تاثیر کود آل مکس بر تنش ها

کود فروت ست مایع شوک آمریکایی یک محصول فوق العاده و بی نظیر است که برای درختان میوه بسیار ضرورت دارد. لازم است تا این کود را در اول فصل بهار و بعد از برداشت محصول مصرف نمایید. نام دیگر این کود، کود بهاره است. این مادده به شکل مایع است و قدرت جذب بسیار بالایی دارد. این کود می تواند به خوبی از صدمات سرما ممانعت به عمل آورد و با فراهم آوردن مواد غذایی مفید رشد و نمو عالی در درختان را منجر شود. اجرای فروت ست در کم کردن خسارات ناشی از سرمای زیاد و برف و تگرک بسیار مفید است. آن چه در این میان بیشتر از همه اهمیت داردنوع کود فروت ست است که شما باید برای باغات خود استفاده نمایید. هر چه فروت ستی که استفاده می کنید دارای کیفیت بهتری باشد، یک بار استفاده از آن نیز می تواند نتیجه عالی برای گیاه داشته باشد.

کود فروت ست مایع شوک آمریکایی با فناوری پیشرفته نانو تولید شده است و دارای اثرات فوق العاده ای است. به علت استفاده از تکنولوژی نانو در این کود می توانید شاهد عملکرد این کود در گیاه در کسری از ثانیه باشید. در این مقاله قصد داریم تا اثرات این محصول بی نظیر را با شما به اشتراک گذاریم. پس لازم است تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: زمان استفاده از گوگرد برای درختان

کود فروت ست مایع شوک آمریکایی

خصوصیات کود فروت ست مایع شوک آمریکایی

 کود فروت ست دارای مقادیر قابل توجهی از نیتروژن، فسفر، پتاسیم و ریزمغذی‌های مفید برای رشد و پرورش گیاه است. استفاده از این کود بهترین انتخاب برای مبارزه با سرما زدگی در اول فصل رشد درختان میوه به حساب می آید.

از بارزترین خصوصیات این محصول را می توان در سرعت جذب و اثرات بالای آن در حداقل زمان ممکن در فصل سرما دانست. این کود با داشتن مواد مغذی مثل روی، بور، آمینو اسید و عنصرهای ضروری دیگر در انتهای فصل زمستان، مقاومت گیاه را در مقابل دمای کم بالا می برد. همچنین قوی کردن جوانه‌ها، بالا بردن میزان گلدهی و کم شدن ریزش شکوفه‌ها در گیاه به علت وجود سرما با استفاده از این کود عملی می گردد.

 با بهره گیری از کود فروت ست مایع شوک آمریکایی، میزان ریزش برگ‌ها و میوه‌ها تا حد قابل توجهی کم می شود.همچنین با افزایش گرده افشانی که منجر به لقاح در گیاهان می شود، محصول دهی گیاه به ماکسیمم مقدار خود می رسد.

 با استفاده از این کود، درختان می توانند با باردهی بالا فصل جدید را شروع کنند.

 از خصوصیات مهم دیگری که می توان برای کود فروت شوک آمریکایی بر شمرد این است که باعث افزایش مرغوبیت محصولات می شود. این کود می تواند سبب شود تا ارزش اقتصادی گیاهان به سبب ایجاد محصولات با کیفیت بالا رود.

تاثیر فروت ست بر درخت گیلاس

نقش مواد مغذی در کود فروت ست شوک آمریکایی

 اصلی ترین مواد غذایی که در کود فروت ست وجوددارد شامل بور، روی، آمینو اسیدها و نیتروژن است. این عناصر از بهترین موارد برای تحریک نمودن رشد رویشی گیاهان محسوب می شود.  اکنوان مزیت‌های هر یک از این مواد مغذی را از سر می گذرانیم:

ازت

 وجود این ماده حیاتی در کود فروت ست مایع شوک آمریکایی می تواند افزایش سبزینگی گیاه را در پی داشته باشد. این ماده باعث می شود تا رشد گیاهان بیشتر شود و عمل فتوسنتز بهبود یابد. پروتئین‌های گیاهی و ترکیب‌های ژنتیکی مثل اسید نوکلئیک در گیاه بالا می رود. نیتروژن را می توان اصلی ترین عنصر در اول فصل رشد درختان به حساب آورد که سبب بیدار شدن درخت برای آغاز رشد رویشی می شود.

بور

بور نیز ماده ای است که نقش مهمی در شکل گیری درختان میوه دارد. چون سبب می شود تا لقاح گل ها افزایش بیابد و سیستم زایشی درختان میوه تقویت شود. همچنین عنصر بور سبب می شود تا جوانه‌های درختان قوی شوند و از شکل گیری میوه‌های بد فرم به علت لقاح مناسب گل‌ها جلوگیری شود.

روی

 عنصر روی نیز در ساخت و ایجاد کلروفیل و انجام پروسه فتوسنتز، نقشی اساسی را ایفا می کند. این ماده می تواند تاثیر بسزایی در فعالیت‌های آنزیمی و ساختن ازت از خود نشان دهد. به علاوه تسریع این فعالیت‌ها نیز در گرو وجود همین عنصر مهم است. روی برای بیدار کردن جوانه‌های رویشی و زایشی و تولید محصول بسیار مهم است.

آمینواسید

 آمینو اسیده ا نیز از ترکیب‌های بسیار مفید در کود فروت ست مایع شوک آمریکایی هستند که در بالا بردن مقاومت گیاه در برابر یخ زدگی از راه غلیط نمودن شیره گیاه و ممانعت از منجمد شدن شیره گیاهی، تولید پروتئین‌ها و کم شدن استرس به گیاه نقشی مهم و کاربردی را در تغذیه درختان میوه در اوایل فصل ایفا می کنند.

 همان طور که می بینید عنصرهای فروت ست لقاح گل‌ها و شکل گیری دانه‌ها و میوه را امکان پذیر می سازند و به درختان در این امر بسیار مهم کمک می کنند.

کود فروت ست مایع شوک آمریکایی

بیشتر بخوانید: کود کامل ۱۰Xshock برای یونجه

زمان استفاده از کود فروت ست مایع شوک آمریکایی

  • بهترین زمان برای استفاده از کود فروت ست مایع شوک آمریکایی انتهای اسفند ماه و اوایل فصل بهار است. بسته به زمان رسیدن سرما، از نیمه اسفند تا اوایل فروردین می توانید از این کود فوق العاده استفاده نمایید. هدف از استفاده از این کود قوی کردن جوانه‌های درختان برای آغاز قدرتمند فصل رشد و ممانعت از آسیب‌های سرما زدگی است. بدین معنا که هنگامی که جوانه درختان با گذار از خواب زمستانی و هم زمان با درجه حرارت هوا، ظاهر می شود مناسب ترین موقع برای استفاده از این کود مقوی است.
  • دومین زمان استفاده از کود فروت ست، بعد از ریزش گل‌ها و شکل گیری میوه است تا باعث افزایش سرعت رسیدن مواد غذایی به میوه و بهتر شدن کیفیت محصول شود.
  • سومین زمان مصرف کود فروت ست مایع شوک آمریکایی، بعد از پایان فصل برداشت میوه و پیش از زرد شدن برگ‌ها و ریختن آن‌ها است. این عمل، بهترین روش مبارزه با سال آوری درختان میوه محسوب می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *