کود مایع برای رشد یونجه

یونجه از جمله گیاهان مهمی است که علاوه‌بر مصارف دامی، در زمینه پزشکی هم کاربرد زیادی دارد. از این رو نیز امروزه اکثر کشاورزان اقدام به کشت آن می‌کنند و جهت برداشت محصولاتی سالم، به دنبال بهترین کود مایع برای رشد یونجه هستند.

دقت داشته باشید برای افزایش رشد و کیفیت گیاه یونجه باید حتما از کودهایی بهره بگیرید که سرشار از املاح مغذی هستند و می‌توانند به بهترین شکل ممکن تمام نیازهای موجود را برطرف نمایند. کود کامل شوک ۱۰X یکی از مغذی‌ ترین و بی‌ضررترین گزینه‌هایی است که می‌توانید به‌ راحتی از آن بهره بگیرید و شاهد نتایج فوق‌ العاده عالی باشید.

خواص کود شوک ۱۰X برای گیاه یونجه

کود شوک یک محصول آمریکایی بسیار مفید است که در ساختار آن عناصر مضری همچون سدیم و کلر وجود ندارد. این کود شگفت‌ انگیز غلظت بسیار بالایی دارد و شما می‌توانید از آن به عنوان مناسب ترین کود مایع برای رشد یونجه در تمامی دوره‌های رشد گیاه بهره بگیرید.

با مصرف کود ۱۰ ایکس برای گیاه یونجه می‌توانید اثرات مثبت زیادی را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن بر روی محصولات خودت مشاهده کنید. این کود تمام نیازهای غذایی یونجه را برطرف می‌کند و از این طریق نیز رشد محصولات چندین برابر می‌شود.

کود مایع برای رشد یونجه

کود کامل ۱۰X شوک علاوه‌بر محصولات، بر روی خاک نیز اثرات عالی را به جای می‌گذارد. به‌ همین دلیل اگر خاک زمین کشاورزی مورد نظرتان از حاصلخیزی کافی برخوردار نیست و همچنین در آن مواد شیمیایی مضری وجود دارد، حتماً قبل‌ از کشت محصولات کار تغذیه رسانی را انجام دهید تا یک بستر بی‌نظیر برای رشد ریشه گیاه یونجه به وجود بیاید.

بیشتر بخوانید: نحوه شناسایی و رفع کمبود آهن در گیاهان

این کود مایع برای رشد یونجه از قابلیت اختلاط با سایر سموم و کودها نیز برخوردار بوده و شما می‌توانید همزمان در کنار آن، از کودهای شیمیایی دیگری هم بهره بگیرید. البته برای انجام چنین کاری فراموش نکنید ابتدا تست حساسیت را انجام دهید.

کود شوک حجم ریشه گیاه یونجه را دو برابر می‌کند و جلوی پوسیدگی یا خشکی آن را نیز می‌گیرد. از این طریق مواد مغذی موجود در خاک راحت‌تر جذب گیاه می‌شوند و شادابی آن‌ها هم به شکل قابل‌ توجهی افزایش می‌یابد.

کود مایع برای رشد یونجه

از آن جایی‌ که گیاه یونجه برای رشد ایده‌آل به عناصری همچون نیتروژن، فسفر و پتاسیم احتیاج دارد، کود ده ایکس شوک می‌تواند بسیار مؤثر باشد. نیتروژن موجود در این کود مغذی فرآیند فتوسنتز را برعهده دارد و اجازه نمی‌دهد گیاه تحت شرایط مختلف دچار تغییر رنگ یا آسیب شود. پتاسیم نیز مانند نیتروژن نقش مهمی را برعهده دارد و جلوی صدمه دیدن گیاه در اثر ایجاد تنش‌های محیطی آسیب‌زا را می‌گیرد.

توجه داشته باشید کمبود عنصر پتاسیم برای گیاه یونجه موجب به وجود آمدن لکه‌های سفید و زرد بر روی برگ‌ها می‌شود. فسفر موجود در کود مایع ۱۰X نیز نقش انتقال انرژی را برعهده دارد و اجازه نمی‌دهد گل‌دهی گیاه به تأخیر بی‌افتد.

طریقه کوددهی یونجه با استفاده از کود ۱۰ ایکس

کود مایع برای رشد یونجه را باید حتما به‌ شکل اصولی مصرف کنید تا تمام اثرات مطلوب نمایان شوند. بنابراین بهتر است بدانید کوددهی با استفاده از کود شوک ۱۰ ایکس به روش‌های آبیاری و محلول پاشی قابل‌ انجام است.

برای بهره‌گیری از روش آبیاری، قبل‌ از انجام هر کاری باید با کمک آب و کود مایع یک محلول با غلظت مطلوب آماده کنید. سپس باید آن را مستقیم به قسمت سایه‌ انداز گیاه یونجه اضافه کنید تا عناصر ضروری و مورد نیاز سریع جذب ریشه شوند و اثرات شگفت‌ انگیز خود را به‌ جای بگذارند.

کود مایع برای رشد یونجه

در روش محلول پاشی نیز لازم است حتما کود با استفاده از آب بدون کلر رقیق شود. هنگامی‌ که کود موردنظر را برای استفاده آماده کردید، باید از یک سم‌پاش مخصوص بهره بگیرید و با کمک آن کار کوددهی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای پرتقال

بهترین زمان تغذیه‌دهی یونجه با استفاده از کود شوک ده ایکس

کود مایع برای رشد یونجه یا همان کود ۱۰X شوک را می‌توانید در زمان‌هایی که گیاه دچار کمبود تغذیه شده، به‌ سادگی استفاده کنید و از این طریق باروری آن‌ها را چندین برابر افزایش دهید.

البته کوددهی در دوره رشد تا زمان برداشت محصولات نیز بسیار مؤثر بود و افرادی که در این زمان‌ها عناصر ریز مغذی را کامل در اختیار گیاه خود قرار دهند، می‌توانند محصولات باکیفیت‌تری را برداشت کنند. همچنین اگر زمانی متوجه شدید که گیاهان اضافی یا علف‌های هرز اطراف گیاه بونجه شروع به رشد کرده‌اند، برای جلوگیری از کاهش شادابی گیاه حتما کار کوددهی را شروع کنید تا رشد آن‌ها متوقف شود و دیگر از تغذیه گیاه استفاده نکنند.

تا این بخش از مقاله به خوبی با ویژگی‌ها و موارد مهم در خصوص کود ۱۰X آشنا شدید. بنابراین اگر شما هم مایل به خرید و استفاده از کود مایع برای رشد یونجه هستید، بهتر است با کارشناسان و مشاوران بخش فروش ما در ارتباط باشید و کود شوک ۱۰ ایکس را با قیمتی بسیار مناسب‌تر از سایر کودهای شیمیایی موجود در بازار، تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *