کود 1963

از آن جایی‌ که بذر برخی گیاهان مانند کلم، گوجه فرنگی، کاهو، برنج، بادمجان و… با قرار گرفتن مستقیم در زمین اصلی دچار آسیب می‌شوند، اکثر کشاورزان آن‌ها را ابتدا در خزانه می‌کارند تا در شرایطی امن به رشد مطلوبی برسند و سپس کار انتقال را انجام می‌دهند. در این زمان اگر از یک‌سری کودهای مغذی مانند کود ۱۹۶۳ برای محصولات‌ نیز استفاده کنید، می‌توانید جلوی بروز خیلی از تنش‌های محیطی را بگیرید.

کود N19 P63 K00 از جمله مؤثرترین و بی‌خطرترین کودها برای گیاهان در خزانه به شمار می‌رود و افرادی که از آن به‌ صورت اصولی بهره بگیرند، می‌توانند در سریع‌ ترین زمان ممکن شاهد اثرات بی‌نظیری باشند. این کود مفید ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد و طریقه مصرف آن نیز بسیار راحت است.

البته هنگام استفاده از آن باید حتما چند نکته ساده را در نظر بگیرید تا محصولات‌تان دچار آسیب نشوند. بنابراین توصیه می‌کنیم نسبت‌ به مطالب مهمی که در ادامه مقاله ذکر می‌شود، بی‌تفاوت نباشید.

نحوه کوددهی گیاهان در خزانه با استفاده از کود ۱۹۶۳

برای تقویت گیاهان در خزانه با استفاده از کود ۱۹۶۳ نیازی به مهارت خیلی زیادی ندارید زیرا بهره‌گیری از این کود بسیار راحت بوده و هر کسی می‌تواند به‌ سادگی کار کوددهی را انجام دهد.

با توجه به این که کود شوک نوزده شصت و سه به‌ صورت مایع تولید می‌شود، شما می‌توانید آن را به روش محلول پاشی و آبیاری مصرف کنید. برای انجام تغذیه رسانی گیاهان در خزانه با کمک این روش‌ها لازم است قبل از انجام هر کاری، کود N19 P63 K00 را با مقدار استانداردی آب بدون کلر مخلوط کنید.

پس‌ از این‌ که یک کود با غلظت مناسب حاصل شد، می‌توانید آن را به شکل مستقیم در اختیار خاک قرار دهید یا این‌ که با کمک سم‌پاش، کود را به تمام بخش‌های گیاه مورد نظرتان اسپری کنید.

کود 1963

تا جایی‌ که امکان دارد کود ۱۹۶۳ را با توجه به موارد مهمی که در این قسمت از مقاله ذکر شد، مصرف کنید و همچنین از انجام اقدامات خودسرانه بپرهیزید زیرا کوچک‌ ترین اشتباه در هنگام کوددهی، می‌تواند منجر به از بین رفتن گیاهان‌تان شود.

مهم ترین خواص و ویژگی‌های کود شوک نوزده شصت و سه

این کود محبوب از ۱۹% ازت و ۶۳% فسفر تشکیل شده است و با مزایای شگفت‌ انگیز خود می‌تواند کمک کند رشد گیاهان در خزانه به شکل بسیار زیادی افزایش یابد. کود نوزده شصت و سه علاوه‌بر محافظت از گیاهان در برابر عوامل همچون سرما و یخ‌زدگی، کم‌آبی، خشکی، گرما، عوامل بیماری‌زا و آفات، می‌تواند رشد ریشه گیاه را هم دو برابر کند و اجازه ندهد سلامت آن تحت تأثیر عوامل منفی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: کلات آهن و روی

این کود نانو رشد سلول‌های گیاهی را بیشتر می‌کند و از این طریق نیز ریشه می‌تواند مواد غذایی مورد نیاز خود را راحت‌تر از خاک دریافت کند. کود ۱۹۶۳ جلوی تغییر رنگ، خشکی یا ریزش برگ گیاهان را می‌گیرد و مقاومت ساقه را هم به حد مطلوبی می‌رساند.

کشاورزانی که به‌ طور مرتب از این کود استفاده کنند، می‌توانند جلوی ریزش شکوفه یا گل گیاهان را بگیرند و در نتیجه محصولاتی بیشتر برداشت نمایند. کود N19 P63 K00 از انتشار بیماری در بین گیاهان مختلف جلوگیری می‌کند و تمام نیازهای اولیه گیاهان را هم در خزانه برطرف می‌نماید.

با مصرف کود شوک ۱۹۶۳، دیگر نیازی به استفاده از سایر کودهای شیمیایی نخواهید داشت و از این رو نیز می‌توانید تا حدودی در هزینه‌های‌ مربوط به خرید کودهای مختلف صرفه‌ جویی کنید و همچنین در آخر محصولاتی بازار پسند با ماندگاری بالا داشته باشید.

کود 1963

بهترین زمان کوددهی و میزان مصرف کود شوک ۱۹۶۳

کود ریشه‌زا نوزده شصت و سه را بهتر است در فواصل زمانی مشخص به‌ طور ادامه‌دار مصرف کنید تا هیچ‌ گونه کمبود تغذیه‌ای در خاک به جای نماند و گیاهان در خزانه نیز بتوانند بدون محدودیت نیازهای خود را دریافت کنند.

این کود اگر در زمان‌های لازم به‌ طور صحیح مصرف شود، رشد رویشی گیاه حدود ۱۰ الی ۲۰ سانتی‌متر بیشتر می‌شود و هنگام انتقال به زمین اصلی نیز مقاومت عالی را از خود نشان می‌دهد. در صورتی‌ که ساختار خاک مورد نظرتان به‌ صورت غنی و حاصلخیز نیست، حتماً پیش‌ از کشت بذر آن را با استفاده از کود ۱۹۶۳ اصلاح کنید.

کوددهی گیاه هم در خزانه نباید بیش‌ از حد و یا خیلی کم تکرار شود زیرا با انجام این کار گیاه شادابی و کیفیت خود را از دست خواهد داد. توجه داشته باشید که میزان مصرف کود N19 P63 K00 برای هر گیاهی متفاوت بوده اما به‌ طور کلی باید در روش محلول پاشی از ۲ لیتر کود در ۱۰۰۰ هزار لیتر آب و برای هر ۱۰۰۰ متر خزانه، از ۱ لیتر کود استفاده کنید.

کود 1963

برای به دست آمدن نتیجه عالی‌تر نیز توصیه می‌شود حتما دستورالعمل‌های ذکر شده بر روی جلد کود را به‌ خوبی مطالعه کنید و یا این که از کارشناسان کشاورزی باتجربه هنگام کوددهی راهنمایی بگیرید.

بیشتر بخوانید: کود کامل برای درخت گردو

همان‌ طور که تا این بخش از مقاله متوجه شدید کود ۱۹۶۳ خواص و ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارد و می‌تواند به‌ راحتی رشد ریشه گیاهان مختلف در خزانه را افزایش دهد. پس اگر شما هم می‌خواهید گیاهان‌تان را در خزانه با سلامت کافی به زمین کشاورزی اصلی انتقال دهید، بهتر است این کود ریشه‌زا ویژه را از مراکز فروش یا شرکت‌های معتبر به‌ صورت مرغوب خریداری نمایید.

جهت دریافت راهنمایی برای خرید کود نانو ۱۹۶۳ با کیفیتی عالی و قیمتی مقرون‌ به‌ صرفه نیز توصیه می‌کنیم از طریق همین صفحه با مشاوران و کارشناسان با تجربه بخش فروش ما تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *