جلبک دریایی برای درخت هلو

درختان هلو بسیار سرسبز و پر طرفدار هستند. اگر درختان هلو در معرض آب، تغذیه و نور کافی قرار بگیرند می توانند به خوبی پرورش یابند و محصولات زیادی را به بار آورند. لذا لازم است تا کشاورزان و باغداران یک کود مناسب را برای درختان هلو در نظر بگیرند و کار کود دادن را به بهترین نحو احسن به انجام رسانند. امروزه کود‌های زیادی در بازار هستند که می توانید به سادگی آن‌ها را برای درختان هلو بخرید. توجه داشته باشید که همه کود‌های موجود در بازار برای درختان هلو مناسب نیستند و این امکان وجود دارد که استفاده از هر نوع کود به سلامت این درختان صدمه بزند. لذا توصیه ما به شما برای تغذیه دادن به درخت هلو کود جلبک دریایی است.

ساختمان کود جلبک دریایی کاملا طبیعی و ارگانیک است. بنابراین هیچ یک از مواد شیمیایی زیان بار در ترکیبات این کود وجود ندارد. لذا می‌توانید به سرعت با کمک کود جلبک دریایی، درختان هلو خود را تغذیه کنید و مقدار باروری آن‌ها را زیاد کنید.

کود جلبک دریایی حاوی مواد مغذی، املاح و مواد معدنی بسیاری مانند فسفر، روی، آهن، منیزیم، بور، پتاسیم و کلسیم است. بنابراین این کود کمک می‌کند تا هر نوع کمبودی جهت درختان هلو برطرف شود. لذا چنانچه زمانی متوجه شدید که پرورش درختان هلو‌ دچار توقف شده است و دیگر باروری عالی ندارد، بهتر است تا با کمک کود جلبک دریایی آن را تقویت کنید.

کود آلی جلبک دریایی مزیت‌های زیادی دارد و مصرف درست و به اندازه آن سبب می‌شود تا انرژی درختان هلو  بیشتر شود. به هر روی  چنانچه قصد دارید تا اطلاعات بیشتری درباره کود جلبک دریایی و چگونگی مصرف آن جهت درختان هلو به دست آورید، توصیه می‌کنیم تا پایان  این مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: اسید هیومیک برای گل

راه‌های کود دادن به درخت هلو با  بهره گیری از کود جلبک دریایی

  • چال کود

یکی از را‌ه‌های مناسبی که می‌توانید به کمک آن درختان خود را تقویت کنید، روش چال کود است. این روش از کود دادن در عمقی از خاک صورت می گیرد و کود در مجاورت ریشه قرار می‌گیرد. توجه کنید که کود بایستی با ریشه درخت هلو، در تماس مستقیم نباشد و در فاصله معینی از ریخته شود. برای کود دادن درختان با راه چال کود، بایستی اول کود جلبک دریایی پودری را برای خود آماده کنید. سپس در بخش سایه انداز درخت، یک گودال به عمق ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر حفر کنید. پس از آن بایستی با دقت فراوان، کود جلبک دریایی جهت درخت هلو را در گودال بریزید. در انتها نیز بایستی با استفاده از خاک، گودال را بپوشانید و روی کودها را با خاک پر کنید. جهت وصول به بهترین نتیجه می‌توانید کمی آب به محل کود اضافه کنید تا کود با سرعت بیشتری تجزیه شود و تاثیر خود را بهتر بر جای بگذارد.

  • آبیاری

راه بعدی که می‌توانید از آن استفاده کنید، راه آبیاری یا مستقیم است. در روش آبیاری بایستی تا کود جلبک دریایی جهت درختان هلو را به شکل مایع آماده کنید و موقع آبیاری درختان، آن را همراه  با آب به پای درخت بریزید. این روش از کود دادن، بسیار ساده است و با کمک آن می توان به نتیجه عالی دست یازید. چرا که در این نوع روش، کود به طور مستقیم جذب ریشه درختان می‌شود. لذا کمک می‌کند ریشه به خوبی تغذیه شود. توجه داشته باشید که کودتان دارای غلظت مناسب و استاندارد باشد. زیرا در غیر این صورت امکان دارد که ریشه درخت بسوزد و نابود شود.

  • محلول پاشی

جلبک دریایی برای درخت هلو را می‌توان  از راه محلول پاشی نیز مورد مصرف قرار داد. در این راه نیاز است تا کود جلبک دریایی را با میزان مناسبی آب میکس کنید تا به یک محلول رقیق و یکنواخت دست پیدا کنید. سپس آن را با استفاده از یک سم‌پاش مناسب، به همه بخش‌های درخت هلو بپاشانید.

کود جلبک دریایی در این راه با سرعت زیاد جذب برگ‌های درختان می‌شود و از این راه تاثیر خود را بر جای می‌گذارد. با استفاده از این روش می‌توانید به راحتی همه آفات و حشرات بر روی برگ‌های درختان را هم از نابود کنید و فرصت صدمه رسیدن به محصولات را ندهید.

جلبک دریایی برای درخت هلو

موقع مصرف کود جلبک دریایی جهت درختان هلو

درختان هلو را معمولا بایستی در هر سال دو بار تغذیه نمایید تا بتوانند بدون هیچ گونه محدودیت و مساله ای، به رشد خود ادامه دهند و میوه‌های مرغوبی تولید کنند. بهترین موقع جهت کود دادن درختان هلو با کود جلبک دریایی، اول فصل بهار و تابستان است. چون استفاده از کود در این فصول کمک می‌کند تا پرورش محصولات بهتر شود.

لازم به ذکر است که پس از کاشتن درختان هلو، بایستی تا چندین ماه مرتبا عمل کود دادن درختان‌ را انجام دهید و آن‌ها را تغذیه کنید. کود دادن در فصل زمستان یا آخر پاییز نیز می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد، چون در فصل استراحت درختان هلو به تغذیه بیشتری نیاز دارند و چنانچه آن‌‌ها را تغذیه نکنید، امکان دارد که باروری خوبی نداشته باشند.

مزیت‌های کود دادن درختان هلو با استفاده از کود جلبک دریایی

جلبک دریایی برای درختان هلو مانند یک تغذیه کامل است و هر گونه کمبود غذا در درختان را برطرف می کند.

کود جلبک دریایی باعث می شود تا حجم ریشه درختان هلو افزایش یابد و مقاومت آن‌ها را در برابر عوامل محیطی افزایش می دهد.

کود جلبک دریایی به علت دارا بودن مواد مغذی فراوان همه علف‌های هرز اطراف درختان‌ها را  نابود می کند و اجازه نمی دهد تا این علف‌های هرز انرزی درخت را از بین ببرند.

با بهره گیری از کود جلبک دریایی همه آفات، بیماری‌ها و حشرات و باکتری‌های زیان باری که در خاک هستند نابود می شوند.

کود جلبک دریایی میزان باروری درختان هلو را افزایش می دهد و کمک می کند تا درختان هلو میوه‌های بهتر و مرغوب تری تولید کنند.

چنانچه خاک زمین باغ شما شور است و قصد دارید تا این شوری را از بین ببرید، می توانید مرتبا عمل کود دادن را با استفاده از کود جلبک دریایی انجام دهید و بعد از صرف مدت زمانی کوتاه، به نتیجه عالی برسید.

چنانچه کود جلبک دریایی به شکل استاندارد و بر طبق اصول مصرف شود، می تواند سبب شود تا برگ‌ها و شاخه‌های درختان شاداب تر و سرسبز تر شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *