اسید هیومیک برای گل

اسید هیومیک، به گیاهان آپارتمانی، حیات می‌ بخشد. بسیاری از مردم با نام اسید هیومیک نا آشنا هستند. اسید هیومیک ماده ای که برای تقویت خاک بسیار مفید و ضروری است. این ماده کاملا طبیعی و ارگانیک است. بنابراین می‌ تواند خاک ضعیف را به خاک خوب بدل کند. در این مقاله در مورد فواید اسید هیومیک برای گل بیشتر سخن می ‌گوییم.

اسید هیومیک به عنوان تغذیه کننده طبیعی خاک در ترکیب با سایر کودها، به طرز شگفت آوری عمل می ‌کند. در حقیقت، کودهای طبیعی که با اسید هیومیک تقویت شده اند، بازدهی بهتری دارند و از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر هستند. به واقع اسید هیومیک باعث می شود تا تاثیرات کودهای طبیعی دیگر، چند برابر شود. هنوز هم بشر سعی دارد تا سه عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم را به کودها اضافه کند. جالب است بدانید اسید هیومیک این ویژگی را دارد تا بتواند این عناصر را بهتر جذب گل کند. این ماده معجزه گر می ‌تواند تقریبا تمامی شرایط لازم جهت رشد و نمو یک گل را ایجاد کند. اسید هیومیک، تنها برای تغذیه زمین‌های بایر یا اصلاح نمودن خاک مزرعه‌ها نیست. بلکه این ماده می‌ تواند برای تمامی گیاهان بسیار مفید و موثر عمل کند و تمامی گیاهان و گل‌ها را از خواص بی نظیر و منحصر خود بهره مند سازد.

مزایای استفاده از اسید هیومیک برای گل و گیاهان خانگی

گل‌ها و گیاهان خانگی در داخل خانه رشد و نمو می‌ یابند. لذا استفاده از کود طبیعی و بدون ضرر در فرایند رشد و نمو این گیاهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اسید هیومیک تمام خصوصیاتی که می‌ توان از یک تغذیه کننده خاک و گل انتظار داشت را دارد. اسید هیومیک، یک ماده ارگانیک طبیعی است که تمامی کمبودهای غذایی گل ها و گیاهان را برطرف می‌ کند. این کمبودها در گیاهان می ‌تواند به علت نبود کافی اکسیژن، تابش آفتاب و رطوبت باشد. پس از استفاده از اسید هیومیک برای گیاهانتان دیگر می ‌توانید آسوده خاطر باشید که گیاه تمامی کمبودهایش به واسطه این ماده پر خاصیت جبران می شود. اسید هیومیک سبب می ‌شود تا بافت خاک، متخلخل شود و از این تخلخل به وجود آمده در خاک، پتانسیل بالایی جهت جذب نور، رطوبت و اکسیژن مهیا می‌ شود.

از سوی دیگر، اسیدهیومیک خود می ‌تواند رطوبت خاک را حفظ کند و کم کم آب لازم را به گیاه برساند. تاثیر و کارایی لازم که اسید هیومیک در دراز مدت و کوتاه مدت در پروسه مغذی ساختن گیاه انجام می ‌دهد، در مراحل رشد و نمو گل‌های حساس خانگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرا که این گل‌ها به جهت حساسیت بیشتر، آسیب پذیرتر هستند. از دیگر فوایدی که می‌ توان برای اسید هیومیک برشمرد، کمک به گل آوری گیاهان است. بسیاری از ما، گل و گیاهان خانگی را به سبب زیباییشان در خانه نگه داری می‌ کنیم. بدین معنا که این گیاهان در واقع می ‌توانند به نوعی به عنوان زینت بخش منزل به حساب آیند. حال کیفیت گل دادن آن‌ها که جایگاه ویژه خود را دارد.

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای زرشک

علاوه بر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، باید بگوییم که اسید هیومیک یک ماده طبیعی و ارگانیک کاملا بی ضرر است. این ماده سبب استحکام ریشه گیاه درون گلدان می شود. اسید هیومیک باعث می ‌شود تا نظم ساختار خاک بهبود یابد. در نتیجه ریشه گیاه بهتر می ‌تواند در خاک نفوذ کند و از مواد مغذی بهره مند شود. همچنین می تواند به جایگاه محکم تری برای خود درون خاک دست یابد. بهره گیری از یک کود کامل جهت گیاهان آپارتمانی که تمامی عنصرهای مورد نیاز خاک را دارا باشند سبب می ‌شود تا به نشاط هر چه بیشتر گیاه کمک شایانی شود. همچنین اسید هیومیک سبب رشد بهتر و تولید پا جوش‌های بیشتر در گل‌های آپارتمانی می‌شود.

اسید هیومیک برای گل

چگونگی استفاده از اسید هیومیک جهت گیاهان آپارتمانی

روش استفاده از اسید هیومیک برای گل جهت رشد و پرورش گل‌های خانگی تا حد زیادی به نوع گل‌ها وابسته است. همان طور که می دانید هریک از انواع گل‌ها و گیاهان دارای خصوصیات و حساسیت‌های منحصر به خود هستند. بنابراین بنا بر فراخور، نیازشان به کودهای مغذی از جمله اسید هیومیک می تواند متفاوت باشد. در بسیاری از گل-های خانگی بایستی با هر دفعه آب دهی به گیاه، مقداری اسید هیومیک اضافه به ریشه گیاه  داخل خاک اضافه کرد. ولی برخی دیگر از گل‌های آپارتمانی هستند که در صورت دریافت بیشتر از اندازه اسید هیومیک، دچار ضعف و آسیب می‌ شوند و در نهایت خراب می‌ شوند.

معمولا زمانی که اسید هیومیک را در بسته بندی‌های استاندارد تهیه می نمایید، دستورالعمل استفاده از آن به طور کامل بر روی بسته بندی نوشته شده است. اسید هیومیک به شکل پودر است. بایستی آن را با مقدار مناسب آب مخلوط نمایید و بسته به گل و گیاه مورد نظرتان استفاده کنید. اسید هیومیک به شکل مایع نیز کاربرد دارد و در بازار رواج دارد. می ‌توانید اسید هیومیک به شکل پودر و مایع را بنا بر نوع استفاده مورد نظرتان خرید کنید و گیاهان آپارتمانی خود را تقویت کنید.

بیشتر بخوانید: کود شوک ۱۰X

همچنین می ‌توانید اسید هیومیک به شکل پودر یا مایع را به صورت اینترنتی نیز تهیه نمایید. بسیاری از سایت‌های معتبر هستند که این ماده مفید جهت تقویت خاک را به صورت آنلاین و از طریق اینترنت به فروش می ‌رسانند. با خرید اینترنتی می ‌توانید اسید هیومیک مدنظر خود را به راحتی درب منزل تحویل بگیرید و در زمان و وقت خود صرفه جویی کنید. در نظر داشته باشید که اسید هیومیک برای هر گیاه می ‌تواند به طرز متفاوتی استفاده شود. بنابراین لازم است تا قبل از استفاده در مورد گیاه مورد نظرتان تحقیقات لازم را به عمل آورید و نحوه مصرف اسید هیومیک برای آن را یاد بگیرید.

همچنین می ‌توانید از نظر کارشناسان زبده و با تجربه در این امر یاری بگیرید. زیرا نوع مصرف اسید هیومیک برای گل‌های حساس و آسیب پذیر بسیار اهمیت دارد و در صورت هر گونه اشتباه می‌ تواند باعث صدمات جبران ناپذیر به گل‌ها و گیاهان آپارتمانی شود. در نظر داشته باشید چنانچه گل یا گیاه در خانه خود نگه داری می ‌کنید علاوه بر کود دادن به آن از استفاده از این ماده حیاتی و ارزشمند یعنی اسید هیومیک غافل نشوید. به تجربه دیده شده است افرادی که از ماده اسید هیومیک برای پرورش گل‌ها و گیاهان خانگی شان استفاده کرده‌اند بسیار از باروری گل‌ها در منزل رضایت داشتند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *