کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

چنانچه قصد دارید تا درخت زردآلو با محصولات پر بار بکارید، بایستی عمل کود دادن را به شکل صحیح انجام دهید. کود دادن به درختان زردآلو بسیار مهم است و باید آن را در صدر کارهایتان قرار دهید. در حقیقت عمل کود دادن به درخت زردآلو، با استفاده از یک کود مغذی می تواند درجه کیفیت میوه‌‌های شما را بالا ببرد. همچنین مقاومت درخت را در برابر عوامل بیرونی افزایش می-دهد. برای وصول به بهترین نتیجه ممکن باید تنها از کودهای ارگانیک و کاملا طبیعی استفاده کنید. از کودهای شیمیایی جهت درختان زردآلو به هیچ وجه استفاده نکنید. کود جلبک دریایی یکی از بهترین کودهای مغذی و مفید است که می تواند بهترین نتیجه را عاید شما سازد.

کود جلبک دریایی ساختار کاملا طبیعی دارد و در آن هیچ نوع مواد شیمیایی استفاده نشده است. با مصرف کود جلبک دریایی می‌توانید، همه نیازهای درخت زرد آلو را فراهم کنید و ساختمان خاک را نیز تقویت کنید. با بهره گیری از این کود آلی می‌توانید بر مقدار رطوبت خاک بیفزایید و فرصت ندهید تا ریشه درخت خشک شود و نابود شود.

روش مصرف کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو، بسیار ساده است و هر فردی می‌تواند به راحتی این کار را انجام دهد. لذا چنانچه شما هم  قصد دارید با روش مصرف صحیح کود جلبک دریایی و نکته های مهم درمورد آن آشنا شوید، توصیه می‌کنیم تا پایان مقاله همراه  با ما باشید.

روش کود دهی جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

معمولا درختان زرد آلو برای  پرورش مناسب، به پتاسیم و روی  به مقدار فراوان نیاز دارند. چنانچه این املاح و مواد معدنی مفید و مغذی به اندازه کافی به آن‌ها نرسد،  امکان دارد که دچار صدمه شوند و از بین بروند. لذا  پیشنهاد می‌شود تا  جهت تشخیص کمبودهای تغذیه ای اول خاک زمین باغ خود را آزمایش کنید. سپس عمل کود دادن را با استفاده از جلبک دریایی را به انجام رسانید.

معمولا بر روی جلد بسته بندی بیشتر کودها، نحوه استفاده از آن ذکر شده است. ولی امکان دارد که توضیحات کافی نباشند. عمل کود دادن درختان زرد آلو را می‌توانید از سه راه محلول پاشی، چال کود و آبیاری،  به انجام برسانید. در راه محلول پاشی بایستی پیش از هر چیزی، کود مناسبی آماده کنید و سپس آن را با میزان مناسبی آب میکس نمایید.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای درخت هلو

توجه داشته باشید که غلظت کود جلبک دریایی جهت درختان زرد آلو، به اندازه کافی باشد. چون اگر میزان آب یا کود نامناسب باشد، امکان دارد به نتیجه خوبی نرسید و تمام تلاشتان به هدر برود. پس از آماده کردن یک محلول رقیق با غلظت مورد نظر، می‌توانید آن را به درون تانکر مخصوص یا سم‌پاش بریزید. سپس با دقت فراوان به بخش-های گوناگون درخت بپاشانید. کود جلبک دریایی در راه محلول پاشی، توسط برگ جذب درختان می‌شود و بدین وسیله تاثیر مفید خود را بر جای می‌گذارد.

در روش چال کود بایستی کود جلبک دریایی را به شکل جامد آماده کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید. برای انجام دادن این روش نیاز است تا در فاصله درستی از درخت، یک گودال با عمق ۳۰ الی ۵۰ سانتی‌متر حفر نمایید و سپس کود را درون آن بریزید. پس از ریختن کود به داخل چاله، بایستی با استفاده از خاک آن را پر کنید تا  بهتر از کود محافظت شود تا بتواند تاثیر خود را به خوبی بر ریشه بر جای گذارد.

برای وصول به بهترین نتیجه ممکن، لازم است تا در پایان کار آبیاری را هم انجام دهید. با اضافه کردن کمی آب به محل کود، کمک می‌کنید تا کود با سرعت بیشتری تجزیه شود و تاثیر خود را بر جای گذارد. البته توجه داشته باشید که در مصرف اعتدال را رعایت کنید تا کود از بین نرود.

راه دیگری که می‌توانید به راحتی از آن  استفاده کنید، روش آبیاری یا مستقیم است. در این راه بایستی تا کود جلبک دریایی جهت درختان زرد آلو را با مقدار کمی آب میکس کنید تا یکنواخت شود و به غلظت مناسب برسد. پس از آن نیاز است تا محلول به دست آمده را پای درخت بریزید تا به خوبی جذب ریشه درخت شود و در زمان کم، تاثیر خود را بر ریشه، میوه‌ها و سایر بخش‌های درخت بر جای گذارد.

کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

زمان تغذیه دادن درختان زردآلو

معمولا  زمان مناسب برای مصرف کود جلبک دریایی وجود ندارد و بایستی با توجه به نیاز درختان زرد آلو، در زمان‌های گوناگون از این کود استفاده کنید. به طور معمول کشاورزانی که پیش از کشت درختان زرد آلو، خاک خود را با بهره گیری از کود جلبک دریایی تقویت می‌کنند، میوه‌‌های بیشتری برداشت می‌کنند. لذا به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از کاشت نهال زرد آلو،  عمل کود دادن را انجام دهید تا ساختمان خاک اصلاح و تقویت شود و همه ناخالصی‌های موجود در خاک از بین برود.

پس از رشد و نمو درختان زرد آلو هم می‌توانید از کود جلبک دریایی استفاده کنید و درختان خود را تقویت کنید. چنانچه عمل کود دادن به درختان را در فصل بهار انجام دهید، می‌توانید از ریزش شکوفه‌ها جلوگیری کنید و در پایان نیز میوه‌‌های‌ سالم‌تر و زیادتری داشته باشید.

توجه داشته باشید که در پایان فصل بهار و تابستان از کود جلبک دریایی استفاده نکنید. چون این کار باعث تحریک رشد درختان زردآلو در پایان تابستان می‌شود. در نتیجه امکان دارد که درختان بیشتر در معرض صدمات و خطرات زمستانی مثل یخ‌زدگی قرار بگیرند.

مقدار مصرف کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

مقدار مصرف کود جلبک دریایی  مثل بقیه کودها، به فاکتورهای گوناگونی همچون سن درخت، نوع خاک، شرایط جوی، فصول، کمبودهای خاک وغیره بستگی دارد و کشاورزان بایستی با در نظر گرفتن این نکات، مقدار مناسبی از کود را استفاده کنند. به طور کلی میزان مناسب کود جلبک دریایی جهت هر درخت، بین ۳۰۰  تا ۵۰۰ گرم است.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو، نباید به شکل خودسرانه استفاده شود. چون استفاده خودسرانه اصلا نتیجه خوبی ندارد. جهت بالا بردن کیفیت محصولات و تقویت نمودن درختان نیز بهتر است هر ساله خاک زمین را مورد آزمایش قرار دهید تا بدانید چه کمبودهای تغذیه ای در آن وجود دارد تا بتوانید این کمبودها را جبران نمایید. معمولا کشاورزانی که این نکته های مهم را در نظر داشته باشند، می‌توانند محصولات پرباری داشته باشند و جلوی صدمات به درخت و خاک را هم تا حد زیادی بگیرند. لذا توصیه می‌کنیم که مطالب ذکر شده در این مطلب را جدی بگیرید و به توصیه‌‌ها عمل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *