جلبک دریایی برای درخت کیوی

‌در حقیقت کیوی، میوه ای بسیار خوشمزه و پر از خاصیت است که درخت آن دارای رشد بسیار سریعی است. این درخت می تواند در نواحی مختلف پرورش یابد. درختان کیوی برای اینکه رشد خوبی داشته باشند نیاز به نگهداری و کود مناسب دارند. لازم است بدانید که درختان کیوی نسبت به مصرف کودها حساسیت زیادی دارند. بنابراین نبایستی از هر نوع کودی برای تغذیه درختان کیوی بهره بگیرید. کود جلبک دریایی برای درخت کیوی ، یک انتخاب عالی است که می توان با استفاده از آن کیفیت میوه‌ها و مقدار باروری محصولات را تا حد بسیار زیادی افزایش داد.

توجه داشته باشید که بایستی قبل از مصرف کود جلبک دریایی، حتما اقدامات ذکر شده بر روی جلد بسته‌ بندی آن را بخوانید تا از صدمه رسیدن به  درخت ممانعت به عمل آورید. معمولا کود جلبک دریایی از مواد خالص طبیعی و ارگانیک به دست می آید و اگر به صورت درست مصرف شود، هیچ‌ گونه خطری برای  درختان ندارد.

کود جلبک دریایی کمک می‌کند پرورش درخت کیوی تا میزان قابل توجهی افزایش یابد و ریشه نیز در مقابل شرایط بیرونی نامناسب،  پایداری زیادی از خود بروز دهد. به طور کلی کود جلبک دریایی مثل یک منبع همیشگی است و هیچ‌ گونه صدمه یا خطری را به محیط‌ زیست نمی زند. در ادامه مقاله شما را بیشتر با خصوصیات این کود معجزه گر، آشنا می کنیم.

روش تهیه کود جلبک دریایی مایع

برای آماده کردن کود مایع جلبک دریایی برای درخت کیوی، بایستی جلبک دریایی‌ در دسترس شما باشد تا بتوانید انواع مختلفی از آن را برای خود تهیه کنید. بعد‌ از آماده کردن جلبک دریایی، بایستی آن را ‌ کاملا شست و شو دهید و فرصت دهید تا به طور کامل خشک شود. زمانی‌ که جلبک دریایی خشک شد، باید آن را به خوبی پودر کنید. در پایان نیز بایستی مواد به شکل آسیاب را مورد فرآوری قرار دهید تا به کود مایع برسید.

توجه داشته باشید که موقع آماده کردن کود جلبک دریایی‌ مایع، نباید از هیچ گونه مواد شیمیایی در ترکیب آن استفاده کنید. چون مواد شیمیایی ممکن است سبب شوند تا جلبک دریایی خواص مفید خود را از دست بدهد و دیگر تاثیرات مفید را بر روی درختان و میوه‌ها نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه مصرف هیومیک اسید

روش مصرف کود جلبک دریایی جهت درختان کیوی

کود جلبک دریایی را برای درخت کیوی را می‌توان از طریق محلول پاشی یا استفاده در خاک مصرف کرد. در روش محلول پاشی بایستی ابتدا کود جلبک دریایی را با میزان مناسب آب میکس کنید. سپس همه بخش‌های شاخه‌ها و برگ‌های درختان کیوی را با استفاده از آن غذا دهید. جهت رساندن این کود به بخش‌های متفاوت درخت، بایستی از یک سم‌پاش خوب جهت این کار استفاده کنید، در غیر این صورت امکان دارد همه کود‌تان از بین برود و به‌ خوبی جذب بخش-های مختلف درخت نشوند.

کود جلبک دریایی را می‌توان از راه چال کود نیز برای درختان کیوی استفاده کنید. در این روش بایستی اول کنار ریشه درختان کیوی یک چاله یا گودال حفر نمایید و سپس کود جلبک دریایی را در آن بگذارید. در پایان باید با استفاده از خاک روی چاله را بپوشانید تا کود بتواند بهتر جذب ریشه و بخش‌های متفاوت درخت شود.

توجه داشته باشید آبیاری درخت بعد از عمل کود دادن، می‌تواند کمک بسزایی در نتیجه بهتر داشته باشد. بنابراین لازم است  تا پس از پایان  کار، در پایین درخت کیوی را با استفاده از آب مرطوب کنید  تا ریشه بتواند به آسانی مواد مورد نیاز خود را جذب کند و بدون هیچ مشکلی، از کود مغذی جلبک دریایی استفاده کند.

جلبک دریایی برای درخت کیوی

زمان استفاده از کود جلبک دریایی جهت درختان کیوی

معمولا کود دادن درختان کیوی با استفاده از کود مغذی جلبک دریایی را می‌توان  پیش از کاشتن درختان ، پس از کاشتن، موقع باروری و فصل استراحت درختان انجام داد. چنانچه کود جلبک دریایی در این مواقع مصرف شود، می‌تواند تاثیرات خوبی از خود بر جای بگذارد و باعث شود تا درختان، رشد و نمو  بهتری داشته باشند و باروری بیشتری داشته باشند.

لذا سعی کنید یک برنامه‌ریزی مدون جهت کود دادن به درختان کیوی‌ داشته باشید و کود جلبک دریایی برای درخت کیوی را در مواقع مناسب استفاده نمایید. همچنین توجه کنید چنانچه کود جلبک دریایی را در مواقع مناسب مصرف نکنید، امکان دارد که درختان کیوی‌ صدمه ببینند و در نتیجه بازدهی خوبی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: جلبک دریایی برای درخت زیتون

مزیت‌های کود جلبک دریایی جهت درختان کیوی

 • کود جلبک دریایی شکوفه دهی درختان کیوی‌ را افزایش می دهد. در نتیجه درختان می توانند باروری بیشتری داشته باشند.
 • با استفاده از کود جلبک دریایی می توان ریشه‌های درختان کیوی را بزرگ کرد و فرصت آسیب را از آن ها گرفت.
 • کود جلبک دریایی باعث می شود تا قدرت دفاعی درخت زیاد شود. بنابراین به آفات و حشرات و بیماری‌ها اجازه صدمه رساندن به درخت را نمی دهد.
 • اگر زمانی متوجه شدید تا گل‌ها و برگ‌های درختان کیوی تان ریزش کرده اند، بهتر است تا با کمک کود جلبک دریایی که بسیار غنی و مغذی است این مشکل را رفع نمایید.
 • کود جلبک دریایی به علت اینکه مواد غنی فراوانی در خود دارد به خوبی ریشه گیاهان را تغذیه می کند، لذا باعث شادابی بیشتر در درختان می شود و همچنین سبب می شود تا شاخه‌ها و برگ‌های آن‌ها باروری بهتری داشته باشند.
 • کود جلبک دریایی قادر است تا تمامی علف‌های هرز را نابود کند و نگذارد تا مواد مغذی برای گیاه صرف تغذیه علف‌های هرز شود.
 • با استفاده از کود جلبک دریایی می توانید اندازه و حجم گیاهان را بزرگتر کنید. چون این ماده بسیار غنی و مغذی است.
 • با استفاده از کود جلبک دریایی می توانید شوری خاک را کاملا برطرف نمایید. بنابراین خاک حاصلخیز تری عاید شما می شود.
 • کود جلبک دریایی کمک می کند تا خاک رطوبت خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کند و ریشه گیاه خشک نشود.
 • کود جلبک دریایی مواد مفید معدنی بسیاری در دل خود دارد. این مواد عبارتند از فسفر، آهن، منیزیم، روی، نیتروژن، پتاسیم و مس. بنابراین این مواد کافی هستند تا نیازهای درخت کیوی را به خوبی برطرف سازند.
 • کود جلبک دریایی به بهترین نحو ممکن  PH خاک را منظم می کند و ساختمان خاک را غنی می کند.
 • بهره گیری از کود جلبک دریایی طبیعی و ارگانیک بسیار ساده است. شما می توانید با کمک آن به سرعت درختان کیوی را تغذیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *