سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز

 با درخت موز چه قدر آشنا هستید؟ آیا می‌دانید چه کودی برای این درخت مناسب است؟ برای آشنایی بیشتر با این درخت و همینطور تاثیرات استفاده از سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز، این مطلب را تهیه کرده ایم.

چرا استفاده از سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک مهم است؟

انواع کودها و همچنین کوددهی برای داشتن درختان میوه پربار و گیاهان پرمحصول اهمیت زیادی دارند. کوددهی کمک می‌کند تا گیاهان و درختان به میزان کافی رشد کرده و همچنین مقاوم شوند‌.

سیلیکات پتاسیم۷۰ درصد شوک، کود مهم و اساسی به ویژه برای محصولات زراعی از جمله جو، برنج و گندم است.

این کود بخشی از تولیدات شرکت شوک، از بزرگترین تولید کننده های انواع مختلف کود است.

از اصلی ترین ویژگی های کودهای این برند، تنوع بالا و کیفیت مطمئن است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز

سیلیکات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی است که در تولید کود از آن بهره می‌برند. در این ترکیب عناصر مهم پتاسیم و سیلیسیم به کار رفته است.

این عنصرها در زندگی و رشد گیاهان و درختان میوه بسیار موثر هستند.

پتاسیم یکی از سه عنصر اصلی و ضروری برای گیاهان است. به این عناصر ماکرو یا درشت مغذی می‌گویند. نقش گسترده پتاسیم در مراحل مختلف رشد گیاهان و همچنین خاک باعث شده تا استفاده از کودهای پتاسیم دار ضروری و مهم باشد.

بیشتر بخوانید: کود ۶۰ درصد پتاسیم برای درخت شلیل

نقش پتاسیم در گیاه

  • تسریع فعالیت های مهم گیاه از جمله فتوسنتز
  • افزایش تولید پروتئین های ضروری گیاهان
  • افزایش تولید قند در گیاهان
  • بیشتر شدن مقاومت گیاه در شرایط نامساعد
  • افزایش رشد زایشی گیاه
  • افزایش رشد رویشی گیاه
  • بهبوذ سرعت رشد گیاهان
  • باردهی بیشتر درختان
  • درشت شدن میوه ها

همچنین این عنصر در مراحل مختلف دوره رشد گیاه هم موثر است. به طور مثال در مراحل جوانه زنی، گلدهی و تولید میوه سرعت انجام این مراحل را افزایش می‌دهد.

همینطور حضور این عنصر در خاک منجر به تقویت و رشد بیشتر ریشه ها شده و جذب مواد مغذی افزایش می‌یابد.

نقش سیلیسیم در گیاهان

سیلیسیم عنصری ریز مغذی یا میکرو است که از جمله عناصر فراوان در پوسته زمین به شمار می‌رود. علت مهم اهمیت این عنصر افزایش مقاومت گیاه و حفاطت از آن است.

سیلیسیم در گذشته به مقدار فراوان در انواع خاک ها یافت می‌شد. اما با تغییرات مختلفی که در محیط زیست اتفاق افتاده، کمبود این عنصر در بسیاری از مناطق به ویژه مناطق گرم و خشک، دیده می‌شود.

این عنصر با تاثیر مستقیم روی دیواره های سلولی آن ها را تقویت و مقاوم نموده و به این ترتیب یک مانع محکم فیزیکی ایجاد می‌کند. این مانع از نفوذ حشرات، آفت ها و همینطور عوامل مختلف بیماری زا به گیاه جلوگیری می‌کند.

خمیدگی مشکلی است که در گیاهان رایج است و با افزایش سن آن ها اتفاق می‌افتد. سیلیسیم با استحکام بخشی به اجزای مختلف گیاه، از این مشکل پیشگیری می‌کند.

مزایای کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک با داشتن عناصر مهم پتاسیم و سیلیسیم مزایای زیادی برای گیاهان و نیز درختان به همراه دارد.

این کود مدت زمان ماندگاری محصول گیاهان را در انبارها افزایش می‌دهد و آن ها مدت بیشتری تازه می‌مانند.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای اصلاح خاک های مختلف هم کاربرد دارد و با حذف عناصر غیرضروری زمینه جذب عنصرهای ضروری و مفید را به‌ وجود می‌آورد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز

همچنین به جذب بیشتر نیتروژن که اهمیت زیادی در زندگی گیاهان دارد کمک می‌کند.

این کود در متعادل کردن مقدار عناصر موجود در خاک هم نقش دارد.

مقاوم نمودن گیاه در شرایط مختلف مثل سرما و گرمای شدید یا خشکسالی هم از تاثیرات کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک است.

از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای درشت کردن میوه ها استفاده زیادی می‌شود. این کود به دلیل داشتن مقادیر زیادی عنصر پتاسیم در افزایش حجم و اندازه میوه بسیار موثر است.

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز چه تاثیراتی دارد؟

درخت موز گیاهی چند ساله و بومی مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر است. نکته جالب در مورد این درخت این است که امکان پرورش آن در خانه هم وجود دارد. موز گیاهی تک لپه و به شکل درخت و درختچه های کوتاه است. میوه موز به شکل خوشه رشد می‌کند و ابتدا سبز رنگ است. این میوه به مرور که رسیده تر می‌شود رنگ آن به زرد تغییر می‌یابد. ظاهر میوه کشیده و باریک  و دارای دمبرگی کوتاه است. پوست موز هم گوشتی است و به همین علت به راحتی قابل جدا شدن است.

موز میوه پر خاصیتی است که سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان های مفید می‌باشد.

تکثیر درخت موز با چند روش از جمله کاشت بذر، کاشت پاجوش یا جوانه ها، تکثیر از راه تقسیم ریشه و استفاده ازپاجوش ها انجام می‌گیرد. هر کدام از روش هایی که نام برده شد شرایط خاصی دارند که با توجه به نوع خاک و یا آب و هوای منطقه انتخاب می‌شوند.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز

موز میوه ای بسیار گوشتی است و درخت آن معمولا رشد زیادی داشته و میوه زیادی تولید می‌کند. به همین علت درخت موز به مواد و ترکیبات مغذی زیادی نیاز دارد تا در روند رشد آن مشکلی ایجاد نشود.  بهترین راه برای برطرف کردن این نیازها کوددهی منظم با کود مناسب است.

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز مزایای مختلفی دارد که از مهم ترین آن ها درشت شدن میوه موز اطد. این موضوع برای این میوه اهمیت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: کود NPK برای درخت گردو

با استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای موز می‌توان از درخت در مقابل عوامل بیماری زا و همچنین آفت ها محافظت کرد. این کود نقش آفت کشی طبیعی را برای درخت ایفا می‌کند.

علاوه بر این ها این کود باعث می‌شود تا رشد درخت افزایش پیدا کند و محصول قابل توجهی به دست آید.

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک را می‌توان به صورت محلول به خاک درخت اضافه کرد و یا با محلول پاشی روی برگ ها از آن استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *