تاثیر فروت ست بر گوجه فرنگی

فرآیند تشکیل میوه را به طور کلی فروت ست می نامند و کودی که به این نام تولید شده مزایایی دارد که این فرآیند را تسریع می بخشد و آن را بهبود می سازد. در واقع زمانی که تقسیم سلولی در زمان رشد محصول اتفاق می افتد، این اتفاق خیلی کند صورت می گیرد و زمان به بار رسیدن محصول را طولانی می کند. به همین خاطر استفاده از کود فروت ست می تواند این زمان را کوتاه تر کند. برای گوجه فرنگی نیز می توان از کود فروت ست در این جهت استفاده نمود. تاثیر فروت ست بر گوجه فرنگی فوق العاده است. فروت ست موجب افزایش جوانه زنی شده و هم طعم آن را دلپذیر تر کند.

پرورش گوجه فرنگی

برای اینکه گوجه فرنگی  حداکثر کیفیت و کمیت را داشته باشد نیاز است که تمامی درشت مغذی ها و ریز مغذی های خاک و گیاه تامین شود. در صورتی که عناصر مفید در خاک و گیاه وجود نداشته باشد، به طور حتم باید از کود های شیمیایی استفاده نمود. حال در این جا کود فروت ست غذای کامل گیاهان و خاک شناخته می شود.

تاثیر فروت ست بر گوجه فرنگی

همان طور که از نام این محصول پیداست، این کود کار تنظیم و کنترل میوه را به دست دارد. از جمله عناصر عام مورد نیاز تمامی درختان و گیاهان ازت، بور، روی و آمینو اسید ها است که به میزان مناسبی در این کود گنجانده شده اند. افراد برای این که تمامی این عناصر را برای محصول خود تامین کنند معمولا به انواع کود روی می آورند و یک جا از یک کود استفاده نمی کنند در حالی که با خرید کود فروت ست دیگر از خرید هر کود دیگری آسوده هستید.

بیشتر بخوانید: انواع کاکتوس

برنامه استفاده از فروت ست برای گوجه فرنگی

زمانی که گیاهان از خواب زمستانی بیدار می شوند در ضعیف ترین حالت ممکن وجود دارند و ممکن است توان خود را در زمان طولانی بدست آورند که در این صورت میوه خیلی دیر تر به بار می رسد. برای این که گیاه گوجه فرنگی به چنین مشکلی دچار نشود بهتر است در اواخر زمستان از کود فروت ست استفاده شود تا یک امادگی لازم از قبل در گیاه ذخیره گردد و در زمان بیداری مشکلی برای آن پیش نیاید.

تاثیر فروت ست بر گوجه فرنگی

همچنین در این زمان جوانه ها کم کم متورم می شوند و برای داشتن محصولی بازار پسند، می توان روی کود فروت ست حساب کرد. بهترین نتیجه از فروت ست در این زمان حاصل می شود چرا که قدرت جذب توسط گیاهان در این زمان بسیار بالاتر است. از یاد نبرید که پس از برداشت محصول بسیار حایز اهمیت است که از این کود دوباره استفاده شود چرا که باید به فکر محصول سال آینده نیز بود و از حالا باید مواد مورد نیاز گیاه را تامین کرد.

به علاوه فروت ست علاوه بر کود یک نوع برنامه غذایی دارد که با کود آن تفاوت می کند. شما با انتخاب این شیوه می توانید چند نوع عنصر غذایی را انتخاب نموده و هر کدام را به طور جدا گانه با یک برنامه خاص برای محصول استفاده کنید. اگر بخواهیم به زبان ساده تر برنامه فروت ست را تعریف کنیم این است که شما هر کدام از عناصری که به صورت یک ترکیب در کود فروت ست مانند بور، روی، پتاسیم، ارت و….. وجود داشت حال هر کدام را جدا جدا استفاده کنید.

استفاده از فروت ست هم از طریق کود و هم برنامه غذایی مزایای خود را دارند و این که چه زمان بهتر است از آن دو استفاده کرد تماما بسته به شرایط گیاه و درخت است. یکی از مزیت خاص برنامه غذایی فروت ست این است که شما در شرایطی که گیاه و یا درخت به یک عنصر نیاز نداشته باشد می توانید آن عنصر را از برنامه حذف کرده و دقیقا همان عنصری که گیاه به آن نیاز دارد را استفاده نمود. همچنین توسط متخصصان گفته شده است که استفاده جدا از هر کدام از این عناصر به مراتب توانایی تاثیر گذاری بیشتری نسبت به کود فروت ست دارد.

تاثیر فروت ست بر گوجه فرنگی

کود فروت ست بصرفه تر نسبت به کود های دیگر

کشاورزان برای رشد و تقویت محصولات خود در طی فرآیند کشاورزی و یا باغ داری بسیار از کود ها استفاده می کنند و بسیار حائز اهمیت است که خرید کود بسیار ارزان تر برای آن ها تمام شود. همچنین گاهی به دلیل افزایش نرخ کود برخی از کشاورزان از خرید کود با کیفیت صرف نظر کرده و با تهیه کود معمولی به محصول خود ضرر می رسانند. حال با ظهور کود فروت ست بسیاری از مشکلات کشاورزان حل شده است.

بیشتر بخوانید: کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ 

از زمان تولید این کود، مصرف آن در میان کشاورزان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است چرا که توانایی رفع تمامی نیازهای گیاهان و درختان را دارد و آن ها را از انواع خطرها دور می سازد. این کود به صورت محلول پاشی استفاده شده و نسبت به کود های جامد، راندمان بیشتری دارد. بنابراین با استفاده از فروت ست دیگر خبری از هدر رفت کود نیست. تهیه این کود هزینه های تولید را بسیار کاهش می دهد و در نتیجه کشاورزان را از صرف هزینه های هنگفت برای تهیه کود  رهایی می سازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *