کود جلبک دریایی شوک

راهکار افزایش باردهی درختان میوه کشف شد

همواره کشاورزان برای افزایش باردهی بیشتر در درختان میوه از کود شوک ده ایکس یا کود پتاس بالای شوک استفاده میکنند.

ولی در این مقاله قصد داریم کود مکمل با افزایش چند برابری تناژ باردهی را به شما کشاورزان دوستدار کشاورزی ارگانیک و طبیعت معرفی کنیم

کود جلبک دریایی شوک

تنها کود که علاوه بر افزایش باردهی منجر به افزایش شدید طراوت و شادابی در درختان و تمامی گیاهان می شود.

از عناصر اصلی این کود شگفت انگیز می توان به عنصر ارگانیک و محبوب آلجینیک اسید اشاره کرد.

آلجینیک اسید پایه و عنصر اصلی کود جلبک دریایی شوک می باشد.

ترکیب کود جلبک دریایی شوک و کود پتاس بالای شوک نه تنهای مشکلی در بر ندارد بلکه باعث افزایش عملکرد چند برابری در باردهی درختان میوه می شود.

طریقه استفاده از کود جلبک دریایی:

کود جلبک دریایی به دلیل سیستمیک بودن ( هم از طریق ریشه جذب می شود و هم از طریق ساقه و برگ ) یعنی قابل استفاده به صورت آبیاری (مصرف خاکی ) و محلول پاشی است.

میزان دوز قابل استفاده به صورت آبیاری در باغات بین ۱۰ الی ۲۰ لیتر در هکتار و به صورت محلول پاشی بین ۲ الی ۵ لیتر در ۱۰۰۰ لیتر آب می باشد.

بهترین کود جلبک دریایی آمریکایی

 

بهترین مزیت کود جلبک دریایی شوک:

بدلیل ارگانیک بودن صد در صدی نانو کود های شوک سوزندگی و ایجاد هر گونه مسمومیت در گیاهان و خاک حتی بواسطه مصرف بیش از حد این کودها ابدآ وجود ندارد.

آیا از کود جلبک دریایی شوک در مزارع میتوانیم استفاده کنیم:

کودهای شوک بخصوص جلبک دریایی همواره برای تمامی گیاهان قابل مصرف است. لازم به ذکر است اگر چنانچه زمانی با مصرف بیش از حد سموم و یا کودهای دیگر مزارع ما دچار مسمومیت یا سوزندگی شد به راحتی میتوانیم با مصرف یک الی دو مرتبه از کود جلبک دریایی شوک زمین هایمان را احیا کنیم.

معایب استفاده از نانو کود جلبک دریایی شوک:

تمام کود های کشاورزی و صنعتی با توجه به داشتن ترکیبات شیمیایی و سنتزی دارای میزانی از ایجاد آسیب در گیاه و حتی آب و خاک مزرعه می شوند.

یکی از مهمترین دلایل برای بروز این آسیب ها غیر طبیعی بودن مواد اولیه ی سازنده ی کودها و همینطور داشتن میزانی نامتعادل از ترکیبات غذایی در کود است که در کنار استفاده خارج از حد توصیه شده از کود منجر به ایجاد آسیب در گیاه یا به اصطلاح سوزانندگی در سطح باغ یا مزرعه می شود. اما در مورد کود های کشاورزی شوک باید به اساسی ترین نکته در مورد آنها اشاره کرد که این کود ها هیج گونه ماده شیمیایی غیر طبیعی و آزمایشکاهی ندارد و تمام ترکیبات این محصولات ۱۰۰% ارگانیک و طبیعی هستند و به همین دلیل هیچ گونه آسیب و سوزانندگی در گیاهان مزارع و باغات ایجاد نمی کنند. در واقع بزرگترین مزیت و برتری محصولات شوک خصوصا عصاره جلبک دریایی این است که به صورت کامل از جلبک های دریایی عصاره گیری و خالص سازی شده و هیچ گونه ماده شیمیایی اضافه در ترکیبات آن وجود ندارد. کشاورزانی که از کود عصاره جلبک دریایی شوک استفاده می کنند با رشد بسیار سریع و افزایش میزان جوانه زنی و باردهی گیاهان روبرو شده و از طرفی دیگر این کود به واسطه داشتن مواد طبیعی و ارگانیک و محرک رشد باعث ترمیم و بازسازی آسیب هایی که به واسطه تنش و استرس ها یا استفاده نامناسب از سموم یا سایر کودهای کشاورزی به گیاهان رسیده است می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *