کود کامل شوک ده ایکس چیست؟

کود کامل شوک ده ایکس چیست؟

کود کامل شوک ده ایکسکود کامل  شوک ده ایکس یک کود‌ کامل و سرشار از منابع آلی و مغذی برای انواع گیاهان می باشد. این کود محصولی فوق العاده و عالی است که دارای ۱۰ نوع از مواد مغذی و آلی می باشد که برای رشد گیاهان، محصولات زراعی  و کشت گلخانه ای بسیار ضروری می باشند و عناصر آهن، اسید هیومیک ،اسید فولویک، آمینواسید ، روی و بور در خود گنجانده است.اثرات و نتایج بسیار شگفت انگیز این کود آنقدر زیاد است که با کمی استفاده  از این کود نیز در کوتاه مدت  نتایج شگفت انگیزی را از آن خواهید دید.
کود ده ایکس به صورت مایع می باشد و می‌تواند به صورت های مختلفی از جمله آبیاری و محلول پاشی مورد استفاده قرار بگیرد. این کود برخلاف دیگر کود های شیمیایی مانع از سوزانندگی و ایجاد شوری در خاک می شود. کود کامل شوک ده ایکس  شامل مواد آلی مختلفی می باشد که در میان دیگر کودها، هیچ گاه چنین کودی با این ویژگی های منحصر به فرد نخواهید یافت. اسید هیومیک موجود در این کود جهت اصلاح کردن خاک، اسید فولیک برای منتقل کردن بهتر عناصر غذایی به قسمت ریشه، آمینو اسید جهت جلوگیری از وارد شدن تنش به گیاه  و عناصر نیتروژن ، فسفر، پتاسیم، آهن، کلسیم و عصاره باعث تحریک رشد جلبک دریایی می شوند. این کود را می توان در تمام زمان ها و مکان در تمام مدت رشد گیاه هر زمانی که احساس کنید نیازه به مواد مغذی دارد استفاده کنید.

نکته قابل توجه

افزودن آن به خاک در ابتدای فصل باعث رشد بسیار عالی درختان میوه و محصولات زراعی می شود که حاصل آن داشتن میوه هایی خوش طعم، بسیار با کیفیت و خوش رنگ است.
ویژگی بسیار منحصر به فرد این کود این است که قابلیت اختلاط با انواع کود های دیگر نظیر هیومیک اسید شوک و حتی روغن ولک را نیز دارا می باشد و دیگر کودها در عملکرد این کود تداخلی ایجاد نمی کنند.

کود کامل ۱۰ ایکس چه مزیت هایی دارد؟

این کود با تکنولوژی بسیار پیشرفته و با کیفیت بسیار بالا تولید شده و ویژگی های بسیارمفیدی در صنعت زراعت، باغداری و کشاورزی دارد. از جمله:
■ با استفاده از کود ۱۰ ایکس شوک نیاز به دیگر کودهای شیمیایی، به حداقل یا به صفر می رسد.
■ این کود باعث افزایش رشد، کیفیت و باردهی درختان میوه و به کل تمام محصولات و زراعی و باغبانی می شود.
■ خاصیت مایع بودن و انحلال پذیری بسیار بالا در کود ده ایکس باعث شده که قابل استفاده برای هرگونه سیستم‌ آبیاری باشد.
■کود شوک ده ایکس  دارای پتاسیم می باشد که پتاسیم سبب افزایش سیستم ایمنی گیاه  در برابر عوامل آسیب زا می شود، دارای فسفر جهت رشد و نمو هرچه بیشتر ریشه،  آهن برای بهتر شدن طعم و سبزینگی گیاه  ، کلسیم برای افزایش استحکام سلولی در برابر محرک های خارجی و بورعصاره محرک رشد جلبک دریایی می باشد.

هیومیک اسید

کود کامل شوک ده ایکسهیومیک اسید موجود در این کود سبب افزایش کیفیت ساختمان خاک ، کلاته شدن درشت مولکول ها و تبدیل کردن آن ها به صورتی که برای ریشه گیاه به راحتی قابل جذب باشند می شود. همچنین سبب افزایش ظرفیت ریشه گیاه در نگهداری آب و به حداقل رساندن مصرف آب در گیاه می شود این ماده با عملکرد خود باعث افزایش جذب عناصر ضروری و مواد غذایی در گیاه می شود.
فولیک اسید
یکی دیگر از عناصر موجود در کود کامل ده ایکس فولیک اسید می باشد که کار انتقال و هدایت  مواد غذایی به درون ریشه را انجام می دهد تا به آسانی در اختیار گیاه قرار بگیرد.این ماده در کود ده ایکس سرعت تقسیمات سلولی را بهبود می بخشد و در افزایش رشد گیاه نیز بسیار تاثیر گذار می باشد.
آمینو اسید
بهترین ترکیبات موجود در کود کامل ده ایکس آمینواسیدها می باشند که بهترین ترکیب برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به گیاه  در برابر عوامل مختلف از جمله  تنش های محیطی ،سرمازدگی، حمله آفات می باشد. همچنین این ترکیب سبب افزایش متابولیسم گیاه و افزایش سرعت انتقال و جذب مواد معدنی و غذایی در گیاه می شود.عصاره جلبک دریایی موجود در کوه کامل شوک ده ایکس هورمون های ضروری محرک رشد را در دسترس گیاه قرار می دهد و این امر منجر به رشد فوق العاده ی محصول و درشتی آن می شود.
آنالیز محصول کود کامل شوک ده ایکس
این کود فوق العاده دارای عناصر بی نظیری از قبیل موارد ذیل می باشد:

 • ۵ درصد نیتروژن
 • ۲۰ درصد فسفر
 • ۲۰درصد پتاسیم
 • ۵درصد کلسیم
 • ۵درصد بور
 • ۱۰درصد‌آهن
 • مواد آلی
 • ۱۰ درصد‌ فولیک اسید
 • ۱۰درصد هیومیک‌ اسید
 • ۱۰درصد عصاره جلبک دریایی
 • و دارای ۵ درصد‌آمینو اسید می باشد.

استفاده از کود شوک کامل ده ایکس

کود کامل شوک ده ایکسبهترین وباکیفیت‌ ترین کود موجود در بازار برای کشاورزی کود شوک‌ ده ایکس است و تمام مواد مغذی و معدنی که گندم برای رشد نیازمند می باشد را دارا می باشد. استفاده از کود شوک کامل ده ایکس میتواند گندم  ها را بسیار پربار و مرغوب کند از آنجایی در کشور ما گندم از اهمیت به خصوصی برخوردار است استفاده از این کود کمک قابل توجهی به صنعت کشاورزی در ایران خواهند کرد.
سخنان پایانی
همانطور که در بالا توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه شد به این نتیجه می رسید که کود کامل شوک ده ایکس یک کود بسیار مفید و کامل می باشد که تضمین کننده سلامت انواع درختان و گیاهان می باشد و کمک شایانی به شما می کند که  محصولاتی با کیفیت‌ تر و مرغوب تر داشته باشید. درواقع یکی از پر مصرف ترین کود هایی که امروزه تعداد زیادی از افراد را مجذوب خود کرده است کود کامل شوک ده ایکس می باشد و یکی از کاملترین کود هایی است که انواع مواد مغذی و آلی  را به صورت فراوان در خود جای داده است. اگر تا به امروز در انتخاب کود مناسب برای گیاه و درختان خود تردید داشتید با توضیحاتی که در بالا ارائه شد میتوانید به اطمینان در تصمیم‌گیری برسید که  بهترین و مناسب ترین کود، کود کامل شوک ده ایکس می باشد که حتی با کمترین مقدار مصرف از آن نیز نتیجه ی فوق العاده ای را برای شما به ارمغان می آورد.

۴ دیدگاه

  • سلام بر شما
   ببینید این کود رو در دو مرحله می تونید برای گندم و جو استفاده کنید.
   مرحله اول بعد از پنجه زنی در این مرحله به رشد ساقه و افزایش تعداد دانه در خوشه کمک می کنه.
   مرحله دوم بعد از خوشه دهی و به خوشه رفتن گندم و جو هست در این مرحله به افزایش حجم و وزن دانه های خوشه کمک می کنه و دانه ها رو درشت تر پر تر و با کیفیت تر می کنه و افزایش تناژ به همراه خواهد داشت
   اگر بخواهید فقط در یک مرحله استفاده کنید بهتر هست که بعد از خوشه دهی استفاه بشه و به هر دو صورت آبیاری و محلول پاشی می تونید استفاده کنید پنج لیتر در هکتار آبیاری و دو لیتر در هزار لیتر آب محلول پاشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *