کود زعفران مایع

زعفران یکی از مهم ترین گیاه های صادراتی محسوب می ‌شود که ارزش مادی زیادی نیز دارد. این گیاه علاوه بر سود های ترانزیتی، در مواردی همچون پزشکی و غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زعفران در شهر های زیاد ایران کشت می‌شود و یکی از با ارزش ترین گیاه های ایران به شمار می‌ رود. نگهداری و پرورش زعفران دارای مراحل مختلفی است که حساسیت زیادی نیز به دنبال دارد. کود زعفران مایع نیز یکی از کلیدی ترین نیاز های این گیاه به شمار می رود.

بخاطر مراقبت حساس و دقیق از این گیاه، برخی از شرکت ها محصولات مختلفی مانند کود تولید می ‌کنند که تاثیر زیادی در باروری و همچنین افزایش مقاومت این گیاه در برابر آفت ها دارد. برند های زیادی کود های زعفران تولید می‌ کنند و از بزرگترین آنها می ‌توان به شرکت آلمانی ادن و سافرون اشاره کرد.

تاریخچه زعفران در ایران

زعفران در اکثر استان های ایران کشت می‌شود و استان های خراسان شمالی و جنوبی، اصفهان و کرمان جزو مهم ترین استان هایی هستند که در آنها زعفران کشت می‌شود. زعفران نیازمند هوای آفتابی و دور از رطوبت و سرد است. بخاطر حساسیت بالای ساقه های زعفران، اکثرا در گلخانه کشت می ‌شود. پیشینه این گیاه به ۲۰۰۰ سال قبل باز می ‌گردد و زمانی که کوروش کبیر در ایران حکمرانی می‌کرد، این گیاه به عنوان یک مواد دارویی استفاده می‌شد. بعد از گذشت سال ها، این گیاه به عنوان یک مواد اولیه غذایی تبدیل شد.

کود زعفران مایع

الان بعد از گذشت سال ها، ایران یکی از قطب های تولید کننده و صادر کننده زعفران در دنیا شناخته شده و به کشور های بزرگ اروپایی همچون، آلمان، ایتالیا و فرانسه صادر می‌کند. برند های زیادی نیز در این حوزه فعالیت می‌ کنند که بزرگترین برند صادرات در ایران، قاعنات است که در استان خراسان جنوبی مستقر است. زعفران علاوه بر فواید گیاهی و غذایی، در حاصل خیز بودن خاک نیز تاثیر زیادی دارد و در صورت استفاده از آن، کشاورز می‌تواند سال بعد از آن خاک برای کاهش گیاهان دیگر استفاده کند.

بیشتر بخوانید: هزینه کاشت زعفران در خانه

کود مایع زعفران

دو نوع کود برای گیاه زعفران وجود دارد که یکی از آنها به شکل مایع و دیگری به شکل خاک عرضه می ‌شود. از بین این دو نوع کود، کود مایع تاثیرگذاری بیشتری دارد و نسبت به دیگر کود ها مقرون به صرفه است. این نوع کود دارای ترکیبات آلی زیادی است که تاثیر مستقیم روی کیفیت زعفران و همچنین تقویت ساقه های آن دارد.

کود زعفران مایع

کود مایع زعفران معمولا با ترکیبات ماکرو و میکرو ساخته می ‌شود و برای تولید پیاز های زعفران و حجم کلی آن تاثیر زیادی دارد. ترکیب استفاده شده در کود مایع به کاهش خسارات وارد شده مربوط به کنه را به همراه دارد. ترکیب ماکرو و میکرو به همراه اسید های آمینه، تقویت زیادی برای ریشه ها به ارمغان می ‌آورد و علاوه بر مقاومت مقابل کنه و آفت های مختلف، باعث تولید ریشه های بیشتر زیر خاک می‌شود.

خواص کود مایع زعفران

مهم ترین ویژگی کود مایع زعفران، توسعه ریشه های زعفران به صورت مداوم است که خاک مورد نظر را برای سال بعد آماده می ‌کند. یعنی با استفاده از کود مایع، کشاورز می‌تواند سال دیگر با یک خاک آماده شروع به کاشت دوباره زعفران کند. محلول پاشی کود مایع، عناصر خاک را تحریک می‌کند و آنرا برای سال های بعدی نیز آماده سازی می‌کند. استفاده از این مایع تاثیر زیادی روی افزایش کیفیت و همچنین حجم زعفران دارد.

وجود آمینه خالص در کود مایع، باعث افزایش پیازه های آن می ‌شود که تاثیر بسیار زیادی در حجم دارد. البته شرکت های تولید کننده کود مایع، اخیرا از دیگر ترکیبات آلی در آن استفاده می کنند که تاثیرگذاری زیادی روی خاک دارد. خاک یکی از مهم ترین عنصر های تولید زعفران است که در صورت رسیدگی و مراقب از آن، کشاورز می‌تواند تا سال های زیادی از آن بهره‌مند شود.

کود زعفران مایع

گلدهی پیاز زعفران

زعفران شباهت زیادی به گل های معمولی دارد و از طریق گرد افشانی و همچنین ساقه های مادر تغذیه می‌کند. بخاطر همین موضوع استفاده از کود مایع تاثیرگذاری زیادی روی کیفیت زعفران دارد. گلدهی پیاز زعفران نیز ارتباط مستقیم با ساقه های مادر دارد که زیر خاک قرار گرفته است. جذب تمامی مواد مغذی و عناصر کلیدی خاک برای ساقه مادر از طریق پیاز ها انجام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: پسته دریایی

گلدهی زعفران نسبت به دیگر گیاه ها کاملا متفاوت است و نیازمند مراقبت زیاد و همچنین رسیدگی مداوم است، بخاطر همین موضوع استفاده از کود های ارگانیک و همچنین طبیعی در ساختار آن تاثیر زیادی دارد. کود مایع زعفران یکی از سازنده ترین عنصر های این گیاه به شمار می ‌رود که در صورت استفاده از آن، علاوه بر بالا بردن کیفیت زعفران، روی قوی ماندن آن در برابر آفت ها بسیار موثر است.

در کل می توان گفت، زعفران یکی از با ارزش ترین و حساس ترین گیاهانی است که داخل ایران کشت می‌ شود و علاوه بر ارزش گیاهی و غذایی بالا، در بخش صادرات نیز یکی از پر سود ترین محصولات به شمار می رود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *