کود مخصوص ساکولنت

فرمول خاک ساده دبرا برای ساکولنت ها بسیار ساده است و شما با استفاده از روش ها و کودهای مناسب می توانید به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید. لطفا روی خاک استرس نداشته باشید ساکولنت‌ها را دیده‌ام که در گلدان‌های پر از خاک باغچه رشد می‌کنند و به سختی توپی روی آن می‌پرد، و در یک مهدکودک در خاک بسیار غنی از ذغال سنگ نارس که خزه‌ها در امتداد لبه‌ها رشد می‌کنند. هر پرورش دهنده، مهدکودک و کلکسیونر یک ترکیب ترجیحی دارد که متناسب با آن گیاه ساکولنت رشد خواهد کرد. در ادامه این مقاله را به موضوع کود مخصوص برای ساکولنت اختصاص داده ایم.

 نحوه استفاده از پوکه در باغچه برای گیاهان ساکولنتی که زهکشی خوبی ندارند

برای ساکولنت ها و سایر گیاهانی که نمی توانند در خاک مرطوب بنشینند، زهکشی را با اصلاح بسترها با مخلوطی از ۲۵ درصد خاک باغچه، ۲۵ درصد پوکه، ۲۵ درصد کمپوست و ۲۵ درصد شن تیز (دانه درشت) مانند گرانیت تجزیه شده بهبود دهید.

کود مخصوص ساکولنت

نکاتی در رابطه با نحوه کاشت ساکولنت ها

ساکولنت ها و گیاهان کاکتوس مانندی که رطوبت را ذخیره می کنند و به طور استثنایی مستعد پوسیدگی هستند (مانند سرخوشی چربی) را در برم های اصلاح شده ۵۰ درصد با پوکه بکارید. برای کمک به آسان‌تر کردن جستجو، توصیه‌های گفته شده برای فرمول‌های کیفیت، تطبیق پذیری و ارزش انتخاب شدند.

بیشتر بخوانید: کود برای چین دوم یونجه

انواع کود برای ساکولنت ها

کودهای گیاهی آپارتمانی در فرمول های مایع، دانه ای و کند رهش موجود هستند. آنها باید هر ۴ تا ۶ هفته دوباره استفاده شوند. فرمول های آهسته رهش راحت هستند اما کنترل کمتری را در اختیار کاربر قرار می دهند و خطر کود دهی بیش از حد را به همراه دارند. آنها همچنین به عنوان یک اصلاح کننده pH عمل می کنند و به خاک کمک می کنند تا مواد مغذی را راحت تر جذب کند. درشت مغذی های اولیه موجود در کودهای گیاهی نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) هستند. تعادل این مواد مغذی با نسبت NPK نشان داده می شود که باید به وضوح روی بسته بندی تبلیغ شود.

استفاده از کودهای آلی در کوددهی به ساکولنت ها

هر گیاهی نیازهای غذایی متفاوتی دارد، بنابراین هیچ نسبت NPK که برای همه ساکولنت ها مناسب باشد وجود ندارد. کودهای آلی منحصراً با مواد طبیعی ساخته می شوند. یکی از معایب کودهای آلی این است که ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند. از آنجایی که اصطلاح “ارگانیک” در مورد کودهای گیاهی به خوبی تنظیم نشده است، به دنبال محصولی باشید که توسط هیئت مدیره معتبری مانند موسسه بررسی مواد آلی (OMRI) تایید شده باشد.

کود مخصوص ساکولنت

نحوه کوددهی ساکولنت ها با استفاده از کودهای معدنی

    کودهای معدنی ممکن است حاوی برخی از مواد طبیعی باشند، اما همچنین حاوی ترکیبات مصنوعی هستند که هنگام استفاده در خاک گیاه به سرعت عمل می کنند. این مواد مصنوعی امکان غلظت بالاتری از درشت مغذی ها و ریز مغذی ها را فراهم می کند.

کوددهی ساکولنت ها و اثرات آن روی حیوانات خانگی  

کودهای گیاهی با مواد آلی یا معدنی ساخته می شوند و برخی از مواد موجود در کودهای گیاهی می توانند اثرات نامطلوبی داشته باشند. کودهای حاوی مواد مصنوعی در صورت مصرف ممکن است برای حیوانات خانگی مضر باشند. ساکولنت ها، مانند همه گیاهان، نیاز به تغذیه دارند، اما در مقادیر کم با زمان بندی عالی. در اینجا منبعی به وجود آمده است، که به شما برخی از انتخاب‌ها و دستورالعمل‌ها را ارائه می‌کند تا بدانید بهترین کود برای ساکولنت‌ها چیست. اگر تازه به سراغ ساکولنت‌ها می‌روید یا اگر به دنبال راهی برای بزرگ‌تر یا روشن‌تر شدن کود خود بوده‌اید، کود ممکن است درست باشد. آنچه شما نیاز دارید، یافتن نوع کود برای ساکولنت ها می تواند کمی آزمایش و خطا باشد – یادگیری میزان استفاده و تعداد دفعات استفاده، بسته به نوع ساکولنت، در ادامه چند کود برتر برای ساکولنت ها آورده شده است.

بهترین روش کوددهی به ساکولنت ها

به طور خاص برای همه ساکولنت ها، کاکتوس ها، آلوئه، یشم و سایر گیاهان خشک فرموله شده است و از انواع مواد مغذی گیاهی ارگانیک، مواد معدنی کمیاب، هورمون های رشد طبیعی، اسیدهای هیومیک + فولویک و جمعیت متنوعی از میکروب های مفید خاک به شکلی فوری استفاده می کند. در دسترس گیاهان است. کاربرد سریع و ساده است. فقط باید غلاف ها را در خاک فرو کنید. غلاف ها حیوانات خانگی، کودکان و سازگار با محیط زیست هستند.

کود مخصوص ساکولنت

چند مورد از بهترین کودها برای کوددهی گیاه ساکولنت

  • غذای گیاهی ساکولنت Miracle-Gro

 این بطری فوراً ساکولنت ها را تغذیه می کند، بنابراین بلافاصله پس از استفاده به نتیجه می رسید. توصیه می کنیم این کود را به صورت ماهانه استفاده کنید.

  • Wiggle Worm Soil Builder Worm Castings کود آلی

این به ساکولنت‌ها اجازه می‌دهد تا هفته‌ها و ماه‌ها هر بار در صورت نیاز تغذیه کنند. این موجودات میکروسکوپی به عناصر مختلف خاک کمک می کنند تا با یکدیگر همکاری کنند تا خاک سالم و کارآمدی ایجاد کنند که بهترین فضای ممکن را برای رشد بهینه فراهم می کند.

  • سنبله های کود ساکولنت جوب: ۲% نیتروژن آن از ۱.۲% نیتروژن آهسته رهش تشکیل شده است، بنابراین سطح نیتروژن را در هر زمان کاهش می دهد که برای ساکولنت ها ایده آل است.
  • به طور کلی توصیه می کنیم ، در صورتی که ماهی یک یا دو بار تغذیه می کنید، از هفت قطره در هر لیتر آب برای گیاهان داخل خانه استفاده کنید. استفاده از این کود را در هر بار آبیاری دیگر و فقط در فصل رشد فعال ساکولنت ها توصیه می کنیم.

بشتر بخوانید: مضرات اسید هیومیک

چگونه کوددهی موجب از بین رفتن و آسیب به گیاه ساکولنت می شود؟

علاوه بر اینکه با روش های صحیح و کوددهی با کودهای مناسب، احتمالاً گیاهان سرزنده و مقاوم تری خواهید داشت. کود زیاد، به ویژه مخلوط های با نیتروژن بالا، می تواند باعث مشکلات پوسیدگی برگ و ریشه شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *