کود سه بیست

حتما شما به عنوان یک کشاورز یا فردی که در حال پرورش گیاه یا گیاهانی است ، سعی می کنید تصمیم بگیرید کدام کود برای باغ شما مناسب است، و بسیاری از اطلاعاتی که پیدا کرده اید به چیزی به نام کود سه بیست اشاره دارد … اما، آن چیست؟

کود ۲۰-۲۰-۲۰ چیست؟

کود سه بیست یک مخلوط همه منظوره است که حاوی نسبت مساوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. تقریباً برای همه انواع گیاهان به خوبی کار می کند و می تواند با اکثر گیاهان در تمام مراحل مختلف رشد آنها از جمله شکوفه دادن و میوه دهی استفاده شود. این عدد نشان می دهد که محصول کود حاوی ۲۰ درصد از هر سه عنصر اصلی مورد نیاز گیاهان (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) است. در ادامه متوجه خواهید شد که چرا، چه زمانی و چگونه از کود ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده کنید.

کود سه بیست

بهترین کود برای استفاده در رشد و پرورش گیاهان چیست؟

با گزینه های زیادی که وجود دارد، پیدا کردن بهترین کود ممکن است زمان بر به نظر برسد. بیشتر تولیدکنندگان کود، مقدار نیتروژن، فسفر و پتاسیمNPK محصول را روی برچسب ذکر می کنند. اگر این فرصت را داشته اید که خاک خود را با کمپوست قدیمی و سایر ترکیبات آلی برای افزایش حاصلخیزی آن کشت کنید.

بیشتر بخوانید: کود برای رشد سریع ریشه

علت نام گذاری کود ۲۰ -۲۰ -۲۰

مهم ترین علت نام گذاری این محصول در واقع مقدارهای موجود از هر عنصری در این محصول می باشد که به صورت ۲۰ درصد نیتروژن، ۲۰ درصد فسفر و ۲۰ درصد پتاسیم می باشد. یکی دیگر از دلایل این نام گذاری این است که به آن دهه بیست می گویند زیرا شامل ۳ گروه است که هر گروه از سه عدد مانند ۱۰-۱۰-۱۰، ۲۰-۲۰-۲۰ و ۱۰-۸-۱۰ تشکیل شده است که به این نتیجه می رسیم با توجه به این دلایل که چرا آن را بیست نامیده اند.

کودهای مرکب

کودهای مرکب حاوی عناصر مهمی هستند و نماد آن با سه حرف NPK است که نماد نیتروژن است که در ساخت سلول‌ها و بافت‌ها و بهبود رشد رویشی مفید است و حرف دوم نماد فسفر است که به بهبود و تحریک فرآیند گل‌دهی کمک می‌کند و باعث رشد و رشد می‌شود. محافظت در برابر کپک و پتاسیم، و به گیاهان کمک می کند تا مواد مغذی را در بافت ها ذخیره کنند، که باعث بهبود اندازه میوه و بهبود گرده افشانی و باروری می شود.

کود ۲۰-۲۰-۲۰  در پاکستان برای رشد بهتر گیاهان

در پاکستان، تولیدات کشاورزی تحت سلطه تعدادی از محصولات زراعی است که حدود ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد، و کشاورزی در پاکستان یکی از مهم ترین موتورهای اقتصاد پاکستان است.

حاوی مقادیر مساوی نیتروژن (۲۰%)، فسفر (۲۰%) و پتاسیم (۲۰%) است تا فرمول متعادلی را برای گیاهان سبزی شما فراهم کند. همچنین به تحریک رشد اولیه گیاه در محصولات خنک با تغذیه سنگین مانند بروکلی، گل کلم، کلم، سرمه و غیره کمک می کند.

کود سه بیست

از کود ۲۰-۲۰-۲۰ چگونه  استفاده کنیم؟

 مستقر در باغ سبزی استفاده کنید. می توان آن را در یک سطل ۵ گالن مخلوط کرد و با ریختن در کنار گیاهان استفاده کرد، یا با سیستم های تزریقی مانند میکسر سیفون برنجی و انژکتور کود هس استفاده کرد.

یکی از مهم ترین سولاتی که ممکن در ذهنتان در رابطه با این کود ۲۰-۲۰-۲۰ ایجاد شود این است که آیا همه کودهای ۲۰-۲۰-۲۰ یکسان هستند؟پاسخ این سوال این است که مواد ثانویه در مخلوط کود چیزی است که هر ترکیب را منحصر به فرد می کند.

برای خرید کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ شوک کلیک کنید.

آیا کود ۲۰-۲۰-۲۰ همان کود ۱۰-۱۰-۱۰ است؟

کودهای NPK 20-20-20 و ۱۰-۱۰-۱۰ بسیار شبیه هستند اما یکسان نیستند. مخلوط های ۲۰-۲۰-۲۰ شامل ۲۰ درصد نیتروژن، فسفر و پتاسیم است، در حالی که مخلوط های ۱۰-۱۰-۱۰ شامل نیمی از آن هستند (فقط ۱۰ درصد نیتروژن، فسفر و پتاسیم). علاوه بر این، هر ماده ثانویه ای که محصول حاوی آن باشد نیز تفاوت ایجاد می کند.

چه گیاهانی کود ۲۰-۲۰-۲۰ را دوست دارند؟

تقریباً همه گیاهان به کودهای ۲۰-۲۰-۲۰ واکنش خوبی نشان می دهند، اگرچه این کود مخصوصاً روی گیاهانی که شکوفه می دهند (از جمله گل ها، اما نه محدود به آن) موثر است. کودهای ۲۰-۲۰-۲۰  مختص گونه خاصی نیستند، بنابراین می توانید تقریباً در همه چیز و همه گیاهان  از آنها استفاده کنید.

اقدامات احتیاطی کود۲۰-۲۰-۲۰ هنگاه استفاده کردن از آن

۱) هنگام استفاده چشم و دهان خود را بپوشانید.

 ۲) از وسایل حفاظتی روی لباس استفاده کنید.

  ۳)   از قرار دادن آن روی پوست خود اجتناب کنید.

  ۴)   از تنفس آن خودداری کنید.

  ۵)   اجتناب از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت، دوره.

چه زمانی باید از کود ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده کنم؟

استفاده از کود ۲۰-۲۰-۲۰ هر هفته یا استفاده از آن هر یا دو ماه یکبار (بسته به محصول) یک راه مطمئن برای اطمینان از سلامت و شکوفایی گیاهان شماست (حتی زمانی که کار فوق العاده ای با نگهداری انجام نداده اید). خاک شما حفظ شود).

سطح پایه ای از مواد مغذی بسیار مورد نیاز که همه گیاهان برای رشد به آن نیاز دارند را فراهم می کند و به آنها کمک می کند آب بیشتری جذب کنند، با آفات مبارزه کنند و موارد دیگر.

کود سه بیست

کود ۲۰-۲۰-۲۰ هر چند وقت یکبار باید اعمال شود؟

بسته به محصول و محصولی که کود می دهید، فرکانس استفاده از ۲۰-۲۰-۲۰ کود در باغتان متفاوت است.

با این حال، اگر یک محصول محلول در آب باشد، ممکن است دو بار در هفته به آن اضافه شود.

از سوی دیگر، کودهای قوی تجاری، ممکن است فقط هر یا دو ماه نیاز به استفاده داشته باشند.

برای استفاده از کود ۲۰-۲۰-۲۰ به سادگی

 ۱)    دستورالعمل های سازنده را بخوانید (ببینید برای هر اندازه گیری آب به چند قاشق چای خوری نیاز است).

  ۲)   تعداد مناسب قاشق چایخوری را با دقت با مقدار مناسب آب مخلوط کنید.

  ۳)   مواد را کاملا با هم مخلوط کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای درخت بادام

کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ برای گیاهان سرپوشیده

این نوع محصولات کود برای گیاهان سرپوشیده که به مواد مغذی اضافی، نور خورشید و رطوبتی که گیاهان در فضای باز دسترسی دارند، بسیار ایده آل هستند.

یکی دیگر از گزینه های عالی برای باغ شما، ترکیب ریز مغذی های حرفه ای پیتر ۲۰-۲۰-۲۰ است. تقریباً روی همه گیاهان به خوبی کار می کند و فقط یک بار در هفته باید استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *