کود کامل 20-20-20 

کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ (کود ۲۰۲۰) شامل کودهای نیتروژن، فسفر، پتاسیم و ریز مغذی بور، آهن، منگنز و روی است. این کود همه کاره tresvant را می توان برای درختان میوه، محصولات در فضای باز، گلخانه ها و گل های داخلی استفاده کرد. کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ به صورت پودر با ۱۰۰% حلالیت در آب که نیاز کودهای با ضریب جذب بالا را برطرف می کند. کود سه بیست با نام کود بیست بیست یا کود ۲۰۲۰ نیز شناخته می شود.

کاربرد کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ 

کود SE-20 پرمصرف ترین کود NPK است و می توان از آن برای کود دهی محصولات، درختان میوه، گلخانه ها و حتی گل های داخلی استفاده کرد. به دلیل برابر بودن درصد نیتروژن، پتاسیم و فسفات در کود بی سیت، نیازی به محاسبه مقدار کود مورد نیاز نیست و گیاه عناصر لازم را به مقدار لازم جذب می کند. علاوه بر این به دلیل نسبت مساوی عناصر تشکیل دهنده کود بیسیت می توان به راحتی در مراحل کاشت و برداشت از آن استفاده کرد و باعث افزایش رشد طولی اندام های سبز، افزایش گلدهی و اندازه میوه می شود.

کود کامل 20-20-20 

 

قابلیت ها و مزایای کود سه بیست ۲۰-۲۰-۲۰

  • تمام نیازهای ماکرو kodi را در زمان استفاده فراهم می کند.
  • به لطف فرمول خاص خود می توان از آن در تمام مراحل کشت استفاده کرد.
  • محلول در آب است و می توان از آن در سیستم های آبیاری تحت فشار و غوطه ور استفاده کرد.
  • می توان به عنوان محلول پاشی استفاده کرد.
  • مخلوط مواد اولیه مورد استفاده کامل است و هر ذره یک کود کامل است.
  • اندام های سبز را رشد می دهد و سبزی گیاهان و فتوسنتز را افزایش می دهد.
  • رشد و نمو ریشه گیاهان را تحریک می کند.
  • بهره وری را افزایش می دهد.
  • به دلیل قدرت انحلال و جذب بالا، نیاز آبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
  • به دلیل حداقل باقیمانده، افزایش قابل توجهی در شوری خاک ایجاد نمی کند.

بیشتر بخوانید: کود ۱۹۶۳ برای انگور

آیا می توان از کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ در زمان ظهور، جوانه زدن و گلدهی درختان استفاده کرد؟

کود سه بیست پرمصرف ترین کود درختان میوه برای دوره گلدهی به عنوان گزینه قابل ارائه است یا قبل از آن (کود گچی) در هنگام بیدار شدن درختان و شکوفه دادن در باغچه ها می توان از کود سه بیست استفاده کرد؟ پاسخ سوال منفی است زیرا دوره گلدهی همه گیاهان دوره بسیار حساسی است که برای درختان میوه حساس تر است زیرا درختان هنگام بیدار شدن شکوفه می دهند و نمی توان از هیچ نوع کودی برای تامین مواد مغذی استفاده کرد. درختان.

چرا کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ گزینه مناسبی برای مرحله گلدهی درختان نیست؟

در دوره ای که درخت بیدار می شود و رشد می کند و سپس شروع به شکوفه دادن می کند، عملاً نمی توان از کود به صورت ریشه استفاده کرد، به دلیل سردی خاک و عدم وجود اندام های سبز، تقریباً هیچ گونه جذبی وجود ندارد. ریشه ها و از طرفی به دلیل شیمیایی بودن کود، ۲۰ محلول پاشی این کود بر روی جوانه ها و گل های تازه تشکیل شده می تواند آسیب جدی وارد کند. بنابراین باید از کودهای مخصوص مرحله بیداری درخت و شروع جوانه زنی و گلدهی با نام کود بهاره استفاده شود.

کود کامل 20-20-20 

آیا می توان از سه کود بیست و چند تایی برای گل های آپارتمانی استفاده کرد؟

کود تری بیست بهترین انتخاب برای تغذیه گل های داخلی است و اکثر نیازهای کود گل داخلی را برآورده می کند. اما از آنجایی که کود شیمیایی است و ph و ec خاک گلدان به دلیل کمبود خاک می تواند افزایش یابد، بهتر است با آبیاری کود داده شود. هر آبیاری باید به اندازه ای باشد که آب اضافی در گلدان جمع شود. از آنجایی که آب زیر گلدان حاوی نمک های باقیمانده است، لطفا بلافاصله آن را دور بریزید و از آن برای گلدان های دیگر استفاده نکنید.

روش مصرف: مقدار این کود ۳ تا ۴ گرم در ۱ لیتر آب می باشد و فواصل مصرف با توجه به نوع گل سرپوشیده متفاوت بوده و هر ۷ تا ۱۵ روز یکبار می باشد. به دلیل تنوع گل در آپارتمان ها نمی توان دقیقاً برنامه مشابهی ارائه داد. بنابراین توصیه می شود زمان و مقدار کود مصرفی برای هر گلدان و نوع گل را در دفترچه ای ثبت کنید و با بررسی میزان رشد و سبزی گل، میزان و فواصل کوددهی را برای رسیدن به شرایط ایده آل اصلاح کنید. . همچنین می توانید با جستجوی منابع معتبر در اینترنت، میزان کوددهی صحیح را برای هر گیاه پیدا کنید.

توجه: برای جلوگیری از شوری خاک در گلدان توصیه می شود از محصولات ارگانیک مبتنی بر اسید هیومیک یا اسید فولویک مانند فولویکول یا بیوتکنولوژی با کود se bisit استفاده شود تا از رسوب املاح و کاهش اسیدیته خاک جلوگیری شود. این مواد آلی کیفیت و ساختار خاک را بهبود می بخشد و جذب عناصر غذایی را افزایش می دهد.

کود کامل 20-20-20 

نحوه استفاده از کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ 

کود سه بیست ۲۰-۲۰-۲۰ به صورت پودر بوده و به صورت محلول پاشی ریشه و محلول قابل استفاده می باشد. این کود را می توانید به صورت محلول پاشی با دز ۲ قسمت در هزار برای هر نوع گیاه و درختی استفاده کنید. از آنجایی که گیاهان و درختان می توانند مواد مغذی را از طریق برگ و همچنین ریشه جذب کنند، محلول پاشی می تواند بسیار موثر باشد.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای درخت هلو

در صورت استفاده همزمان، کود با کودهای آلی مخلوط می شود زیرا بیوتکنولوژی هیچ گونه باقیمانده (شوری) در خاک ایجاد نمی کند.

کود سه بیست در مقایسه با کودهای مشابه دارای سرعت عمل بالا و تاثیر بسزایی است و اثرات استفاده از این کود در مدت زمان کوتاهی نمایان می شود.

برای افزایش میزان جذب در محلول پاشی و جلوگیری از ته نشین شدن کود در خاک اطراف ریشه، بهتر است از کودهای آلی اولیه مانند فولیکول، بیوهومات یا بیوتک در زمان مصرف با هر سه کود بیست گانه استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *