سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای سیب اهمیت زیادی دارد. به عبارتی می‌توان ادعا کرد که در صورت استفاده از آن، رشد این محصول زراعی افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد. با استفاده از کود سیلیکات پتاسیم، حساسیت‌های مرتبط با خاک کاهش پیدا می‌کند. در عین حال، شاهد افزایش میزان کارایی فتوسنتز در درخت خواهیم بود.

در مورد بهترین زمان مصرف کودهای پتاسیم در درختان سیب چیزی می دانید؟ آیا می دانید که اثر تغذیه و کود سیلیکات در افزایش رنگ سیب چه اثراتی دارد؟ مزایای سیلیکات پتاسیم برای درختان سیب به چه صورت است؟ در این مقاله سعی شده است تا پاسخ‌های روشن و صریحی را در این رابطه بیان نماییم.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای سیب

یکی از مهم‌ترین کودهایی که در زمین‌های کشاورزی و باغات مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیلیکات پتاسیم است. سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای سیب اهمیت بالایی دارد. زیرا عاملی در جهت افزایش رشد محصولات زراعی تلقی می‌گردد. همچنین می‌تواند کمبود هرگونه سیلیس و پتاسیم را در درختان میوه جبران نماید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

کودهای پتاسیم می‌توانند افزایش رشد میوه‌های هر درختی را موجب شوند. زمین‌های کشاورزی و باغات مدام در حال کشت هستند. به این ترتیب، تمامی مواد معدنی که به صورت طبیعی در خاک وجود دارند، مورد مصرف قرار می‌گیرند. حال لازم است در کشت جدید، این کمبود مواد معدنی جبران شود. بهترین راهکار چیست؟ بدون شک، استفاده از کودهایی که می‌توانند کمبود مواد معدنی را در مقادیر بالایی جبران کنند، بهترین انتخاب تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید: کود ۳۰ درصد پتاسیم

سیب از آن جمله میوه‌هایی است که باید به بهترین شکل ممکن، مواد مورد نیازش را دریافت نماید. در این صورت، علاوه بر ظاهری مناسب، بسیار درشت و سالم خواهد بود. بنابراین استفاده از سیلیکات پتاسیم می‌تواند تمامی آن چه یک میوه برای رشد و نمو نیاز دارد را جبران نماید. حتی با مصرف این کود، می‌توان زمان انبارداری و نگهداری این میوه را افزایش داد که اهمیت فوق العاده بالایی دارد.

بهترین زمان مصرف کودهای پتاسیم در درختان سیب

در رابطه با بهترین زمان مصرف کودهای پتاسیم در درختان سیب لازم است بدانید که، مناسب‌ترین زمان در مرحله فندقی شدن سیب است. شاید این سؤال پیش آید که چه عاملی می‌تواند رشد بیشتر میوه را در پی داشته باشد؟ جالب است بدانید که جهت افزایش و رشد میوه درختان، باید میزان قند داخل میوه، افزایش پیدا کند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

همچنین در کنار این قند بیشتر، باید آبیاری دقیق‌تر و بیشتری هم صورت بگیرد. در حقیقت، گیاه باید به مقدار کافی آب در اختیار داشته باشد. از مهم‌ترین عناصری که می‌تواند مواد قندی را انتقال دهد و در سلول‌های مورد نظر ما، آن را متمرکز کند، همین عنصر پتاسیم است. این کودها را می‌توانید در دو حالت، محلول پاشی و یا آبیاری به محصول مورد نظر برسانید.

در مرحله گردویی شدن میوه، کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد می‌تواند موجباتی در درشت شدن میوه تلقی شود. همچنین بازارپسندتر جلوه می‌کند و از ارزش اقتصادی بیشتری هم برخوردار خواهد بود. لازم است بدانید که طول دوره انبارداری محصول با استفاده از این نوع کود، افزایش پیدا خواهد کرد. تمامی این موارد اهمیت زیادی دارند.

اثر تغذیه و کود سیلیکات پتاسیم در افزایش رنگ سیب

اثر تغذیه و کود سیلیکات پتاسیم در افزایش رنگ سیب تأثیر به سزایی دارد. مهم است بدانید که منشأ رنگ قرمز سیب، وجود قند در آن است. پس هرچه این میزان قند را افزایش دهیم، رنگ بیشتری را دریافت خواهیم کرد. پس افزایش ظرفیت پتاسیم در گیاهان و میوه‌ها، موجب می‌شود تا میوه خوشرنگ تری را داشته باشیم.

شما می‌توانید با محلول پاشی و یا مصرف ریشه‌ای، پتاسیمی که میوه نیاز دارد را تأمین نمایید. توجه داشته باشید که میزان کیفیت کود هم اهمیت زیادی دارد و بایستی کودهایی با بالاترین میزان کیفیت را تهیه کنید. دمای هوا هم می‌تواند در رنگ گیری میوه تأثیر زیادی داشته باشد. اگر در زمان رنگ گیری، دما افزایش پیدا کند و به عبارتی هوا سرد نشود، رنگ گیری میوه کامل نخواهد شد.

همچنین می‌توانیم هرس کردن به موقع را از دیگر عوامل مؤثر در افزایش رنگ میوه بدانیم. بنابراین همه موارد و عوامل باید در کنار یکدیگر به درستی انجام شوند تا مراحل رنگ گیری میوه، کامل اتفاق بیوفتد. اما در حالت کلی، استفاده از کود سیلیکات پتاسیم می‌تواند به راحتی، افزایش رنگ میوه‌هایی نظیر سیب را به همراه داشته باشد. در زمان تولید محصول، لازم است به تمامی موارد فوق دقت کافی داشته باشید. با شروع رنگ گیری میوه، به هیچ وجه فرصت را از دست ندهید و سریعاً از کودهای پتاسیمی استفاده نمایید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

مزایای سیلیکات پتاسیم برای درختان سیب

شایان ذکر است که کود سیلیکات پتاسیم برای انواع باغات و زمین‌های کشاورزی اهمیت بسیاری دارا است. مزایای فوق العاده زیادی برای این کود وجود دارد که هر کشاورز و باغداری را به سمت استفاده از آن وادار می‌سازد. توجه کنید که کمبود پتاسیم در سیب، می‌تواند مواردی همچون کیفیت پایین میوه، رشد کم و همچنین کمرنگ بودن آن را در پی داشته باشد. از مهم‌ترین مزایای سیلیکات پتاسیم برای درختان سیب می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  1. افزایش رشد میوه درخت
  2. تغییر رنگ و افزایش رنگ میوه
  3. کاهش حساسیت‌های مرتبط با خاک
  4. کاهش استرس‌های تغییر دما و آب و هوا
  5. یک مکمل اصلاح کننده خاک محسوب می‌گردد.
  6. افزایش طول انبارداری محصولات و میوه‌ها
  7. افزایش میزان مقاومت میوه در برابر حشرات و آفات

بیشتر بخوانید: کود ۱۰ ۵۲ ۱۰ برای گردو

با این اوصاف، متوجه شدید که سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای سیب از ارزش بالایی برخوردار است. می‌تواند به بهترین شکل ممکن، بالاترین کیفیت از میوه را به همراه داشته باشد. در عین حال، باید بدانید که مزایای استفاده از این کود بسیار بیشتر از چیزی است که بیان کردیم زیرا به قدری مزایای این کود زیاد است که نمی‌توان به تمامی آن‌ها، اشاره مستقیم داشت. اگر تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید از کارشناسان فروش مجموعه کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *