است که برخی کودهای شیمیایی تقلبی در بازار که دارای مقادیر زیادی سدیم و کلر هستند می توانند خاک را شور کنند.

بهترین کود برای درختان مرکبات

عناصر موجود در کود ده ایکس شوک و تاثیرات آنها بر روی مرکبات

جلبک دریایی یکی از موادی است که در این کود وجود دارد که منجر به درشتی میوه‌ها و بهبود کیفیت آن‌ها می شود. اسید فولیک موجود در این کود نیز منجر جدب بهتر عناصر و انتقال آن‌ها به درختان می شود. اسید هیومیک موجود در این کود کامل نیز همان طور که در قبل اشاره کردیم می تواند تسریع رشد درختان شود. این کود سبب می شود تا قدرت دفاعی و سیستم ایمنی درختان مرکبات تا حد بسیار زیادی افزایش یابد و به همین دلیل در مقابل انواع آفات و حشرات و بیماری‌ها به ظور کامل ایمن شوندو شرایط بد بیرونی نتواند آن‌ها را از پای دربیاورد و از بین ببرد. مثلا طوفان های سهمگین نمی تواند درختانی که با کود کامل ده ایکس شوک تغذیه شده اند را نابود کند و یا هیچ حشره ای نمی تواند روی آن‌ها اثرات بد و مخربی از خود بر جای گذارد. این کود سبب می شود تا ریشه‌های درختان بسیار قوی شوند و حجم آن‌ها نیز افزایش یابد و درشت شود . بنابراین تقویت ریشه‌ها نیز می توانند منجر به قوی شدن درختان شود و این قوی شدن منجر به کیفیت محصولات و افزایش باروری در درختان می شود. در نتیجه این محصولات بسیار بازار پسند می شوند و با غداران می توانند از فروش این محصولات سود بسیار خوبی را به دست آورند.

بیشتر بخوانید: کود شوک ده ایکس

محصولاتی که طعم بهتری دارند می توانند توجه خریداران را به خود جذب نمایند. اثرات این کود بسیار زیاد است؛ به طوری که بعد از اولین کود دادن می توانید معجزات و تاثیرات شگرف این کود را بر روی درختان مرکبات مشاهده نمایید و لذت ببرید. این کود به شکل مایع است و غلظت آن بسیار زیاد است. لذا لازم است تا آن را با مقداری آب مخلوط نمایید و سپس آن را به درختان بخورانید. از دو روش آبیاری و محلول پاشی امکان کوددهی دارید.اما در نظر داشته باشید که بایستی کار کود دادن را اصولی و بر اساس معیارهای استاندارد انجام دهید تا بهترین نتیجه عاید شما شود. قبل از کود دادن آزمایش خاک را انجام دهید تا هر گونه کمبود مواد غذایی را بشناسید و سپس کار کود دادن را شروع نمایید. در نظر داشته باشید که این کود را تنها از مراکز معتبر تهیه نمایید تا کود اصل و با کیفیت دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *