جلبک دریایی برای درخت شلیل

کود جلبک دریایی برای رشد درخت شلیل، بسیار لازم و مفید است. چون این کود کمک می‌کند تا تمام مواد معدنی و املاح و مواد مفید مورد نیاز درخت فراهم شود و هیچ کمبود غذایی در خاک و در ریشه درختان احساس نشود. در حقیقت کود جلبک دریایی یک کود بسیار مفید و مغذی است که از مواد  کاملا طبیعی به دست می آید و در تولید آن از هیچ یک از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. این کود شگرف، گستره وسیعی از املاح ارزشمند را جهت مراحل گوناگون رشد گیاهان آماده می کند. همچنین این کود دارای یک منبع غنی و پایدار است که هیچ زیانی هم برای محیط زیست ندارد.

این کود مفید و غنی را می‌توانید به سادگی استفاده نمایید و با کمک آن، مرغوبیت درختان شلیل را بیشتر کنید. معمولا درختان شلیل مقاومت بالایی در مقابل عوامل بیرونی سخت دارند. ولی اگر به خوبی از آن‌ها محافظت نکنید، امکان دارد تا دچار صدمه و خرابی شوند و دیگر میوه دهی مناسبی نداشته باشند. لذا بهتر است تا عمل کود دادن را به هنگام و منظم انجام دهید تا به بهترین نتایج دست یابید.

لازم است بدانید چنانچه عمل کود دادن را درست و اصولی انجام ندهید، بعضی از عنصرهای غذایی لازم به درخت نمی‌رسد و میوه‌های کم و نامرغوب نیز خواهید داشت. به همین دلیل چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد عمل کود دادن درختان شلیل با بهره گیری از کود جلبک دریایی به دست آورید، توصیه می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

روش مصرف کود جلبک دریایی جهت درختان شلیل

معمولا کود جلبک دریایی را با راه‌های ‌گوناگونی مصرف می کنند. ولی لازم است است بدانید بهترین راه جهت تغذیه کردن درختان شلیل، روش محلول پاشی بر شاخه ها و برگ‌های درختان است. جهت استفاده از این روش لازم است تا کود جلبک دریایی جهت درختان شلیل را با مقدار کمی آب میکس نمایید تا محلول رقیق به دست آید.

بعد از آن نیز باید با کمک یک سم‌پاش، کود را به بخش‌های گوناگون درخت بپاشانید. در حقیقت با انجام این کار هم باعث تغذیه کردن شاخه‌ها و برگ‌ها می شوید و هم همه آفات و بیماری‌های موجود را هم از بین می برید. دقت کنید که مصرف بیش از حد کود جلبک دریایی، اصلا درست نیست و بایستی از آن به مقدار کافی استفاده نمایید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

جلبک دریایی برای درخت شلیل

زمان  درست جهت کود دادن به درختان شلیل

بهترین زمان برای  کود دادن به درختان شلیل با استفاده از کود مغذی و غنی جلبک دریایی، فصل بهار است. چون همان طور که می‌دانید در فصل بهار، درختان شکوفه می دهند و بیشتر از هر سایر زمان‌ها، به تغذیه و مواد معدنی نیاز دارند. لذا بهتر است در آغاز فصل بهار، عمل کود دادن را شروع کنید و مرتبا درختان خود را تقویت کنید.

عمل کود دادن به درختان شلیل در فصل بهار بسیار مطلوب است و کمک می‌کند تا شکوفه‌ها به خوبی رشد کنند و دچار ریزش نشوند. در فصل پاییز هم می توانید جهت ممانعت از سرمازدگی و یخ‌زدگی درختان شلیل، عمل کود دادن را انجام دهید ولی بایستی نهایت دقت را داشته باشید و مراقب باشید تا عمل کود دادن به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.

نکته‌های مهم جهت مصرف کود جلبک دریایی

 • توجه داشته باشید که نباید کود جلبک دریایی را برای درختان شلیل بیشتر از مقدار لازم استفاده نمایید. چون این عمل سبب می شود تا صدمات جدی و جبران ناپذیر به ریشه درختان وارد آید.
 • سعی کنید تا قبل از بهره گیری از کود جلبک دریایی، آزمایشات خاک یا برگ‌ها را انجام دهید تا بتوانید تمام کمبودهای غذایی خاک و گیاه را برطرف نمایید.
 • معمولا با توجه به سن درختان شلیل، بایستی حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ گرم کود جلبک دریایی استفاده نمایید.
 • چنانچه از روش چال کود استفاده می کنید، در پایان لازم است تا به محل کود مقدارای آب اضافه کنید تا نتایج بهتری بگیرید.
 • چنانچه درختان شلیل شما دچار بیماری یا هر گونه آفات شدند، نیاز است تا از کود جلبک دریایی استفاده کنید وعمل کود دادن را تا موقعی که نشانه‌های بیماری از بین نرفته قطع نکنید.
 • چنانچه در خصوص کود دادن درختان تجربه و دانش لازم را ندارید، حتما از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی بخواهید.
 • معمولا کود جلبک دریایی هیچ ضرری برای درختان ندارد. ولی اگر از این کود به طور اشتباه استفاده کنید امکان دارد تاثیرات بدی از خود بر جای گذارد. لذا چنانچه قصد دارید کود جلبک دریایی را با سم‌های دیگر مخلوط کنید، بهتر است تا از متخصصان کشاورزی مشاوره بگیرید.

 

مزیت‌های استفاده از کود جلبک دریایی جهت درختان شلیل‌

 1. ۱. کود جلبک دریایی باعث می شود تا شکوفه دادن درختان شلیل چند برابر شود. در نتیجه می توانید میوه‌های بیشتری به دست بیاورید.
 2. ۲. کود جلبک دریایی سبب می شود تا طول عمر میوه‌ها بیشتر شود و ماندگاری بیشتری بر روی درخت داشته باشند.
 3. ۳. با استفاده از این کود مفید و غنی می توانید مقاومت درختان را در برابر عوامل بیرونی مانند کم آبی افزایش دهید و فرصت ندهید تا ریشه درخت خشکیده شود.
 4. ۴. کود جلبک دریایی شوری خاک را برطرف می کند و سبب می شود تا تمام مواد شیمیایی و مضر در خاک از بین برود.
 5. ۵. کود جلبک دریایی برای درختان شلیل مثل یک تقویت کننده مفید و غنی عمل می کند و اجازه نمی دهد تا حشرات و آفات به درختان شلیل صدمه ای بزنند.
 6. ۶. چنانچه از کود جلبک دریایی به طور مدوم و منظم و با برنامه ریزی صحیح استفاده کنید، می توانید ریشه‌های درختان به خوبی رشد دهید و حجم آن‌ها را زیاد کنید.
 7. ۷. کود جلبک دریایی جلوی ابتلای میوه‌های درختان به انواع قارچ‌ها و آفت‌ها را می گیرد.
 8. ۸. کود جلبک دریایی به طرز شگفتی، همه علف-های هرز دور تا دور درختان شلیل را از بین می برد و اجازه نمی دهد تا از مواد مفید و مغذی درخت استفاده کنند.
 9. ۹. با بهره گیری از کود جلبک دریایی می توانید خاک سالم و قوی و حاصلخیزی داشته باشید.
 10. ۱۰. کود مفید جلبک دریایی کمک می کند تا شاخه‌ها و برگ‌های درختان شلیل بسیار مقاوم و محکم شوند و نشاط بیشتری داشته باشند.
 11. ۱۱. چنانچه از کود جلبک دریایی به مقدار کافی استفاده کنید، می توانید میوه‌های باکیفیت تر و بیشتری داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *